Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra F 1.4 82KM problemy z uruchamianiem silnika

plotr3k 13 Maj 2007 22:59 19928 14
  • #1 13 Maj 2007 22:59
    plotr3k
    Poziom 9  

Witam. Mam nietypowy problem z uruchamianiem rozgrzanego silnika [opel astra F 1.4(ecotec) 82 KM benzyna,przebieg 200 000, 96r.], gdy postoi ok 15 min lub dłużej...(muszę kręcić rozrusznikiem okolo 6-7razy zanim odpali) Problem nie występuje na całkowicie zimnym silniku np. po nocy lub na całkowicie rozgrzanym np po 2min po wyłączeniu. Żadna kontrolka nie sygnalizuje jakiegokolwiek problemu. Wymieniona została na nową sonda lambda.(dodatkowym problemem jest nie zapalająca się kontrolka po całkowitym odłączeniu sondy- a powinna) Czujnik położenia wału wydaje się być sprawnym ponieważ po odłączeniu go obroty wzrastają do około 2000, a gdy podłączę ją na nowo jest już dobrze. Dodam że świece są nowe.Ciśnienie w cylindrach sprawdzone. Komputer zrestartowany. Paliwo tankowane na renomowanej stacji. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

1 14
  • #2 13 Maj 2007 23:34
    momik12
    Poziom 31  

dziwny ten twój samochód wypinasz czujnik CKP i zamiast zgasnąć wchodzi na 2k obr.Trzeba się domyślać ,że chodzi o TPS.

0
  • #3 14 Maj 2007 08:49
    domex32
    Moderator na urlopie...

Sprawdz zaworek egr, mialem kiedys taki przypadek w corsie, podwieszal sie i za chiny nie mogles odpalic, wykrec go i sprawdz czy chodzi luzniutko, jesli nie to mozesz sprubowac wymyc dokladnie grzybek i prowadniczke w rozpuszczalinku i oczyscic kanaly w silniku, jesli to nie pomoze to smialo mozesz szukac nowego. pozdro

1
  • #4 14 Maj 2007 21:36
    plotr3k
    Poziom 9  

Witam ponownie. Czy mógłby mi ktoś wskazać gdzie znajduje się zaworek EGR?ponieważ nie jestem pewien czy mój model silnika wogóle go posiada. Pozdrawiam....
    opel astra F 1.4 82KM problemy z uruchamianiem silnika,opel astra F 1.4 82KM problemy z uruchamianiem silnika,opel astra F 1.4 82KM problemy z uruchamianiem silnika

0
  • #5 14 Maj 2007 21:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Maj 2007 21:52
    plotr3k
    Poziom 9  

w takim razie czekam na dalsze propozycje...gdzie może jeszcze leżeć przyczyna...?

0
  • #7 14 Maj 2007 21:54
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam.To co oznaczyłeś to potencjometr przepustnicy.Pozdrawiam.

0
  • #8 14 Maj 2007 23:27
    momik12
    Poziom 31  

bez sprawdzenia podstawowych parametrów i podglądu bierzących parametrów trudno będzie ci samemu to naprawić.Napisz chociaż czy jest iskra kiedy nie chce zapalić.

0
  • #9 15 Maj 2007 07:55
    plotr3k
    Poziom 9  

Iskra przy uruchamianiu jest. Lecz już po odpaleniu wydaje się być "zalany" nie pali od razu na wszystkie cylindry...trwa to bardzo krótko może nie całą sekundę.

0
  • #10 15 Maj 2007 19:33
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam.Miałem kiedyś podobny przypadek z Nexią.Właściciel wydał sporo pieniedzy na naprawę i auto na ciepłym silniku nadal nie chodziło.Zaciął się regulator ciśnienia paliwa i było za duże ciśnienie w układzie.Na zimnym było OK a na ciepłym kulał.Łatwo możesz to sprawdzić odłączając przewód od powrotu paliwa i włączając zapłon.Powinno lać się z niego paliwo.Dokładniej byś wiedział mierząc cisnienie paliwa.W Nexii jest 2,7 atn więc w Opelku będzie też coś koło tego.Pozdrawiam.

0
  • #11 15 Maj 2007 22:10
    plotr3k
    Poziom 9  

Witam. Niestety będę mógł zająć się tym autkiem dopiero w poniedziałek(21.05). Dziękuję wszystkim za rady przede wszystkim WITEK1952. Twoja rada może okazać się najbardziej trafna bo tego jeszcze nie sprawdzałem. Jak tylko sprawdzę wydajność pompki i ciśnienie napiszę czy pomogło. Pozdrawiam...

0
  • #13 21 Maj 2007 22:03
    plotr3k
    Poziom 9  

Witam... Dziś odłączyłem przewód od powrotu paliwa (po wcześniejszym rozgrzaniu silnika) podstawiłem słoik przekręciłem zapłon... i nawet kropelka nie poleciała...spróbowałem też odpalić silnik gdy miałem odpięty ten powrót. Gdy kręciłem rozrusznikiem to pompka już podawała paliwo...Lecz dalej silnik uruchomił się z trudem...Czy jest jeszcze sens sprawdzać regulator ciśnienia paliwa na jakimś sprzęcie diagnostycznym czy można śmiało mówić że regulator nadaje się do wymiany?

Pozdrawiam...

0
  • #14 22 Maj 2007 19:40
    WITEK1952
    Poziom 28  

Tak to jest ten regulator.Sprawdzić zawsze warto bo to prosta czynność.Wystarczy jakikolwiek manometr do 5 atn i kawałek wężyka.Pozdrawiam.

0
  • #15 23 Maj 2007 20:55
    plotr3k
    Poziom 9  

Witam :) Dziś wymieniłem CZUJNIK TEMPERATURY CIECZY (zdjęcie wymontowanego na dole). Okazało się to trafem w dziesiątkę :) Autko pali na dotyk...Widać wyraźną poprawę osiągów przy przyspieszaniu :) Mam nadzieje że ten temat pomoże komuś rozwiązać podobny problem...
    Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem i pomoc w jego rozwiązaniu.

0
  Szukaj w 5mln produktów