Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega B rozladowany akum, zablokowany centralny zamek

15 Maj 2007 20:05 9651 7
  • Poziom 2  
    Rozładował się akumulator i nie mogę otworzyć drzwi - centralny zamek zablokował się i niemożliwe jest również otworzenie samochodu kluczykiem - miałem już taką sytuację ale ponieważ jedna z moich szyb była wówczas pęknięta mogłem pozwolić sobie na jej wybicie - obecnie wszystki szyby są całe - W ostatnim przypadku po wybiciu zyby podłączyłem załadowany akumulator i wszystko wróciło do normy - nawet po wejściu do auta nie mogłem jednak - zanim nie podłączyłem nowego akumulatora - otworzyć zamka. Wydaje się że jedynym sposobem jest dostarczene prądu do auta - lub ponowne wybicie szyby - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki jest możliwy sposób łatwego podłączenia akumulatora do auta...
    Mariusz
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Opcje są dwie: możesz albo podłączyć jakieś zasilanie przez np zacisk na rozruszniku (minus do masy plus na śrubę rozrusznika) druga to kluczykiem - trzeba użyć trochę siły i dźwięk jest taki że wydaje się że połamaliśmy pół zamka, ale jeśli robimy to oryginalnym kluczykiem to oprócz dźwięku nic się złego nie dzieje (zamek się oczywiście otwiera).
    Sposób sprawdzony, też mam omegę :D
    pozdr
  • Poziom 33  
    A bagażnika nie otworzysz kluczem?Jak tak to zasilanie pod lampkę i pójdzie.Robiłem tak z astrą.Tam chyba nie ma siłownika z ryglem.Nawet na pewno.
  • Poziom 2  
    udało się metodą kluczyk na siłe :) - propozycja mnie ośmieliła - gwoli ścisłości zacząłem od zamka od strony pasażera ale odmówił współpracy - dopiero zamek od strony kierowcy kliknął - próbowałem już tego wcześniej ale jak się okazało bez większej śmiałości :) - dziękuję serdecznie za dodanie odwagi i rady :) Mariusz
  • Poziom 30  
    Mariow71 napisał:
    udało się metodą kluczyk na siłe :) - propozycja mnie ośmieliła - gwoli ścisłości zacząłem od zamka od strony pasażera ale odmówił współpracy - dopiero zamek od strony kierowcy kliknął - próbowałem już tego wcześniej ale jak się okazało bez większej śmiałości :) - dziękuję serdecznie za dodanie odwagi i rady :) Mariusz

Gdzieś czytałem że to jest właśnie awaryjny sposób otwierania przewidziany przez producenta i działa tylko oryginalnym kluczykiem, ciekawe czy faktycznie? tak czy siak działa jak widać:)
    pozdr
  • Poziom 32  
    tak ,jest taki sposób -używałem
  • Poziom 31  
    Gorzej jak esię nie ma orginalnego klucza, ale na to też jest sposób :)
  • Poziom 8  
    Temat widze że stary ale jak dla mnie aktualny. U mnie pomogła metoda KLUCZYKA, mocno przekręcić az słyszalny będzie halas jak by się cos urwało, drzwi otwarte. Dzieki