Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez za duze spalanie - prosze o pomoc

sponger 14 Maj 2007 00:22 2288 14
  • #1 14 Maj 2007 00:22
    sponger
    Poziom 9  

od jakiegos czasu moj poldek 1.6 GLI pali kosmicznie duzo;/ ok 14-15/ 100 km.. co moze byc tak naglej przyczyny wyskokiego spalania?? czytalem sporo i znalazlem kilka rad zeby sprawzic sonde lambde lub tez sprawdzic bledy w komputerze tylko teraz mam pyatnie czy sonde sprawdze np w punkcie kontroli diagnostycznej tam gdzie robi sie rpzeglady ?? i jaki jest koszt sprawdzenia i ewentualnego wykasowania bledow z komputera??

dodam nie wiem czy to wazne i czy ma jakies znaczenie ale od jakiegos czasu czuje przy odpalaniu spaliny jak by z pod silnika ale byc moze to tylko mi sie wydaje tak samo jak koledzy wczesniej opisywali dosc czesto nawet rpzy rozgrzanym silniku przy zrzuceniu biegu na luz w trakcie jazdy obroty wskakuja na ok 2 tys a kiedy stane spadaja do stanu normalnego

z gory dziekuje za rady i pomoc

0 14
  • #2 14 Maj 2007 09:27
    janek1815
    Poziom 38  

To auto jest na LPG czy PB?

co do wykasowania bledow wystarczy odlaczyc akumulator na kilka minut. Odpalic silnik bez uzywania gazu i poczekac az sie zagrzeje do 90 stopni tzn. wlaczy sie wentylator na chlodnicy. Bez problemu sonde sprawdzisz w stacji diagnostycznej.

0
  • #3 14 Maj 2007 13:21
    sponger
    Poziom 9  

Autko jest na Benzynke a myslisz ze przez zapisane bledy moze tyle palic ??

a wlasnie i do tego odlaczania akumulatora autko stoi nieodpalone wykrecam mu akumulatorek na kilka (ok 5 min) pozniej zakladam spowrotem poczym odpalam autko i czekam az silnik sie tak nagrzeje ze wlaczy wentylator poc zym wylaczam go ?? i bedzie ok ??

dodam tez ze jak by wlasnie albo komputer szwankowal albo jakis czujnik bo wlacza sie czasem kontrolka na zegarze predkosciomierza od jak by pedala hamulca taka pomaranczowa i kontrolka haka a ja haka nie posiadam..

0
  • #4 14 Maj 2007 22:17
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam.Sprawdż czy przy odpalaniu nie leci z rury siwy dym.Ten smród oleju to moze być właśnie to.Ile auto bierze oleju?Kody błędów zanim wykasujesz najpierw odczytaj.W złączu diagnostycznym(za tapicerką na prawo od nóg pasazera wisi na kablu)Połącz drucikiem A i B i odczytaj ilośc błysków lampki check engine.Dokładny sposób jest pewnie gdzieś opisany.Sondę lambda wystarczy zmierzyć.Przy pracującym i nagrzanym silniku podłącz woltomierz do rozłączonego złącza sondy (to ten kabelek co wychodzi z niej) i do masy.Powinieneś mieć napiecie 0,50-095V.

0
  • #5 14 Maj 2007 22:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Maj 2007 23:35
    sponger
    Poziom 9  

dymek jest normlany niewidoczny silnik tez chodzi zazwyczaj elegancko nie kopci oleju nie bierze wogole zawsze dbalem autko a mam je prawie od nowosci systematyczne wymiany oleju filtrow itd wszytko co niezbedne, jakis czas temu wymieniony modol. Ostatnio po przegladzie nie bylo zadnych problemow ze spalinami byly z tego co diagnosta mowil dobre bo to znajomy. nie wiem ale no chyba cos nie tak jesli wleje mu ok 5 Litro bezyny i nie przejade na tym nawe 35 km przy spokojnej jezdzie ostatnio zrobilem ok 29. Jeszcze w zeszlym roku na trasie obliczylem ze spalal ok 8-9 litro a teraz w trasie lyknie kolo 12 a w miescie ok 15 ;/

0
  • #7 15 Maj 2007 19:42
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam.Usterka może być nie w silniku a n.p. w blokujących hamulcach,za niskim ciśnieniu w ogumieniu i jeszcze kilku istotnych układach.Sprawdzałeś to?Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

Witam.Odczyt kodów może niczego nie wykazać ale to tak prosta i szybka czynność,że warto dla świętego spokoju to zrobić a nawet wprost od tego zacząć.Podrawiam.

