Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Highscreen MS1585P-pali HOT

16 Oct 2003 15:20 1131 3
  • Level 28  
    Monitor jak w temacie trafił ze spalonym HOTem. Ktoś już go wymieniał więc chyba nie był oryginalny a był BU2520DF. Dałem BU2522AF o podobnych parametrach ale pochodził 30 min i padł. Troche moja wina bo oglądałem na nim film i sie przegrzał -radiator gorący. Na forum znalazłem że w tym modelu ma być 2SC3893A (SI-N+D 1500V 8A 50W) ale właśnie: te 2 wyżej mają po 10A a i tak się ugotowały. W okolicy trafo wszystko jest ok diody sprawne kond wymienione na nowe. Może ktoś wie co to może być?
    Dodam że obraz przez te 30 min był idealny. Jest jeszcze sprawa diody wbudowanej w tranz która jest tez w układzie na płytce. Szkoda mi troche dawać 20A tranzystora do monitora 15" :?
  • Level 12  
    poolecam diodę usprawniającą wyrzucić na większy radiator
    powinna się bardzo grzać,sprawdż tranzystor zasilający WN chyba 2sd 1183 siedzi tuź przy zasilaczu,ewentualnie jego stabilizacje.ważny też jest tranzystor według mnie bu nie sprawdza sie wstaw 3893a.powodzenia
  • Level 28  
    Sprawdze jutro jeszcze raz napięcia zas, a przebiegów na bazie nie dam rady bo chwilowo nie mam oscyloskopu (też podejzewam jakieś lewe impulsy)