Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Panasonic SA-HT845 - zły format obrazu

14 Maj 2007 08:20 2690 7
  • Poziom 15  
    Mam taki problem z tym kinem.
    Filmy DivX odtwarza panoramicznie ale obcina również boki filmu. Pełnoekranowe 4:3 odtwarza z czarną ramką dookoła (2x mniejsze).
    Na innym DVD nie ma tego problemu.
    Co może być tego przyczyną?
  • Poziom 23  
    Witam. Napisz czy próbowałes zmieniac formaty video na swoim DVD (panscan , letterbox , wide) i napisz jaki masz tv 16:9 czy 4:3.
    Narazie tyle mi przychodzi do głowy ,że jest jakis błąd konfiguracji ale moge sie mylić.
    Pozdrawiam Michał.
  • Poziom 15  
    TV 4:3
    Zmieniałem format nic nie daje do wyboru 4:3 Panorama,4:3 Panorama z obciętymi bokami, panorama 16:9
    Co bym nie ustawił jest Panorama z obciętymi bokami
  • Poziom 23  
    4:3 Panorama to nie panorama a format 4:3 w pewnym sensie letterbox , 4:3 Panorama z obciętymi bokami to nie panorama, a wrecz przeciwnie - obciecie panoramy - panscan , panorama 16:9 to własnie panorama wide - szeroki. To tak wstepnie dla wyjasnienia ,bo ktos albo producent albo ty myli pojęcia.
    Jesli obraz na tv sie nie zmienia podczas w prowadzanych zmian w trybie wyswietlania dvd to albo cos źle robisz albo faktycznie cos jest z tym dvd.
    Jeszcze bym go troche pokatował z ustawieniami a jak nie pokusiłbym sie o upgrade firmware jesli jest taka mozliwosc...lecz z tym poczekaj moze ktos jeszcze Ci odpowie, bo miał taki sam problem.
    Pozdrawiam Michał.
  • Poziom 15  
    Ja opisałem nazwy z MENU
    A kwestia wyświetlania pełnoekranowego 4:3 dlaczego jest mały zamiast pełny ekran.
  • Poziom 23  
    "Ja opisałem nazwy z MENU" - to panasonic troszeczkę źle nazywa formaty ale mniejsza o to.
    Obraz jest za mały.... może jest włączona jakaś funkcja progresive scan...czy podobna "robiąca" cos z trescią obrazu napisz czy problem był od nowosci sprzetu.
    Pozdrawiam Michał
  • Poziom 15  
    Niestety nie pamiętam czy przed zmianą Firmware było inaczej a progresive scan mam włączony ide go wyłączyć i spróbuje
  • Poziom 15  
    Usterkę udało mi się zlikwidować funkcją ZOOM
    chyba poprzednio też tak robiłem tylko wyparowało mi z głowy.