Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony BE-5. Włącza się po kilku próbach. Wina pamięci?

16 Maj 2007 14:44 1861 21
  • Poziom 19  
    KV-21C4K-mam problemy z załączeniem.Kontrolka nie pokazuje blędów,plyta przelutowana,napięcia są prawidłowe.Po kolkakrotnej próbie TV zalączy się i wszystko dziala prawidłowo.Czy to wina pamięci?
  • Poziom 39  
    Podstaw pamięć a się przekonasz. Wstaw czystą 24C04. Jeśli będzie ok, to pozostaje regulacja w trybie serwisowym.
  • Poziom 19  
    bez efektu -ta sama sytuacja

Dodano po 7 [minuty]:

na schemacie BE-5 Usys -135 STby-117. U mnie w STBY nie ma układu IC602 (117V) a nap wynosi 35V-może tu jest problem?
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie przerywa głowica zintegrowana.Czasami przelutowanie pomaga.
  • Poziom 43  
    Podaj model, nie pamiętam nic bez SE135.

Podobnie jak w BE-4 wredny jest sam obwód protect /Q606, 617 i okolice/, nawet drobnostka go aktywuje.

Dokładniej napisz co to znaczy "nie załącza się" - chodzi tylko o zasilacz czy wysokie ci nie startuje?
  • Poziom 19  
    Nie startuje WN(brak imp H z MC44002).Model podalem pierwszym poscie.Co do ukladu IC602 to jednak jest w ukladzie.Kolejne spostrzeżenie-po podłączeniu żarówki na +B wysokie wchodzi za każdym razem tak z wyl sieciowego jak i z pilota.Czy w stby powinno być jednak 117V?
  • Poziom 19  
    Witam

Ostatnio miałem podobny problem wymieniłem w zasilaczu
    STR S 6708 (mogę mylić numeracje) plus elki.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    STR S 6707 podmieniony dalej to samo aczkolwiek wymiana C 623 spowodowala,że częściej już się zalącza lecz dalej są trudności z wejściem WN.Obciązenie żarówką przetwornicy powoduje 100% załączanie.
  • Poziom 19  
    miałem problem też z układem reset procka, podmieniłem z sanyo , w niektórych modelach był stosowany podobny. sorki za mało precyzyjne
    uwagi ,ale nie mam przy sobie żadnej dokumentacji .
  • Poziom 19  
    jeszcze jedna uwaga -gdy już uruchomiony TV wyłączę do czuwania mogę go załączać i wyłączać bez problemów ,natomiast wyłączenie wył sieć. powoduje że jest brak startu WN.wtedy z żarówką startuje
  • Poziom 19  
    ok!. ale czy w przypadku po włączeniu wyłacznikiem
    sieciowym i braku startu w/n jest napięcie 5V reset procka - sprawdż.

W podobny sposób próbowałem i trachę mnie to zmyliło bo przekopałem
    Q606, 617

Jeśli reset będzie ok tzn 5V i dalej bedzie problem z załaczeniem to wówczas
    trzeba szukać dalej w okolicy układu MC i dalej skupiłbym się na zasilaczu STR , Q 606, 617
  • Poziom 43  
    Wymień 270kΩ w kontroli napięcia.
  • Poziom 19  
    reset-5V. odłączyłem bazę Q803 (zwiera imp H idące na Q801 Hdrive)-bez zmian.Nurtuje mnie ,że obciążając przetwornice wszystko jest idealne-(zał,wył)Startuje nawet na żarówce 15W i to100/100 razy.
    Okolice PROT przekopałem i nie wiem w czym dalej grzebać

Dodano po 12 [minuty]:

R 616-270k wymieniony-dalej to samo
  • Poziom 19  
    a okolice zasilania 5v , jest tam 470uf/16 , tam też była przed stabilizatorem
    zenera 12V jako zabezpieczenie obwodu (chyba, że mylę modele).
  • Poziom 19  
    Powoli wymiękam.Na chwile obecną sprawa wygląda następująco: Jesli wystartuje WN (np. na żarówce) i wylącze pilotem do stby to mogę go zalączać i wyłączać do woli i jest OK.Po wyłączeniu z sieci i załączeniu. wchodzi w stan czuwania ale nie może wystartować WN (przekażnik łapie,dioda świeci,Usys 35V inne napięcia ok) Jeśli wyłącze podczas grania wył sieć. a nie pilotem to po załączeniu wchodzi WN ,ale jeszcze muszę to sprawdzić.
  • Poziom 19  
    może podmienić Q803/Q801.
    ale jesli w rzeczy samej po włączeniu wyłącznikiem sieciowym w/n jest to zmienia to postać rzeczy.

pytanie na starym STR S objawy były takie same ? to była jedyna usterka w tym TV

jesli pod obciązeniem startuje bez przeszkód to skupiłbym się na STR S i jego okolice
  • Poziom 19  
    na obu STR jest to samo.Ja też stawiam na start przetwornicy bo jej obciążenie przywraca normalną prace.Ale pierwotną już dokladnie przekopałem.
  • Poziom 43  
    Masz do niego właściwy schemat? Są różne rozwiązania układów protect i stby w BE-5.
    Jeśli nie będziemy się opierać na tym samym to rozważania -co dalej - nic nie dadzą.
    Dla przykładu - układ stby to Q602, 603, 604? Protect to Q606, 617?

Wszystkie elektrolity po wtórnej wymieniłeś? Zener D623? Jakie tam napięcie wtedy gdy nie chce ruszyć?

• Poziom 35  
    Sprawdź czy jak nie można włączyć to jak dłużej na lokalnej przytrzymasz p+ to się załączy, mnie się wydaje że musisz jeszcze raz pamięć podmienić , może nie wstawiłeś nowej .
  • Poziom 19  
    ul1002-p+ na klawiaturze zalącza go .Myślisz ,że pamięć mialem uszkodzoną?

• Poziom 35  
    Jest możliwe, robiłem z tym samym objawem kilka dni, działał w kratkę, próbowałem inny pilot, oczywiście było masę zimnych lutów więc przelutowałem cały TV, pamięć na programatorze była sprawna i wsady inne wgrywałem, po wymianie na nową TV działa bezbłędnie.
    Próba na nowej wiele Cię nie będzie kosztować .
  • Poziom 19  
    Poprzednia pamięć , ktorą podstawilem była uszkodzona!!!Zalożyłem 24W08 (org 24W04)i TV działa. Dziękuję za porady wszystkim a zwłaszcza ul1002 i Krzychu7
    Temat zamknięty