Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak oświetlenia w lodówce Gorenje RK 4296E

14 Maj 2007 13:36 14870 8
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich na forum.Wczoraj otwieram lodóweczke a tu "Ciemność Egipska".Sprawdziłem żarówkę i okazało się,że jest sprawna,więc otworzyłem osłonę termostatu i odkryłem małą białą kostkę na której pisze (magnetic switch),z lekkim wybrzuszeniem w środkowej jego części.Teraz pytanko, gdzie można ten moduł dostać i ile to cacuszko może kosztować??Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!!!
  • Poziom 28  
    ..a w tym magicznym pudełku masz kontaktron- i jesteś pewien że to on -sprawdź czy dochodzi zasilanie przed to cacko i oczywiście przez drugi przewód zasilajacy żarówkę.
    jak masz magnes to zbliż do tego pudełka, bo może ten własciwy gdzieś się zapodział- a nuż zadziała i będzie jasna sprawa.
  • Poziom 17  
    Jesli chodzi o zasilanie,to wszystko oki.Jak rozłącze moduł i ponownie podłącze,to żarówka mignie.Próbowałem przykładać magnes ale nic nie dało.Podejrzewam,że moduł się uszkodził.Tylko gdzie to można kupić-pytałem w sklepach z częściami agd ale tez nie maja.
  • Poziom 24  
    Sam kontaktron dostaniesz w sklepie elektronicznym.Pozostało trochę pokombinować i go zamontować.
  • Poziom 17  
    Witam
    Wystarczy wymienić wyłącznik magnetyczny za 27.00zł.+przesyłka i po sprawie.
    pozdrawiam
    Andrzej
  • Poziom 17  
    Witam.Drogi andrzej-jur bardzo bym prosił o namiar na firme gdzie można to cacuszko dostać.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

Rozebrałem ten modułek i w środku znalazłem kontakrton,2 rezystorki,kondensator i tranzystor smd na którym pisze E Z3M Y449.Panowie co to za tranzystor,czy ktoś potrafi odczytać ten kod??Proszę o pomoc.Z góry dziękuje!!
  • Poziom 17  
    Witam!
    Podaję namiar;jurex_jk@tenbit.pl
    Pozdrawiam
    Andrzej
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich na forum.Panowie fachowcy co to jest za tranzystor smd E Z3M Y449,to wszystko co spisalem z tego malenstwa.Z gory dziekuje i pozdrawiam!