Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Accord 1.8 z 1999r. Lampka SRS kod 72.

15 Maj 2007 16:29 3710 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam Hondę Accord 1.8 z 1999r.Od paru dni świeci mi się kontrolka SRS. Odczytałem, że jest to kod 72 czyli Usterka wewnętrzna sterownika SRS.Czy jest to poważny problem czy też można ten kod bez problemu wykasować, a jeśli tak to gdzie znajduje się gniazdo do kasowania kodów i jak to zrobić?
  • Poziom 33  
    wątpie aby dało sie go wykasowac tak po prostu
  • Poziom 10  
    Ale czytałem na tym forum, że można coś takiego zrobić z tym że były to opisy do wcześniejszych generacji.Może jednak ktoś będzie wiedział jak zrobić to w tym modelu i gdzie się znajduje ta złączka.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Da się to naprawić. Lecz domowe zabawy mogą się źle skończyć.
  • Poziom 10  
    Ale byłbym wdzięczny gdybyś mi to opisał:)
    Najprostsza -> Wsiadamy do auta, upatrujemy warsztat (ew. dostajemy od kogoś namiar), ruszamy powolutku do warsztatu, wraz z dokumentami oczywiście.
    Po miłej wizycie wracamy do domu i się cieszymy, że nie zrobimy sobie krzywdy i że system jest sprawny.

Chyba, że wolisz trudniejsze i droższe warianty :?:
  • Poziom 10  
    Tak tylko ze to sie dzieje kolejny raz i za każdym razem na serwisie życzą sobie 100zł i mówią że kod ten nie jest niczym poważnym, że czasami go tak wywala.
    Kto każe do ASO :?: - po za tym jeśli robisz diagnozę - to dostajesz wydruk i chyba jest określone co. Wróżyć nie będziemy.
  • Poziom 10  
    Ok.Już sobie poradziłem.Mam tylko jeszcze jedno pytanie.Jeżeli błąd wykasowałem i lampka gaśnie po paru sekundach, tzn. że jest już wszystko ok, czy po prostu usterka dalej jest ale lampka już jej nie pokazuje?
  • Poziom 38  
    Jeśli skasowałeś to powinieneś też umiec odczytać, jeżeli nie ma błędów to w porządku. Lampka ma sie świecić przez kilka sekund w tym czasie sterownik wykonuje samodiagnozę systemu SRS, jeżeli wszystko w porządku to lamka gaśnie.