Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA-6 RS232 Schemat ?

ban_an 15 Maj 2007 10:21 6853 8
  • #1 15 Maj 2007 10:21
    ban_an
    Poziom 2  

Witam!
    Potrzebuje schematu kabla do centrali CA-6.
    Dokładnie chodzi mi o połączenie pinów?
    Czy ktoś jest mi wstanie pomóc i nie chodzi mi o kupno,chce go sam zrobić.

0 8
  • #2 15 Maj 2007 10:30
    kaczmarj
    Poziom 23  

Jeśli idzie o sam kabel rs 232 to są dwie metody połączeń. Jedna to połączenie jeden do jednego, dryga metoda to tak zwany null modem. Schemat tego drugiego masz w linku http://laki.dvhk.pl/faq/ferdek_rs232.htm. Nie ważne jest czy masz wtyczki męskie czy żeńskie. Układ jest analogiczny.

0
  • #3 15 Maj 2007 10:36
    ban_an
    Poziom 2  

Tak dzięki za schemacik ale taki już mam,
    bardziej chodzi mi o połączenie kapa z centrala alarmowa CA-6 firmy Satel?
    Schemat kabelka z jednej strony żeński wtyk 9-pin z drugiej 3-pinowy wtyk??

0
  • #4 15 Maj 2007 11:12
    kaczmarj
    Poziom 23  

"Złącze RS232 TTL służy do programowania parametrów systemu alarmowego
    z komputera. Centrala podaje i odbiera sygnał w standardzie TTL (0V, +5V),
    dlatego też do połączenia portów RS centrali i komputera należy użyć specjalnego
    kabla produkcji SATEL. Kabel zawiera konwerter przetwarzający ten sygnał na
    standard odpowiadający złączu RS-232 w komputerze (-12V, +12V). Dane mogą
    być transmitowane przez kabel w obu kierunkach."
    To jest cytat z instrukcji serwisowej. Mam wrażenie że ciężko będzie coś samemu wymyśleć. Producenci często mają monopol na takie żeczy. Ja też mam kłopot z jednym kabelkiem i muszę go poprostu kupić ( 250+VAT w moim przypadku)

0
  • #5 15 Maj 2007 14:27
    joy
    Poziom 20  

najlepiej udać się do dystrybutora Satela i kupić taki kabelek nie kosztuje wiele ok 30 zł. po co kombinować.

0
  • #6 09 Cze 2007 09:54
    komp432
    Poziom 19  

Dołacze się do tematu, może ktoś w końcu rozrysuje tę przelotke. Wiadomo ze jest to konwerter na max232 lub podobnym. Centralka ma złacze RJ (w CA5).
    Z kąd jest brane zasilanie na max232?. Z centralki czy z portu Com w kompie? Może są jakiś jeszcze dodatkowe połaczenia we wtyku DB9, albo jakieś rezystory lub diody zenera?

Ogulnie czy już ktos taki kabelek rozebrałi skopiował, ewentualnie wykonał samodzielnie DZIAŁAJĄCY.

Pisanie że to na MAX232 itp, przecie wiadomo że nie marchewka, nie ma sensu (bicie piany).
    czekam na konkrety, może kto rozrysuje ten układzik z oryginału, na zachete 100 punktów.

0
  • #7 09 Cze 2007 14:47
    joy
    Poziom 20  

Jak będę miał chwilkę to przerysuję, a po otwarciu wtyczki mogę ci napisać, że zasilanie jest brane z portu COM układ to ST232C SMD, 6 kondensatorów SMD, dwie diody prostownicze, dwa rezystory 4,7 i układ SMD LANZV (chyba stabilizator) a wyprowadzone sygnały to masa i TX i RX.

0
  • #8 09 Cze 2007 14:58
    komp432
    Poziom 19  

witam, no coś sie zaczyna dziać. z tego wynika ze schemat jest standardowy, ale trzymajmy sie oryginału. jeżeli masz możliwość, to zrób dokładne fotki tej płyteczki, a schemat sobie kazdy rozrusuje.
    pozdrawiam.

0