Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki U-dimension μ-Jr. 650 - szukam opinii

16 Maj 2007 16:54 2051 6
  • Poziom 13  
    witam czy ktos mial stycznosc z glosniczkami u-dimension μ-Jr. 650 , jak to gra ? jak to zagra ze wzmakiem u-d jr ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator CarAudio
    Pytanie skieruj do usera "dejot" .
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    inz1 napisał:
    witam czy ktos mial stycznosc z glosniczkami u-dimension μ-Jr. 650 , jak to gra ? jak to zagra ze wzmakiem u-d jr ?

Cieżko teraz po dłuższym czasie dokładnie wszystko opisywać. Ja ich nie słuchałem już ze 3 lata albo i dłużej. Nie był to jakiś kosmos brzmieniowy w tamtych cenach. Nowe Jr. Comp grają zdecydowanie lepiej, zwłaszcza woofery.
    W Jr.650 bas był szybki i krótki. Wyraźnie głośniki te nadawały się najlepiej do szybkiej sieczki i rąbanki w której znakomicie się wyrabiały ale grubego, miekkiego basowego mięcha z nich nie było za dużo. Musiały pracować razem z subwooferem i wówczas było OK. Wysokie były trochę za ostre jak dla mnie. Innemu może by spasowały. To są już gusta. No i zwrotnice - chociaż eleganckie i ładnie wykonane, to za duże i cholernie trudno było je gdziekolwiek upchnąć. Gdyby te zestawy jako nowe kosztowały 450-500zł to byłoby całkiem OK, jednak sprzęt pochodził spoza Unii Europejskiej i wówczas u nas były duże cła na taki towar, które znacznie podnosiły ostateczną cenę. Ogólnie mówiąc i patrząc z perspektywy brzmienia to wówczas w podobnej cenie było można wybrać wiele europejskich głośników, które grały lepiej i miały znosniejsze ceny gdyz cła na towar z Unii były dużo mniejsze.
    Natomiast nowe Jr. Comp są już znacznie lepsze ale według mnie ich najsłabszym punktem, choć nie aż tak bardzo jest tweeter. Nie oznacza to że sam głośnik jest zły ale że z fabryczną zwrotką mógłby grać trochę ciszej gdyż samą barwę ma całkiem niezłą. Trzeba się trochę samemu pobawić i lepiej dopasować jego poziom pod siebie. Za to woofer jest wiecej niż bardzo dobry za tą kasę. Dlatego że szkoda było marnować tych wooferów wprowadzono do oferty bardzo dobrze i detalicznie brzmiący tweeter bez ferrofluidu Pro XT2, który jest ręcznie robiony w Niemczech. Można więc kupić luzem woofery Comp 5, 6 i to tego tweetery Pro XT2. Całość gra o dwie klasy lepiej niż fabryczny zestaw. Tylko że kosztuje trochę więcej i nadaje się albo do zestawów aktywnych albo trzeba sobie samemu dorobić dpasowaną pasywną zwrotnicę.
  • Poziom 13  
    to sie nazywa wypowiedz 0_0 czylijak by te glosniczki byly za 400 zl to warto :D gdyz ogolnie poszuje czegos na przod o cieply brzmieniu z ladna gora i srodkiem bo bass i tak mam ze skrzyni ale zeby tez byl nie jak w pb masz gore i dol a nie ma srodka glosniczki do ok 500 podpiete beda pod u-d jr
  • Poziom 17  
    inz1 napisał:
    to sie nazywa wypowiedz 0_0 czylijak by te glosniczki byly za 400 zl to warto :D gdyz ogolnie poszuje czegos na przod o cieply brzmieniu z ladna gora i srodkiem bo bass i tak mam ze skrzyni ale zeby tez byl nie jak w pb masz gore i dol a nie ma srodka glosniczki do ok 500 podpiete beda pod u-d jr

No nie wiem, nie wiem czy można je z czystym sumieniem zaliczyć do "ciepło brzmiących". Jak się przystopuje trochę tweetery to być może, ale w wersji dziewiczej to raczej nie. Wzmak Jr. na pewno trochę wygładzi brzmienie ale czy do końca?
    A co do PB i mocniejszego dołu i góry kosztem środka. To chyba normalne że jak się dwa skrajne pasma mocniej wyeksponuje to środek musi być nieco niżej. Innej możliwości raczej nie ma. PB są tak strojone bo głównie są przeznaczone dla słuchaczy sposród których minimum 95% i tak używa loudnesu i innych korektorów barwy. Większość mówi o jakościowo ładnym graniu a dla nich oznacza to nic innego jak konkretny wykop na basie i wyraźne wysokie. Już niejednego wsadzałem do auta zestrojonego na równe audiofilskie brzmienie. Było tam do wyłapania wszystko jak na dłoni, scena, zrównoważenie, pozycje, barwa, kimat, itp. I co z tego jak i tak większość zawsze twierdziła ze to wogóle nie gra i brzmi bez wyrazu i bez jaj. Wystarczyło tylko dodać góry i podkręcić suba aby nagle wszyscy już odnaleźli te jaja. I dlatego PB są dobrze trafione w tą grupę docelową a raczej w ten gust. Więksi smakosze przesiadają się już na wyższą i bardziej zrównoważoną półkę.
    Jak szukasz naprawde dobrych głośników o spokojnym, bardziej dojrzałym i wyrównanym brzmieniu to jest jeszcze takie coś:
    http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=165.166&kid=166&pid=1158
  • Poziom 42  
    Te głośniki xeteca musza być już bardzo konkretne myślę że to okazja i to bardzo dobra okazja:)
  • Poziom 17  
    crazy_88 napisał:
    Te głośniki xeteca musza być już bardzo konkretne myślę że to okazja i to bardzo dobra okazja:)

Głośniki te są bardzo OK. Zwłaszcza w tej cenie. Jako że oferta nie jest już odnawialna (Xetac już nie istnieje) to są na wyprzedaży ale z pełną gwarancją polskiego importera.
    Dziewicze po 599zł (jest kilka) a z ekspozycji za 499zł (1 kpl.).