Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwiększenie zasięgu LiveBox

czarodziej1968 11 Jul 2009 13:42 120751 85
Altium Designer Computer Controls
    Kowal_Sky
    Level 11  
    A ja mam kilka pytań od siebie.
    1. Można by ten kabel podłączyć do anteny od telewizora?
    2. Czy telefonem mogę liczyć na duży zasięg(Nokia E61)?
    3. Co wy na to, aby podłączyć to do barierki w domu?

Pytania troche głupawe, ale nie mam o tym pojęcia, a chciałbym wszystko wykonać najtańszym kosztem.
  • Altium Designer Computer Controls
    laserjet9002
    Level 21  
    1. NIE
    2. NIE
    3. NIE

Jak chcesz taniej to zrób biquada z drutu.
  • Altium Designer Computer Controls
    oomaster
    Level 10  
    Jakiś czas temu oddałem liveboxa tp ze względu na wadliwą sieć w moim regionie i sprzęt musiałe zwrócić. Mimo tego ,że plomba była przerwana na pół !!! Nic nie powiedzieli, więc ta plomba to raczej pic na wodę w przypadku oddania...

Ewentualnie może się ona przydać gdy sprzęt się zepsuje i chcecie wymienić na nowy lub na gwarancje to z tego będzie kicha
    Avatat
    Level 26  
    Witam!
    Polecam taką modyfikację!
    Wraz z kumplem robiliśmy to w jego LiveBoxie, koszty znikome a zasięg jak i "wydajność" się znacznie poprawiły!
    Kolega musiał oddać do tepsy to zdemontował swoją modyfikacje.
    scofildd
    Level 2  
    Koledzy przerobiłem LB tak jak pisaliście ale potrzebuje przesłać sygnał na ok 1.5km i w tym celu zastosowałem 2 anteny paraboliczne bo podobno mają ok 20dB ale to itak nic nie dało bo sygnał jest zbyt słaby żeby się połączyć.
    Czy jest jakiś prosty i tani sposób aby zwiększyć zasięg LB a takimi antenami??
    Avatat
    Level 26  
    Witam!
    Livebox ma słaby "nadajnik", także 1.5km raczej nie osiągniesz, choć jak byś zastosował wzmacniacz sygnału to powinno działać. Zmieniając antenę na 7dBi zasięg wzrósł o jakieś 40%, ale na kierunkowych i tak dalekich linkach nie testowałem.
    Pozdrawiam!
    Czals
    Level 14  
    Witam
    Wczoraj zrobiłem taką antenkę http://martybugs.net/wireless/biquad/ i ku mojemu zdziwieniu na samym liveboxe mam taki sam sygnał jak na tej konstrukcji dodam że połączyłem kablem od cb radio nawet zbliżając ją do laptopa sygnał nie był rewelacyjny,a na pożyczonym ruterze pentagrama było dobrze .
    Może mi ktoś odpowie co zrobiłem źle starałem się wykonać ją jak najdokładniej.
    Avatat
    Level 26  
    Co Wy to w ogóle robicie?!?!?! Jak chcecie robić to na "oko" czy po swojemu, to proszę bardzo, ale mi szkoda byłoby nawet tej kijowej elektroniki...
    Są jakieś zasady...
    Tak samo jak pieca 1000W nie podłączysz kablem jak do lampki nocnej...
    Jak to powinno się dobrze zrobić? Jak ja to robiłem? No więc tak:
    1. Wpierw należy zaopatrzyć się w pigtail, ja robiłem to na takim: http://www.cyberteam.pl/produkt/show/199.html
    2. Trzeba kupić antenę, tak kupić. Nie robić i nie podłączać od TV czy innego sprzętu RTV... Jaką kupić? No na pewno nie kierunkową (panel, yagi, biquad itp.) tylko jakiegoś "patyka", dookólną, np. taką:
    http://www.cyberteam.pl/produkt/show/768.html

To tyle co musimy kupić.
    Jak to wszystko złożyć "do kupy"?
    Producent ŻywegoPudełka nam trochę pomógł, robiąc otwory w bocznych ściankach, jednak są one za małe do naszych potrzeb. Jeden z nich, należy rozwiercić do takiego rozmiaru, żeby można było założyć gniazdo RP-SMA z pigtail'a. Drugi koniec pigtail'a (złącze U.FL) wpinamy do karty radiowej w LiveBoxie.
    Antenkę przykręcamy bezpośrednio do gniazda, które wcześniej przykręciliśmy do boku obudowy.

