Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop ASUS F5R - problem ze sterownikiem dźwięku...

14 Maj 2007 15:28 26213 17
  • Poziom 29  
    Witam. Czy ktoś z was ma tego laptopa? Jak wygląda instalacja sterowników audio w tym laptopie?
    Mam taki problem, że niby się instaluje, ale nie nie włącza mi to karty muzycznej...
    Sterowniki ściągnąłem ze strony producenta:
    http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/nb/F5R/Audio_XP_061221.zip
    Oczywiście system to Win. XP
    Niestety ich instalacja to tylko odpalenie instalatora i po restarcie dalej to samo... nie wykrywa muzyki.

Tak samo nie wiem jaki sterownik wgrać do kamery która jest wbudowana, są chyba ze 4 rodzaje ale ja nie znam producenta który jest w tym modelu...
  • PCBwayPCBway
  • Spec od drukarek
    a próbowałeś właściwości moj komputer->menadżer urządzeń i tam prawym klawiszem na karte dzwiękową -> aktualizuj sterownik i wybrać folder ze ściągniętym sterownikiem:?:
  • Poziom 29  
    Tak. Ale nie widzi sterownika :(
  • PCBwayPCBway
  • Spec od drukarek
    a może karta dźwiękowa jest wyłaczona w biosie:?:
  • Poziom 29  
    Niestety tam nawet nie ma takiej opcji jak wyłączanie muzyki...
    Jakieś pomysły?
  • Poziom 29  
    Ale właśnie na stronie producenta nie mogę odnaleźć sterownika chipsetu i chyba w tym cały problem.
    Chciałem zobaczyć w programie AIDA32 co to za mikroukład płyty głównej, ale niestety opcja nie dostępna.

Dodano po 19 [minuty]:

Podobno jest to chipset: "ATI Radeon™ Xpress 1100" ale niestety na stronie ati.com nie mogę tez odnaleźć sterownika pod Intela, są same pod AMD.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Znalazłem stery do muzyki: Realtek

Po instalacji tego sterownika wyskoczyło mi, że system znalazł nowe urządzenie i wyświetla balonik: "Modem Device on High Definition Audio Bus" Ściągnąłem poprawkę M$ KB888111 i problem znikł.
    W menedżer urządzeń mam jeszcze coś takiego:
    Inne urządzenia:
    ?! Kontroler sieci (LAN działa)
    ?! Modem Device on High Definition Audio Bus
    ?! Nieznane urządzenie

Dodano po 4 [minuty]:

Dzięki isiek78 własnie w między czasie wyszukałem te stery :)
    Oczywiście SP2 jest od początku.

Dodano po 15 [minuty]:

Kontroler sieci to było WLAN i już zainstalowałem stery.
    Pozostało tylko:
    ?! Modem Device on High Definition Audio Bus
    ?! Nieznane urządzenie

Myślę, że to nieznane urządzenie to Bluetooth.

Dodano po 4 [minuty]:

Po instalacji modemu ze strony asusa znikło:"?! Modem Device on High Definition Audio Bus"
    Pozostało tylko jakieś nieznane urządzenie. To chyba jednak ten Bluetooth.
    Zobaczymy...

P.S. Sorry za ten monolog, ale może się to komuś przyda kiedyś ;)
  • Spec od drukarek
    Sprawdź listę menadżera urządzeń co masz, a czego brakuje... No i na stronce Asusa spis sterowników.
  • Poziom 29  
    Witam. Już w sumie wszystko mam, ale jest jedno urządzenie nieznane i pewnie jest to Bluetooth tyle, że jak chcę zainstalować drivery ściągnięte ze strony asusa to instalator "woła" o podłączenie urządzenia... i nie chce sie zainstalować, bo trzeba albo podłączyć, albo anulować instalację...
    Na tą opcję brak mi pomysłów, bo już probowałem kilka różnych opcji i niestety...
  • Poziom 1  
    Witam

