Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenia diod?

15 Maj 2007 21:53 3466 5
  • Poziom 17  
    Mam sporo diod z demontazu lecz nie umie okreslic jakie sa to diody. Wygladaja one jak diody zenera w podanym przeze mnie linku lecz roznia sie kolorami paskow. Moze ktos mi wyjasnic jak odczytywac takie oznaczenia tych diod, albo moze zna ktos taka stronke gdzie sa opisane takie oznaczenia?
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Zener_diodes-01.jpeg

Jesli pomylilem dzialy prosze o przeniesienie przez moderatora, poniewaz temat nie pasowal mi do zadnego dzialu.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Borykam się z tym samym problemem, tyle że dla diod oczko większych rozmiarowo (wyglądają jak prostownicze 1N4007, ale mają kolorowe paski). Zadałem pewnemu elektrodowiczowi zapytanie, ponieważ posiadał opis w pliku .doc. Podzielę się nim, jeśli go otrzymam. Pozdrawiam i życzę udanych łowów :D
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    takie diody są opisane na obudowie :P
    np3v3 to dioda na 3.3V :P
  • Poziom 17  
    Mam zaledwie kilka diod opisanych, a cala mase z samym kolorowym paskiem. Ostatnio moj asortyment powiekszyl sie tez o troche diod jak opisal kolega Wojtik ktorych nie potrafie zidentyfikowac.
  • Poziom 11  
    trochę to na pewno mi i innym forumowiczom pomoże. Nie jeden na pewno ma takie odzyski na stanie