Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Przep造womierz do Passata 1.9TDI 95r z Passata B5

14 Maj 2007 18:09 11062 18
  • Poziom 19  
    Witam,
    siada mi juz powoli przep造womierz. Sprawdzalem VAGiem i podmienialem z innym autem. Jestem pewny tej diagnozy. Lecz niestety nie moge dostac podrobki przeplywomierza a oryginalny Pierburg ok. 400zl. Szkoda mi pakowac tyle pieniedzy w juz i tak stare auto. Widze jednak ze do nowszych Passatow jest o wiele tanszy. Moj silnik to 1Z 90KM i ma przeplywke 074 906 461 z podwojnym rzedem pinow (2x3), taka okragla wtyczka - lecz wiem ze jeden z nich jest niewykorzystywany. Te nowsze maja 5 pinow i taka podluzna wtyczke. Analizowalem AutoDate i widze ze napiecie to nie problem. Nie wiem jednak co z pozostalymi 2 pinami? Jest mozliwa zamiana tych przeplywomierzy, nie bedzie komp glupial?

Prosz koleg闚 o pomoc, moze ktos juz przerabial podobny temat. Jest wprawdzie na elektrodzie identyczny topic( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...mierz+1z&sid=74351479a52a8f7957a19ff00787f915 ) lecz nie ma zadnych konkretnych odpowiedzi.

Z g鏎y dziekuje za zainteresowanie
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Te Pierburgi s prawie nie鄉iertelne.
    Jaka r騜nica musi by mi璠zy nimi, bo by nie zmieniali ich i dlatego prawdopodobnie nie da rady podmieni.
    Chyba, 瞠 z rozp璠u wymienisz ca貫 okablowanie sterownika i sam sterownik silnika. Ale to bez sensu, bo koszty jeszcze wi瘯sze.
  • Poziom 19  
    mo瞠 masz racje z t nie鄉iertelno軼ia lecz u mnie niestety pada :cry: Na przeplywomierzu od sasiada auto idzie do przodu az milo a na moim nie ma czym deptac przy wiekszych obrotach :| A nowszy przeplywomierz ma tylko litere B na koncu dodana.

Z jednej strony podzielam Twoja opinie ze bez powodu by nie zmieniali lecz mo瞠 jednak s zamienne :?: Mo瞠 jednak kto probowa takich eksperyment闚?

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Czasem to nie jest takie cudo ?
    http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,314372,0.html
    Masz tam ca陰 gam zamiennik闚 do r霩nych samochod闚. Szukaj zamiennika kt鏎y jest o 50% ta雟zy lub pojed na gie責 czy szrot i wyrwiesz za 150 z u篡wk na kt鏎ej jeszcze po鄉igasz bo modzenie z dobieraniem nie ma sensu tak jak i naprawa na w豉sn r瘯 przep造womierza (desperaci) co ju czyta貫m o takich pr鏏ach na forach VW a efekty ko鎍owe to stracony czas...

ORGYGINALNY PRZEPΧWOMIERZ POWIETRZA FIRMY PIERBURG ma oznaczenia cyferkami ale za tym ostatnim numerkiem s jeszcze literki je郵i masz takowe... BX?

7.18221.51.0 <+> 7.18221.01.0 <+> 7.18221.01 <+> 074 906 461
  • Poziom 16  
    TomLib napisa:
    Witam,
    siada mi juz powoli przep造womierz. Sprawdzalem VAGiem i podmienialem z innym autem. Jestem pewny tej diagnozy. Lecz niestety nie moge dostac podrobki przeplywomierza a oryginalny Pierburg ok. 400zl. Szkoda mi pakowac tyle pieniedzy w juz i tak stare auto. Widze jednak ze do nowszych Passatow jest o wiele tanszy. Moj silnik to 1Z 90KM i ma przeplywke 074 906 461 z podwojnym rzedem pinow (2x3), taka okragla wtyczka - lecz wiem ze jeden z nich jest niewykorzystywany. Te nowsze maja 5 pinow i taka podluzna wtyczke. Analizowalem AutoDate i widze ze napiecie to nie problem. Nie wiem jednak co z pozostalymi 2 pinami? Jest mozliwa zamiana tych przeplywomierzy, nie bedzie komp glupial?

Prosz koleg闚 o pomoc, moze ktos juz przerabial podobny temat. Jest wprawdzie na elektrodzie identyczny topic( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...mierz+1z&sid=74351479a52a8f7957a19ff00787f915 ) lecz nie ma zadnych konkretnych odpowiedzi.

