Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

12 AM/40 FM STABO XM5012

marcinus9 15 Oct 2003 23:43 8231 19
    marcinus9
    Level 11  
    Witam mam owe radyjko i male pytanko. Czy możliwe jest zrobienie w tym radyjku coś więcej kanałów w AM niż 12, jak tak to proszę o jakąś instrykcje/pomoc. :roll:

ps.
    Może ktoś ma jakiś kontkt do ktosia co by na radyjkach znał się troszkie bo mam problem tez z MIDLAND-em 2001 ...
    green33

Level 31  
    Przejrzyj forum.. było juz.

Pozdrawiam.
    marcinus9
    Level 11  
    Dzieki.
    Wczoraj szukałem i nie mogłem znaleść nic o odblokowaniu AM żeby coś było węcej niż te 12 kanałów.
    A wie ktoś może coś na temat midlanda 2001 ???
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A co się dzieje z nim?
    marcinus9
    Level 11  
    A więc jeśli chodzi o tego MIdlanda to gdzieś sie doczytalem że kontrukcja jest bardzo podobna do alana 44, niewem na jakiej jest syntezie bo są starte napisy, co do problemu to radyjko po włączeniu szumi bardzo cichutko w am i fm troszkie głośniej nadaje dobrze, lecz nie słuchać odleglejszych stacji: w am wogule a w fm cichutko. na radyjku w 2 pokoiku i antence po drygiej stronce domu (sam.)slychac calkiem dobrze iw am i w fm. Niewiem co to moze być,czy moze tak sie zdarzyć że radyjko jest tak rozstrojone??
    jozefg
    Nie mam schematu ale wygląda to na rozstrojony tor p.cz. AM.
    Ale to trzeba sprawdzić...
    marcinus9
    Level 11  
    To będe musiał podskoczyć do jakiegoś fachowca bo ja nie mam narządek. :( . A wracając do STABO to jest gdzieś może opis jak zdjąć blokade na 12 kanałów w am??
    jozefg
    RÓZne były metody blokowania AM w niemieckich radiach, nawet w tym samym modelu robione to jest na różne sposoby.
    Chyba to zależy od okresu w którym radio było wyprodukowane.
    Za pomocą miernika trzeba ustalić co jest blokowane, i blokadę zdjąć.
    generator
    Level 20  
    Jaka synteza jest w tym radiu?
    ew. czy są są jakieś dodatkowe moduły , często takie Niemcy stosują ?.
    jozefg
    Właśnie problem z niemieckimi radiami jest taki że oni nawet w różnych seriach stosowali różne patenty na blokowanie
    marcinus9
    Level 11  
    sumbol symtezy to SM 5124A , dodatkowych modułów niewidać..
    neon121
    Level 18  
    Witam
    Posiadam radio STABO XM3082. Ma ono zablowoany AM, choć na panelu jest przełącznik AM/FM i w obu pozycjach jest FM. Podczas pracy radia na wyłączonym SQUELCH'u jak przełączę przełącznik w drugą pozycję to radio na ułamek sekundy przerywa odbiór.
    Może ktoś wie jak mi pomóc. :(

Pozdrawiam
    jozefg
    AM na pewno działa - ale w kanałach od 4 do 15 !
    Na pozostałych przełącza automatycznie na FM , to jest jeden z niemieckich "patentów"
    neon121
    Level 18  
    Faktycznie masz rację. Po przełączeniu na AM i przełączaniu kanałów po koleji FM nie gaśnie na kanałach w przedzaile 4-15. Wyżej już jest cały czas. Jak można to odblokować? Trzeba ingerować w jakąś pamięć procesora, czy coś innego?

---------------------------------------------------------------------------
    Dzwoniłem do gościa w Częstochowie, który prowadzi serwis CB i powiedział, że nie ma możliwości go odblokować, ale zawsze jest jakaś możliwość. Może ktoś coś wie na temat tego problemu?
    Pozdrawiam

=========================================
    2 posty scalono
    j.
    jozefg
    Zawsze jest jakiś sposób - ale na odległość nie da się ustalić jaki.
    I nie pisz postu pod postem - przycisk -> "zmień"
    neon121
    Level 18  
    Ok. Dzięki za radę.
    Szukałem w Internecie czegoś co by się przydało do tego, ale nic nie ma. Będzie chyba z tym duży problem. Szkoda bo jest to nowiutkie radio przywiezione z Niemiec
    kumpel78
    Level 11  
    co do tego stabo to raczej nie problem tez mialem taki problem i udalo sie i dziala
    potrzebujesz kondesator pF27
    i kawalek przewodu
    34 nozke (laczacac przod z plyta laczysz z masa -to robiac masz juz AM
    zas ten kondensator lutujesz do trymera CT1 i masz z5 na 0
    i juz bedzie ci dzialac
    danek23
    Level 18  
    najgorszy problem szanownimkoledzy jest z mocą bo niestety ale to radio po tego typu przestrojeniu nie będzie pracowało mocą nominalną 4 watt! kilkanaście takich sztuk przestrajałem i nie znalazłem patentu na uzyskanie normalnej mocy. może ktos znalazł na to patencik? Pozdrowionka Daniel.
    dede19adi
    Level 11  
    Witam ja wymyśliłem jak odblokować radio żeby działało 40 kanałów AM i FM.
    Wiec foto 1 witać radio z przodu nic nieprzerabiane. Foto 2 i 3 już po odblokowaniu.
    Należy zrobić:
    Wyludować: tranzystor, 2 rezystory, diodę, zworke i przecząc kabelek jak na foto 3.
    Na foto wszystko witać wiec problemu raczej nie będzie.
    Razie problemu pisać.