Miałem identyczne problemy. Mój laptop był dostarczony wraz z systemem Windows Vista. Po jakimś czasie postanowiłem zainstalować XP, no i problemy.
    Jeśli chodzi o Chipset to metodą poszukiwań w internecie natknąłem się na informację,że chipset w laptopie ASUS F5R to Radeon 1100 (dokładnie tak jak karta graficzna), ściągnąłem sterowniki do karty graficznej i rzeczywiście zadziałało (zniknął z menadżera urządzeń nieznany kontroler zarządzania magistralą systemową)
    Po tym zabiegu z kolei zainstalowałem sterownik karty dźwiękowej, ale ściągnięty ze strony realtek i zadziałało.
    Kamerkę zainstalowałem przez aktualizację sterownika z menedżera urządzeń i jako źródło wskazując płytę ze sterownikami, które zostały midostarczone ze sprzętem do visty - zadziałało (jednak z tego co pamiętam, system przed odpaleniem programu LifeFrame-obsługującego kamerkę zażądał instalacji ATKmedia - do ściągnięcia ze strony ASUS-a)
    Pozostał mi jedynie bluetooth.
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem bo nie mam wogóle sterowników do płyty głównej Prosze o pomoc
  • Spec od drukarek
    na stronie producenta znajdziesz, a sterownik do dźwięku masz w 1 poście.
  • Poziom 2  
    Ale ja nie mam wogóle sterowników mam tylko do dzwieku a chce jeszcze inne i w całosci prosze o pomoc
  • Poziom 9  
    Witam mam ogólny problem ze sterownikami do tego laptopa. nie mogę zainstalować sterowników do karty dźwiękowej ani do wi-fi .

Wg everest mam taka kartę wi-fi

Atheros AR5006X
    i kartę muzyczną
    Realtek ALC660 @ ATI SB600 High Definition Audio Controler

Pytanie jak mam te sterowniki zainstalować, przy instalacji wifi pokazuje mi błąd ze karta wifi nie jest włożona ( ciekawe jak ma być nie włożona jak jest tam cały czas)

Co to muzycznej , instaluje się pięknie bez problemów lecz w menedżerze urządzeń nie ma żądnej karty muzycznej zainstalowanej .

Ktoś ma jakąś rade?
  • Poziom 1  
    Mam również problem z WiFi w tym laptopie F5R po downgradzie do XP z Visty. Próbowałem już różnych sterowników z wielu różnych stron i ciągle nic. Przy instalacji sterowników od ASUSA otrzymuje komunikat, abym włożył/wsunął urządzenie. Tymczasem jest to wbudowana karta WiFi. Przy przełączania klawiszami fn+F2 lampa WiFi na chwilke się zapala po cyzm gasnei oraz słychać systemowy dźwiek odłączenia i podłączenia na zmiane kilka razy.

W systemie wykrył mi ta kartę jako "Broadcom 802.11g" co jest bardzo niekonkretne i w Menadżerze urządzeń występuje z wykrzyknikiem, w Połączeniach sieciowych tylko skrętkowe połączenie lokalne.

Wie ktoś jak ujarzmić WifI pode XP w ASUS F5R? Wiele już przeszedłem i nic nie pomogło...

Może użytkownik END jeszcze tu kiedyś zajrzy i pomoże... ?:)
  • Poziom 14  
    mam ten sam problem z wifi na tym lapku,może ktoś mądrego podpowiedziec bo ręce już mi opadają
    Broadcom BCM4311 802.11g Wireless Network Adapter PCI
  • Poziom 21  
    A zainstalowaliście przed sterownikami program Asusa: Wireless console, do obsługi urządzeń korzystających z połączeń bezprzewodowych?
  • Poziom 10  
    Instalowanie audio:

Wejść na stronę http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl
    Wybrać – netbook – f5 – f5r – win xp - AUDIO– ściągnąć ten ostatni plik 50MB
    Po ściągnięciu wybrać katalog - pl (o ile mamy poslą wersję), tam są 3 pliki wybrać odpowiednią wersję SP1, SP2 lub SP4 i zainstalować.
    Uruchomić komputer
    Z tego samego działu AUDIO wybieramy drugi plik 30 MB – ściągamy – rozpakowywujemy tam jest taki katalog jak WDM – ładujemy ten katalog z menadzera urządzeń (uruchamiamy komputer) – powinno działać jeżeli nie działa to ładujemy z menadzera urządzeń główny katalog w który się znajduje WDM jeżeli dalej nie będzie działać to ścigamy z działu AUDIO pierwszy plik 2MB i ładujemy z menadżera urządzeń.

Instalacja bluetooth
    Najpierw instalujemy „asus wirelese console utilyty”, puźniej istalujemy jakiś sterownik ze strony asusa do bluetooth - naciskając dwukrotnie myszką na SETUP :P

Wlan do tej pory nie wiem – próbowałem wszystkiego