Jeżeli zastosujecie się do tych reguł to zasięg zwiększy się znacznie. Nie stosować żadnych kabli, mija się to z celem, sam "czysty" pigtail.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to pisać na gg (jest w profilu).
    Czals
    Level 14  
    Kolego Avatat
    Czy uważasz że nie stać mnie na te akcesoria mam tą przejściówkę i antenę pentagrama długą na 30 cm i jest źle dlatego szukałem innych rozwiązań sprawdzałem na trzech liveboxach i jest to samo.Podłączając ruter z modemem było dobrze sygnał dobry więc nie karta wifi w komputerze,co jeszcze budynek w którym znajduje się wszystko nie zbudowany jest z żelbetonu tylko w standardowej technologią.
    Avatat
    Level 26  
    Ale słuchaj kolego, jak podłączasz antenę poprzez kabel od anteny CB to gratuluję i życzę sukcesów. Przecież takie kable są robione dla 40MHz a nie 2,4GHz, to nie ma prawa działać. Po drugie, źle robiłeś, że tak często przekładałeś pigtail z karty do karty bo go tylko rozwaliłeś i gniazda kart też - kolejne gratulacje :) UFL jest zrobione do jednorazowego użytku, gdy się je wypnie to gniazdo się odkształca i już nie spełnia tak dobrze swojej roli. Być może masz uszkodzony pigtail, gniazdo, antenę...
    mars501
    Level 9  
    Michalneo wrote:

, spotkałem sie już z stwierdzeniem ,że jak kupie zła antenę to odległość 100m może byc zbyt mała i anteny nie wyłapią sygnału,czy to prawda?czy jest jakąs minimalna odległość?

Czy to prawda?
    moze dlatego nie mogę zestawić połączenia z odległości 25m...
    Pozdrawiam
    Avatat
    Level 26  
    Hahaha ale głupoty piszcie :)
    Najlepiej dajcie Gridy 30dBi na linki 25m ;)
    Nie wiem jak Wy, ale ja bez żadnego problemu łapię 54Mbps na linku 53m i antenkach "patykach" 2dBi.
    Sprawdźcie czy pigtail jest dobrze przyczepiony...
    dan110
    Level 10  
    Mam LB w domu i chciałbym posłać sygnał do kolegi też do domu oddalonego o ok 150m w gre wchodzi moja ściana i jego czy musze anteny wystawiać na zewnątrz czy dało by rade ustawić naten w pokoju i on by tez miał w pokoju? niechciał bym wiercić ścian itp
    laserjet9002
    Level 21  
    Wyprowadź na kablu za okno.
    Pioy
    Level 10  
    Witam.
    Jako, że w całym Gdańsku NIE MA ani jednej przejściówki ze złączem UFL, mam zamiar kupić zestaw pigtail + antena w sieci. Czy poniższe zestawy się nadadzą, względnie który będzie lepszy? Chodzi o dobry zasięg z Liveboxa w większym domu łapanym laptopem (strop + 2-3 ściany).

http://yagi.pl/przejsciwka-zcza-katowe-p-1353.html
    http://yagi.pl/antenka-dooklna-patykowa-circe-24ghz-magnes-kabel-p-1170.html

http://www.cyberteam.pl/produkt/show/199.html
    http://www.cyberteam.pl/produkt/show/1138/ANTENA-TP-LINK-TL-ANT2408C-8-dBi.html

Jakoś tak poważniej wygląda ta antena z yagi, ten TPLink to jakby bardziej miał sprawiać wrażenie, niż działać, ale nie wiem może się mylę - nie znam się. Dlatego proszę o poradę ;)
    gjmptw
    Level 11  
    Witajcie ja mam z kolega u niego lovebox u mnie u mnie na dachu airlive 5460v2 z antena panelowa ok 8 dbi (18.5x17)cm odleglosc ok 600 700 metrow i idzie bez problemu zasieg 30% po malych ulepszeniach bez ulepszenia marne 18 - 23 % zasiegu takze jest mozliwosc prostego latwego i taniego zwiekszenia zasiegu livebixa . a na antence wbudowanej w laptopa tez smiga.

Dodano po 15 [minuty]:

A i jeszcze jedno z anteny dookolnej mozna zrobic nawet niezla antene kierunkowa i to prawo za darmo to dziala potwierdzone licznymi testami wystarczy zastosowac windsurfer .Powodzenia.
    Pioy
    Level 10  
    A ja musiałem dokupić do lapka dongla z 'patyczkiem' 4dBi - na laptopowym działało to kiepsko po zmianie anteny nadal.
    Kicajbc
    Level 11  
    witam a czy ktos próbował juz z liveboxem 2.0. nie ma tam takiego wyjscia jak w wcześniejszym livebox. i cyz antena od internetu radiowego 2.4 ghz da rade pod liveboxem??
    laserjet9002
    Level 21  
    Kicajbc wrote:
    witam a czy ktos próbował juz z liveboxem 2.0. nie ma tam takiego wyjscia jak w wcześniejszym livebox. i cyz antena od internetu radiowego 2.4 ghz da rade pod liveboxem??

Gniazdo to samo u.FL

Kicajbc
    Level 11  
    witam. wiec sprawa sie komplikuje. nie maq takich wejść jak w jedynce. kable sa dolutowane do płytki.
    gjmptw
    Level 11  
    Dołużcie kawałek folii alyminiowej gdzies 15 na 20 cm i zobaczycie ze sygnal wzrosnie , w moim przypadku poprawil sie prawie o 100%
    starka
    Level 10  
    Witam

Teraz LB 598F wygląda w środku trochę inaczej, zastanawiam się do którego wyścia się przypiąć X10 czy X12 i czy tylko z jedną antenką czy dwoma.

Pozdrawiam
    granat248
    Level 9  
    Witam
    Nie jestem trochę w temacie i nadal nie wiem jak podłączyć ta zewnętrzną antenę w które gniazdo? Czy trzeba coś przerabiać? Jak rozkręcę livebox to jest połączony z taką płytka zielona ta główna płyta i gdzie się podpiąć?
    seca87
    Level 2  
    Sama zamiana anteny u mnie nie pomogła. W liveboxie nie miałem na karcie mini pci w ogóle dolutowanego gniazda u.fl main. Był tylko aux.
    Po wpięciu najtańszej anteny o zysku 12dbi sygnał zamiast wzrosnąć, to minimalnie spadł.
    Pomogła dopiero wymiana modułu karty mini pci. Zamontowałem tam moduł wifi ze swojego starego laptopa - też na chipie broadcoma. Nie sądziłem, że taka podmiana zadziała, ale karta chodzi bez zająknięcia.
    Podpiąłem pod main antenę zewnętrzną i pod aux tą śmieszną wbudowaną antenę liveboxa.
    Zysk na zasięgu jest przeszło dwukrotny
    Lightjay
    Level 12  
    granat248 wrote:
    Witam
    Nie jestem trochę w temacie i nadal nie wiem jak podłączyć ta zewnętrzną antenę w które gniazdo? Czy trzeba coś przerabiać? Jak rozkręcę livebox to jest połączony z taką płytka zielona ta główna płyta i gdzie się podpiąć?

nic nie przerabiasz w zależności czy masz nowego livboxa czy starszego..
    trzeba zdjąć obudowę i na płycie głównej jest wyjście antenowe przykrecasz kabek a potem antene
    gjmptw
    Level 11  
    Dołóżcie kawałek folii aluminiowej gdzieś 15 x 20 cm jak na zdjęciu a sygnał się poprawi , w moim przypadku poprawił się prawie o 100% to bardzo prosty i szybki sposób . Odległość od liveboksa ok 600 metrów.

Dodano po 3 [minuty]:

Czerwone zaznaczenie tyle dałem foli żeby fivebox nadawał kierunkowo i nie stracił nadawania dookólnego ale można dać folie aluminiowa na całości - czerwone zaznaczenie.