Dodano po 37 [sekundy]:

Witam.Usterka może być nie w silniku a n.p. w blokujących hamulcach,za niskim ciśnieniu w ogumieniu i jeszcze kilku istotnych układach.Sprawdzałeś to?Pozdrawiam.

0
  • #8 15 Maj 2007 21:22
    sponger
    Poziom 9  

tego nie sprawdzalem ale nie wyczuwam zeby cos chamowalo autko bede musial o przebadac jak najszybciej dziekuje za wszelka pomoc kolejne porady beda dla mnie cenne. Pozdrawiam

0
  • #9 15 Maj 2007 21:27
    manta
    Poziom 39  

A może od początku ,czyli ile ma przejechane jaki stopień sprężania stan mechaniki a potem za całą reszte, niestety silniki FSO nie słyną z długowieczności.

0
  • #10 15 Maj 2007 21:55
    sponger
    Poziom 9  

no wlasnie przejechane ma hmm chyba niewiele bo 96 tys, zurzycie paliwa tylko sie powiekszylo. Zadnych inny usterek nie ma na szczescie powazniejszych. autko prawie zawsze garazowane bylo osttnio od okolo 6 miesiecy stoi na dworze.wszystkie plyny zawsze na bierzaco zmieniane przeglady tez kazda usterka jaka wystapila zostawala odrazu usuwana. Nie mam pojecia co moglo wplynac na tak drastyczne podskoczenie zurzycia paliwa

0
  • #11 15 Maj 2007 22:13
    leszek5161
    Poziom 13  

a może filtr powietrza albo przytkana dysza powietrza

0
  • #12 16 Maj 2007 01:05
    sponger
    Poziom 9  

hmm sprawdze dokladnie filtr niepowiem ta rura doprowadzajaca powietrze jest troche zniszczona ale rozmawialem z 2 mechanikami i powiedzieli ze to az takiego znaczenia nie ma bo zawsze zassa powietrze.. sprawdze filtr.. dziekuje za pomoc

0
  • #13 08 Gru 2009 09:40
    zlotyheh
    Poziom 9  

Witam. Ja mam indentyczny problem co moi poprzednicy moj Bolid pali ok 15 L/100km spokojna jazda max 80 km/h. i w końcu juz sam nie wiem co to moze byc macie jeszcze jakies pomysły bo szukam w internecie i nic nie moge znalezc
    Ma przebieg 43000 km wiec malutko. filtr paliwa,powietrza i świecie wymieniane kostki hamulcowe wymienialem i mozliwe ze za mocna sa scisniete ? do tarczy i dlatego by palil tyle ? wczensije palil jakies 11 l/100km help me ;] oczywiscie jest na LPG ;] gaz zalozylem jakies 6 lat temu tankowałem na róznych stacjach wiec chyba o paliwo tu nie chodzi ale chociaz czasami bylo roznicy okolo litra wiec pewnie wode dolewali :D;|

POlonez Caro 1.5 1991r

0
  • #15 25 Gru 2009 18:32
    robokop
    Moderator Samochody

A kto to może wiedzieć ? A gdzie jakakolwiek diagnostyka ? Jeśli jeździ na krótkich odcinkach to normalne że tyle pali. Zresztą po 6 latach to do wymiany reduktor LPG, świece, filtr powietrza, do sprawdzenia sonda lambda oraz parametry z czujników silnika. To tyle - wątek zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów