Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio TEVION z mp3. Po wyciągnięciu kluczyka gubi pamięć.

16 Maj 2007 18:54 1703 3
 • Poziom 2  
  Witam
  Posiadam radio Tevion z mp3, mój problem wygląda następującą:
  Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio gubi pamięć wcześniej zaprogramowanych stacji radiowych.
  Czytałem, że te radia nie mają własnergo zasilania (baterii) przez co po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki następuję brak dostawy napięcia do radia co powoduje kasowanie pamięci.

  Czy da się to jakoś ominąć?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Pozdrawiam
 • Poziom 24  
  Musisz podlaczyc podtrzymanie,jaka tam jest kostka,iso?najlepiej zrob zdjecie kostki,bywalo tak ze wystarczylo zamienic dwa przewody w kostce.Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  Większość radii ma dwa zasilania, jedno przez stacyjkę do wyłączania się z kluczykiem i logiki zapłonu a drugie do podtrzymania pamięci które jest cały czas niezależnie od pozycji kluczyka w stacyjce. Owszem są wyjątki, są auta które mają trzy a nawet 4 plusy w kostce radiowej (grupa VAG) i niektóre auta które w których kostce nie ma stałego plusa (niektóre Peugeoty). Ogólnie, należy podłączyć radio tak jak życzy sobie producent radia i nie zaszkodzi zmierzyć pobór pradu żeby potem nie podejrzewać i nie wymieniać niepotrzebnie akumulatora co nie raz się zdarzało szczególnie przy tandetnych markach sprzętu i niewłaściwym podłączeniu a także nie groziło pożarem w aucie. A to że kostki mechanicznie pasują nie oznacza że są tak samo okablowane.

  SławeK
 • Poziom 10  
  przypnij czerwony przewod za kostka radia do plusa akmulatora to pododuje podtrzymanie pamieci w radiu