Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z Gazem w silniku V8

14 Maj 2007 11:30 1979 6
  • Poziom 16  
    Witam
    gdy zatankuje zbiornik gazu do pełna nie mogę przełaczyć / uruchomić samochodu na gazie.
    A wystarczy włozyc pistolet do tankowania i wtedy odpale na gazie ale ujade tylko kilkaset metrów i znowu to samo
    Instalacja sekwencja silnik 4.0 V8
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 20  
    Witam.
    Cos jest z wielozaworem w butli .
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 16  
    tak tez mi się wydaje, tylko jak tu spuścic gaz z butli aby go wyjać
  • Poziom 15  
    auto postaw daleko od możliwych zagrożeń ogniwych, odłącz akumulator, poczekaj jak silnik ostygnie i powoli poluzowuj śróbki od wielozaworu zacznie syczeć to tak powoli niech leci w pewnym momęcie gaz tak sie ochłodzi przez odparowywanie, że zacznie coraz wolniej lecieć luzuj śróbki dalej zwiększając wypływ ciśnienie zacznie maleć i jak będziesz miał wielozawór na podmiane to nawet gazu zawiele niestracisz bo tak się schłodzi że prawie przestanie parować
  • Poziom 16  
    Witam
    tak włsnie zrobiłem z tym ze gaz cały zwaiał bo próbowałem przeczyścić ten elektrozawór.
    Niestety nic nie pomogło 50 litrów polecaiło na ziemię.
    Zalałem ponownie gazu i nie pomogło.
    Przy tankowaniu gdy pistolet trzymał cisnienie to odpaliłem na gazie

Czy te zawory się naprawia czy wymienia?
  • Poziom 28  
    A moze najpierw przydalo by sie pomyslec a nie wypuszczac 50 litrow gazu w powietrze ?? jezeli dziala tylko przy wlozonym pistolecie to znaczy ze gdzies jest waskie gardlo i potrzeba wiekszego cisnienia. Przy wielozaworze masz zaworki do zakrecania gazu wiec je zakrec, pozniej odkrec rurke od reduktora i pusc gaz. Jak bedzie lecial bez problemu to szukaj usterki w reduktorze, jak slabo to odkrec od wielozaworu i sprawdz droznosc rurki na odcinku wielozawor-reduktor. Mozesz jeszcze sprawdzic czy gaz bez problemu wylatuje z butli, jezeli jest tam zawor elektromagnetyczny to odkrec rurke i na chwile podaj napiecie na zawor, jak jest zawor reczny to wkrec kawalek rurki, odkrec zawor i zobacz jak leci. Nie odkrecaj bez wkreconej rurki bo jak ci wszystko zamarznie to mozesz nie zdazyc zakrecic tego zaworu a to moze byc niebezpieczne
  • Poziom 16  
    dżiekuje kolegam za porady. Przyczyną był zapchanu wielozawór z butli. Bez spuszczenia gazu i jego całkowitego wyjecia trudno byłoby cokolwiek zrobic. Tak wiec udało mi się go wyczyscić i działa ok. PS. Nowy kosztował 300 pln wiec troche zaoszczędziłem :-)
    pozdrawiam