Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka źródeł dźwięku w komputerze ...

16 Maj 2007 21:40 1499 15
  • Poziom 20  
    Witam,
    robie mala prywatke i chciałbym puszczac muze z kompa.
    Tylko mam problem, bo podlaczylem wzmacniacz i kolumny i wszystko gra, tylko chciałbym mieć jeszce możliwość słuchanie innej muzyki rownoczenie na słuchawkach.

Jak to zrobić? Zeby były dwa wyjscia z kompa?
    Mam wbudowana karte dziwkowa 7.1, da sie jakoś ustawić żeby coś grało na jednym kanale a cos na drugim?
  • Poziom 21  
    Witam.
    Wejśc jest kilka jak sam wiesz: line, mic, CD...
    Wyjście tylko jedno. Chyba nic w tym temacie nie poradzisz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    jedyna metoda jest dolozenie na ten czas jakies dodatkowej karty dzwiekowej, wtedy bedziesz mogl tak skonfigurowac zeby sluchac w innym programie czego innego
  • Poziom 20  
    a w jakim programie mozna tak skonfigurować żeby dzwiek był wysylany do tej drugiej kary dzwiekowej??
  • Poziom 22  
    sa programi do dj ktore potrafia rozdzielic sygnal, np: stereo na 2x mono np: 5.1 (1x jeden deck, 2xdrugi deck) pozdrawiam
  • Poziom 20  
    a znasz moze nazwy tych programów dj'skich?
  • Spec od komputerów
    Dwa winampy z pluginem ac3. Jeden gra na przod, drugi na tył.

W porownaniu do drugiej karty dzwiekowej - sposob jest za darmo.
  • Poziom 23  
    okej kolego Platon. a w jaki sposob uruchomic dwa winampy?
  • Poziom 14  
    nie no jakieś głupoty Ci tu opowiadają.
    fizycznie nie ma takiej możliwości, musiał byś mieć kartę dźwiękową z funkcją niezależnych wyjść audio. Nawet jak uda Ci się odpalić dwa programy do odtwarzania muzyki np winampa i media playera (jak komp uciągnie) to i tak oba kawałki będą się nakładały.
    najtańsze rozwiązanie to druga karta muzyczna na USB najlepiej tylko do odsłuchu. Inaczej nie da rady tego zrobic
  • Poziom 34  
    Masz karte 5.1
    Instalujesz Traktor'a a tam masz podsłuch drugiego kanału na tylnych głośnikach. Cała konsola wygląda jak mikser i spełnia podobne funkcje więc nie trzeba się rozpisywać ;)
  • Poziom 27  
    Najlepsze rozwiązanie to dołożenie karty audio (chociaż na czas imprezki). Ja tego typu problem rozwiązałem tak: Do imprezowania karta PCI (dobra Yamaha) a do odsłuchu przez słuchawki wbudowane w płytę C-Media. Nagłośnienie imprezki z Winampa (bo każdy umie go obsługiwać) a odsłuch na słuchawkach przez Foobar2000.
  • Poziom 19  
    a linux cos takiego umie bez problemu
  • Poziom 34  
    HouseM napisał:
    nie no jakieś głupoty Ci tu opowiadają.
    fizycznie nie ma takiej możliwości, musiał byś mieć kartę dźwiękową z funkcją niezależnych wyjść audio.

Można. Chociażby Terratec Promedia Ews64XL której jestem posiadaczem ma 4 kanały zupełnie oddzielnie regulowane (po 2), przy czym w systemie mamy 16 "wirtualnych" kanałów, które dowolnie "podpinamy" pod jeden z 4 kanałów karty. Potem X winampów i dyskoteki chodzą z jednego kompa.

Jedna wada karty - ISA, ale mnie to nie przeszkadza

Cytat:
    Nawet jak uda Ci się odpalić dwa programy do odtwarzania muzyki np winampa i media playera (jak komp uciągnie) to i tak oba kawałki będą się nakładały.

Aaa i wtedy żadnych pluginów AC3 nie potrzeba, wszystko idzie po wbudowanym pluginie DirectX sound output, po odpaleniu każdego okna winampa trzeba przestawić w tym pluginie wirtualny kanał i kadży winamp może grać inaczej.
  • Poziom 23  
    No ale powiedz jak uruchomisz te X winampow?
  • Poziom 35  
    basman123 napisał:
    No ale powiedz jak uruchomisz te X winampow?

Wystarczy w ustawienia programu zajrzeć. Nic Ci nie mówi taka opcja, jak "Allow multiple instances"?
  • Poziom 19  
    A ja się nie zgodzę, że jest niemożliwe podzielenie karty dź. Sam posiadam Sound Blaster Live! 5.1 i za każdej pary wyjść mogę puszczać inną muzyczkę, nic się nie nakłada, a procek 900mhz uciąga bez przerw wszystko. Tylko tyle, że mam sterowniki kX.