Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja windowsa na laptopie poprzez null modem (rs)

benon 14 Maj 2007 16:55 1500 14
  • #1 14 Maj 2007 16:55
    benon
    Poziom 13  

Witam.
    Jak w temacie.
    Czy to mozliwe i jak to zrobic?
    Stara toshiba satelite 115cs, dysk tylko 800 MB, wiec wrzucanie instaliki windowsa 98 na dysk, zeby go pozniej z tego dysku zainstalowac, jest niemozliwe.
    Czy mozna podlaczyc laptopa rs-em do stacjonarnego i tak instalowac, jak na drugim dysku, czy to tylko moja fantazja?

Dzieki za pomoc.
    Pzdr.

• #2 14 Maj 2007 17:35
    jacekowski
    Poziom 19  

niemozliwe ale instalator win98 to 110 mega a windows po zainstlowaniau wiecej niz 200-250 nie zajmuje wiec sie zmiesci
    i instalowanie w ten sposob jest mozliwe
    i nie dubluj postow w roznych dzialach

• #3 14 Maj 2007 18:13
    benon
    Poziom 13  

Witam.
    Posty zdublowalem bo nie wiedzialem gdzie to dac.
    Mam jeszcze pytanie.
    Jakbym podlaczyl laptopa do kompa rs-em zeby wgrac ta instalke na dysk, to w komputerze stacjonarnym bedzie to jako dodatkowy dysk widziane?
    Czy jakies szcegolne oprogramowanie jest do tego potrzebne, czy wystarczy od nowa uruchomic komputer?
    Dzieki za odpowiedz.
    Pzdr.

• #4 14 Maj 2007 18:18
    jacekowski
    Poziom 19  

a co jest teraz na laptopie? bo samo z siebie nie da rady

• #5 14 Maj 2007 19:00
    RSP
    Poziom 27  

Osobiście zrobił bym to w ten sposób. Dyskietka startowa z DOS-m podzielić dysk na partycję sformatować jako systemowy. Przy użyciu dyskietki ewentualnie dwóch wgrać Norton Commander-a albo innego dziwaka obsługującego transmisję po RS-ie. Uruchomić Norton Commander-a (sesja Połącz albo Link w zależności od wersji językowej ) na obu komputerach oczywiście połączonych przez RS-a null modem przegrać płytę uruchomić program instalacyjny itd.

• #6 14 Maj 2007 19:03
    benon
    Poziom 13  

Witam.
    Na laptopie jest teraz win 95, ale jest tam chyba od nowosci i nie chodzi to tak jak powinno, poza tym ma problemy z polskimi znakami.
    Rozumiem ze norton komander musi byc uruchomiony na obydwoch komputerach tak? I kopiujemy normalnie z okienka do okienka?
    Pzdr.

• #7 14 Maj 2007 19:05
    jacekowski
    Poziom 19  

jesli masz tam windowsa to uzyj czegos takiego co zwie sie bezposrednie polaczenie kablowe czy jakos tak

• #8 14 Maj 2007 19:21
    benon
    Poziom 13  

Bezposrednie polaczenie kablowe, ale za pomoca jakiego kabla?
    Chcialem kupic RS, ale moge inny, tylko prosze o konkrety.
    Pzdr.

• #9 14 Maj 2007 19:38
    tarnowski
    Poziom 22  

Kombinujesz , podepnij dysk z lapa przez przejściówekę do jakiegoś PC'ta zainstaluj windę , a potem przełóż do tej Toschiby .
    Jeden raz taką operację winda przeżyje....
    Robiłem tak wielokrotnie jak miałem starego Della ,bez CD-romu.
    Po null modemie to będzie twało wieki .....

• #10 14 Maj 2007 22:19
    jacekowski
    Poziom 19  

lpt bedzie szybszy niz rs ale przeslanie 100mega po rsie to bedzie jakies 2h czyli jeszcze w miare znosnie

• #11 15 Maj 2007 11:20
    benon
    Poziom 13  

Witam.
    Najlepiej kupie przejsciowke.
    Czy te przejsciowki sa uniwersalne, czy tez musze uwazac co kupuje?

I takie pytanie: Jak juz bede instalowal, to po zakonczeniu instalacji, a przed konfiguracja sprzetu powinienem wylaczyc komputr i przeniesc dysk do laptopa, zeby konfigurowal od razu na wlasciwym sprzecie, czy cagnac wszystko do konca i dopiero pozniej przeniesc dysk??

I czy win 98 w ogole pociagnie na 24 MB RAM ??
    Dzieki za odpowiedz.

Dodano po 8 [minuty]:

Wlasnie ogladalem na allegro przejsciowki i jak to przejsciowka ma male wejscie i wuze wyjscie na tasme, ale gniazdko na zasilanie jest takie male, jakis jeszcze kabel do tego musze specjalny kupic?
    Zasilanie dysku w stacjonarny, komputerze ma duze wejscie.

• #12 16 Maj 2007 10:29
    tarnowski
    Poziom 22  

Dokończ instalację na PC, winda po odpaleniu na laptopie sama wykryje nowe ustawienia. Co do przejściówki,to ja miałem taką :
    -wtyka do małego dysku ( w niej zasilanie )
    -wtyka dużego dysku ( zasilanie wyprowadzone na zewnątrz i zakończone wtyczką do przewodów pasujących do wyprowadzeń z zasilacza PC )

Dodatkowo przejściówka przyda się do okresowego porządkowania dysku z laptopa co przy jego małej pojemności jest chyba istotne....

Poz
    -

• #13 16 Maj 2007 19:43
    kitor
    Poziom 34  

Jak już chcesz po kablu Null-modem a na laptopie masz Win95 to wystarczy uruchomić Hyperterminala/NC na laptopie (możesz HyperTerma nie mieć zainstalowanego), a na kompie z WinXP na bank masz HT. Pamietaj tylko żeby obie strony skonfigurować tak samo (prędkość, parzystość, itd)

A wariant z przejściówką to kwota ~3zł także raczej bardziej jest on opłacalny

• #14 19 Maj 2007 22:27
    benon
    Poziom 13  

Witam.
    Kupilem na allegro przejsciowke, zainstalowalem win 98, chodzi lepiej niz stary 95.

Tarnowski dzieki za podpowiedz.
    P.S. Gdzie mam kliknac zeby powiekszyc ci status "pomogl" ?

Pzdr.

Dodano po 1 [godziny]:

Witam.
    Kupilem na allegro przejsciowke, podpialem dysk i zainstalowalem win 98. Chodzi jak przecinak, domagal sie po wlozeniu do laptopa plyty z windowsem, zeby zainstalowac monitor, ale sciagnalem potrzebne biblioteki z netu i wrzucilem na dyskietke.

Tarnowskie dzieki za podpowiedz.
    P.S. Gdzie mam kliknac zeby zwiekszyc ci ilosc osob ktorym pomogles?

Pozdrawiam.

• #15 20 Maj 2007 10:41
    tarnowski
    Poziom 22  

Daj sobie siana.
    Hmmmm..... "przecinak" mówisz :|
    Podziękowania przyjęte :)

Darek

PS . Gdybyś sam potrafił,lub miał kogoś kto umie to warto trochę zoptymalizować i odciążyć Win98 ze zbędnych funkcji do pracy w tak ubogim otoczenu....

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo