Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam Schematu do KARTY GRAFIKI MSI GF4 440MX

15 Paź 2003 22:00 1130 3
  • Poziom 2  
    Po pierwsze to chcialbym sie przywitac na tym forum :) , gdyz jestem tu nowy. Jezeli nie tu wpakowalem tego posta prosze o pouczenie gdzie moge sie o to zapytac oraz z gory przepraszam. Oraz prosic o pomoc.
    Karta zostala uszkodzona :( w miejscu oznaczonym na plytce L310 po drugiej stronie wentylatora na dole zlacza. Karta wyglada tak:
    Szukam Schematu do KARTY GRAFIKI MSI GF4 440MX.
    Adres strony producenta http://www.msi.com.tw/program/products/vga/vga/pro_vga_detail.php?UID=155.

Prosze o pomoc oraz schemat (lub opis danej czesci) i ile moze kosztowac naprawa i czy to sie da naprawic ?

Dziekuje i pozdrawiam
    Fazi
  • Poziom 37  
    Karta została uszkodzona mechanicznie w tym miejscu?L310 odpadł czy uszkodzony jest druk?Ze zdjęcia nie da się odczytać opisu elementów ,ale L310 to pewnie dławik i jeśli on odpadł to warto to naprawić ,jeśli druk w dostępnym miejscu to też można połatać.A jeśli chodzi o schematy do kart czy płyt głównych to cienka sprawa.Jeśli ktoś poda jakieś linki to sam będę wdzięczny.Kiedyś naprawiałem kartę MS ale na układzie GF2MX400 i używam jej.Walnięta była przelotka od wyjścia koloru czerwonego albo niebieskiego i załatałem.Tym bardziej warto próbować jak jest GF4 ,i jak się dobrze za to weźmiesz to nawet kosztów nie będzie.A jaki jest objaw?Martwica?
  • Poziom 2  
    Tak karta jest martwa. Prawdopodobnie odpadl bo koles przyniosl ja z inna karta i z plytami CD (w reklamowce). Sadze ze zostal udezony i odpadl.
  • Poziom 37  
    Jeśli tylko tyle to spróbuj wstawić tam zworkę.Można przypuszczać że jeśli karta jest przez to martwa to był to dławik w filtrze zasilania procesora.Pominięcie go może co najwyżej dać jakieś prążki na ekranie albo inne zakłócenia ale powinna odpalić.Może się okazać że wszystko jest ok.