Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie pompy i dobor czujników do układu hydraulicznego

Jozku 15 May 2007 23:29 4012 4
    Jozku
    Level 11  
    Aktualnie pisze pracę dyplomowa w ktorej modernizuje sterowanie prasy hydraulicznej (niestety nie znalazlem dzialu ktoren zajmowalby sie stricte ta dziedzina wiec umiescilem post tutaj bo jest to najbardziej zblizona dyscyplina i ta ktora studiuje; jesli popelnilem gafe prosze moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce). Problemy zaczely sie gdy przyszlo do doboru odpowiedniej pompy a zwlaszcza sterowania do niej. Wymagana jest jak najnizsza cena (wiec firmy pokroju rexroth odpadaja)i rozsadna jakosc a zdobycie dokumentacji graniczy z niemozliwoscia dla kogos kto nie pracuje w zadnej firmie (niestety jestem jeszcze studentem i mam ograniczone mozliwosci na tym polu jako ze nie jestem potencjalnym odbiorca; z wiedza na temat co byloby mi potrzebne tez bywa roznie). W kazdym razie potrzebuje pompy wielotloczkowej o zmiennym wydatku (cisnienie 32 MPa, wydatek minimum 60 l/min) - i o ile z tym nie ma wiekszego problemu, trudno jest mi znalezc sterowanie do takiego urzadzenia (a zwlaszcza dajace mozliwosc regulacji za posrednictwem sterownika PLC). Sprawa latwiejsza aczkolwiek wymagajaca rozeznania w cenach i jakosci (niestety brak doswiadczenia w tych sprawach..) sa czujniki - cisnienia i temperatury, oraz czujniki krancowe jakie dalyby sie zastosowac do wskazania domkniecia zasuw w owej prasie (dokladniej mowiac pelniacej funkcje paczkarki/zgniatarkii do wiorow miedzianych). Jest to moj pierwszy post na tym forum, krytyka ale i wszelka pomoc mile wiidziana Chodziloby mi chocby o wskazanie firm ktore wykonuja dane elementy spelniajace moje kryteria abym mogl ruszyc dalej.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bako
    Level 15  
    Witam,

1. Podaj wiecej szczegółów na temat tej prasy: jaka jest pompa (czy wielo strumieniowa), ile jest siłowniów do wysterowania i jakich, jakie warunki ma spełniac prasa (jak wygląda cykl pracy takiej prasy).

2. co podlega modernizacji w tej prasie:
    - elektryczny układ sterowania
    - hydrauliczny układ sterowania
    czy oba ukł. naraz ?

3. jesli chodzi o tanie firmy, to róznego typu zawory hydrauliczne produkuje
    "FEH PONAR Wadowice"
    ale jakosciowo sa dużo gorsze od "Rexroth"

a tak wogóle to bedzie praca fizycznie wykonana czy tylko teoretyczna?
    Jozku
    Level 11  
    Jesli chodzi o pompe to niezbyt orientuje sie w znaczeniu :) - jesli znaczy to ze ma miec tylko jeden kanal wyjsciowy to tak.

Uklad modernizowany byl ukladem czysto hydraulicznym, ja mam za zadanie przerobic go na sterowany tylko elektrycznie ale i dobrac nowe elementy hydrauliczne. Prasa jest praktycznie paczkarka do wiorow miedzianych (ma za zadanie sprasowac je w kostke).

Jesli chodzi o cykl pracy to silowniki beda pracowac sekwencyjnie (moge przedstawic cyklogram); najbardziej obciazony silownik ma srednice tloka 220, skok 1250 i obciazenie 1000kN.

mowiac o Ponarze - rownolegle z tym postem wyslalem e-mail to dyrektora oddzialu Wrocław i ku ojemu zdziwieniu czlowiek ten umowil sie ze man na spotkanie ktore odbylo sie dzisiaj. W kazdym razie podpowiedzial mi kika zmian, upewnil ze zstworzony przezemnie uklad hydrauliczny ma szanse zadzalac i do doboru praktycznie zostala mi pompa ze sterowaniem (sugestia na Parkera) i krancowki (prawdopodobnie beda to czujniki pojemnosciowe). Jesli ktos potrzebuje elementow hydraulicznych to polecam kontakt z tym odzialem ;)

I tak.. praca prawdopodobnie niestety pozostanie na etapie teorii jak wiekszosc nieszczesnych uczelnianych projektow.. Staram sie jednak wykonac ja jak najlepiej, kto wie moze jednak...
    bako
    Level 15  
    Z tego co piszesz wnioskuje ze narazie nie potrzebujesz wiecej pomocy

Pozdr.
    Bako
    Jozku
    Level 11  
    Mogę potwierdzić, że dzieki temu niespodziewanemu kontaktowi udało mi się zebrac większość potrzebnych informacji, dziękuję za sugestie.