Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik przekładnikowy,trójfazowy podłaczenie

trafika 15 Maj 2007 22:50 2892 2
 • #1 15 Maj 2007 22:50
  trafika
  Poziom 11  

  Cześć.Otóź ,podłaczam tak s1 z przekładnika na początek pierwszej cewki prądowej i s2 na koniec pierwszej cewki prądowej i analogicznie na pozostałe dwie fazy,z tej fazy na której jest przekładnik zapinam pierwszą cewkę napięciową na liczniku itd analogicznie,s1 są zbocznikowane do "0" i licznik powinien "kręcić" w prawą strone, i tak powino być tak,ale teraz tak teoretyzetuje, a gdyby tak nie było,to co trzeba zrobić aby licznik naprawdę "kręcił "w prawo :czy wystarczy zamienić na pierwszej cewce prądowej podłączenie tzn.s2 z przekładnika na początek pierwszej cewki prądowej i s1 na koniec pierwszej cewki prądowej, i tak analogicznie na dwóch pozostałych cewkach prądowych,czy tylko na jedej cewce prądowej i czy "zerowanie s1 które są wcześniej wykonałem nie będe musiał przepinać"bo jak wiadomo z uzwojeniem wtórnym przekładnika pomijam fakt nie obciąźonym,są kiepskie skutki.Dziekuje za ewentualne rady.

  0 2
 • #2 16 Maj 2007 09:08
  HeSz
  Specjalista elektryk

  witam!
  Dokladne informacje na ten temat są w książce :
  Z. Kuśmierek - "Pomiary mocy i energii w ukadach elektroenergetycznych" - WNT ( punkt 4.7 od strony 153) jest tego sporo
  Pozdrawiam

  0
 • #3 17 Maj 2007 10:20
  stomat
  Specjalista elektryk

  -To zależy czy licznik ma liczyć pobranie czy oddanie energii.
  -Kierunki zamieniać trzeba oczywiście na wszystkich przekładnikach.
  -Nie ma znaczenia który zacisk przekładnika prądowego jest uziemiony, ale na wszystkich fazach ma być tak samo. Jak w wojsku chu....wo ale jednakowo.

  0
  Szukaj w 5mln produktów