Z g鏎y dziekuje za zainteresowanie

Zamiana jest mo磧iwa tylko bezsensowna :efekt tej zamiany to dynamika fiata 126 i k喚by czarnego dymu z wydechu .Kup orygina za 400 i ciesz si 瞠 tak tanio.
  • Poziom 10  
    przeplucz przeplywomierz nitrem.w moim przypadku naprawde pomaga這 nie raz
  • Poziom 21  
    Ten pomys z nitrem to materia na komedi z pazur
  • Poziom 23  
    Cytat:
    Teraz juz wiesz dlaczego porywam sie na takie przer鏏ki. 200zl to nie 400

Nic nie stoi na przeszkodzie zadzwoni i zapyta czy maj i jaka jest cena je郵i b璠 posiadali...
    Jak strzeli co jeszcze z winy samodzielnych przer鏏ek b璠zie nie 200 czy 400 a 1000 i wi璚ej ...
    ... zamieni stryjek siekierk na kijek ...

Cytat:
    przeplucz przeplywomierz nitrem

Hehe.... ale jakim? N2O NITRO ? :D
    Z tego co wiem rozpuszczalnik NITRO rozpuszcza elementy PET z 豉two軼i i jest chyba najsilniejszym z rozpuszczalnik闚 wi璚 pomys造 to ty masz ch這paku ciekawe :) Jak pad豉 by zwyk豉 benzyna czy nawet spirytus to jeszcze by to usz這 mojej uwadze. Nawet "benzyna ekstrakcyjna" sie nie nadaje bo zostawia naloty po wyschni璚iu :D
  • Poziom 19  
    Cytat:
    Zamiana jest mo磧iwa tylko bezsensowna :efekt tej zamiany to dynamika fiata 126 i k喚by czarnego dymu z wydechu .Kup orygina za 400 i ciesz si 瞠 tak tanio.

Kolego jajasiu a skad masz takie dane? Mozesz to poprzec osobistym doswiadczeniem, zetkni璚iem z taka modyfikacja?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kiedy taki przep造womierz kosztowa 1200PLN -tak瞠 wielu ludzi z bran篡 motoryzacyjnej szuka這 oszcz璠no軼i.
  • Poziom 19  
    by mo瞠 b璠e mia w tym tygodniu Passata B5 do roboty to sprobuje zamienic. Dam znac o efektach.

A jak nie to poszukam jakies uzywki bo na nowy mi szkoda kasy tym bardziej ze nie wiem ile bede jeszcze jezdzil tym autem
  • Poziom 11  
    Witam uda這 mi si do tej pory przeczy軼i 4 przep造womierze 2xgolf 1xford i mazda u篡wa貫m do tego alkoholu izopropylowego (u篡waj go drukarze do czyszczenia sit drukarskich dosta貫m litr za 20 z bardzo szybko paruje i nie pozostawia praktycznie osadu ) i baaardzo mi瘯kiego p璠zelka przy ma寮zie by mocno zapa熥any, przy innych wystarczy這 kilkukrotne spryskanie za pomoc rozpylacza. Zalecam du膨 ostro積o嗆 druciki oporowe s strasznie delikatne pozdrawiam i 篡cz powodzenia.
  • Poziom 19  
    "regenerowa貫m" juz w podobny sposob ten przep造womierz lecz wiele nie pomog這 :cry:
  • Poziom 21  
    Za ten czas co wy tu dyskutujecie to ja bym ju zarobi na nowy... ten za 400 z i po k這pocie pozdrawiam
  • Poziom 11  
    przy okazji omawiania przep造womierzy mo瞠cie omowic /zbeszta??/ jak瞠 inteligentne stosowanie rzekomych "chip闚" z alledrogo u nich chip=rezystor ja bym sie ba myslec o skutkach pod陰czenia tego pod przep造womierz ;/ jednak co profesjonalisci o tym s康z??

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    kto mo瞠 mi pomuc

Dodano po 4 [minuty]:

mam passata b 5 1,9TDI i w czasie jazdy ma mom皻y tracenia przyspieszenia, s to chwilowe zaniki podczas gwa速ownego przyspieszenia po kilku sekundach pojawia si z ty逝 auta hmura czarnego dymu i auto znowu ci庵nie, zdarza si to co jaki czas
  • Poziom 19  
    Jakie oznaczenie silnika lub przynajmniej moc?

jesli to 101KM i w gore to kolego zapewne zacinaja Ci sie 這patki w turbinie lub w najlepszym przypadku elektrozaworek N75 :D

Wszystkie w篹yki podci郾ie szczelne?
  • Poziom 2  
    a czemu my郵isz 瞠 to nie przep造womierz
  • Poziom 19  
    to s moje przypuszczenia, pewno嗆 bedziesz mial jak zrobisz test VAGiem lub innym testerem.