Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana procesora toshiba satelliite L100-112

17 Maj 2007 00:04 2767 4
  • Poziom 15  
    witam. posiadam notebooka L100-112 z procesorem CELERON M 380 1600Mhz , fsb 400Mhz, L2 1Mb. chciałbym wymienić procesor na PENTIUM M z 2mb L2. mam kilka pytań związanych z tą operacją:
    1: jaki procesor mogę zamontować w tym komputerze ?
    2: czy będzie to wymagało dodatkowych modyfikacji ?
    3: czy będzie widoczny wzrost wydajności (czy zmiana procesora ma w ogóle sens) ?
    4: czy korzystając z komputera zasilanego baterią będzie możliwe zmniejszenie taktowania procesora (dłuższa praca na baterii) ?
    5: czy po wymianie procesora nadal będzie możliwe przywrócenie windowsa xp z płyty recovery dołaczonej do komputera?
  • Poziom 15  
    witam
    dane twojego procesorka to: Celeron M 380 taktowanie: 1600 MHz L2:1024 KB efektywne FSB: 400MHz mnożnik: 16x napięcia: 1.004/1.292 V TDP: 21 W socket: Socket 479

a więc, pierwsze czym powninieneś sie sugerować to socket musi myć 479. Nie będzie to wymagało żadnych modyfikacji. Szukając nowego "procka" sugeruj sięrównież taktowaniem szyny. najlepiej żeby była taka sama jaka jest w twoim celeronku.
    A tak wogule to ile masz ramu? Ponieważ możliwe, że żę rozsądniejsze beżie dołożenie ramu. I do czego wykożystujesz swój komputer?
    Większość "lapków" ma taką opcję regulowania poboru prądu z baterii. Jeśli taka możliwość jest u Ciebie to i po wymianie procesora będzie.
    NIestety nie wiem jak Tobie odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Ponieważ nie wiem co to jest za płyta. Pewnie sprzedawca dołączył jądo laptopa jako "bonus".
  • Poziom 31  
    Witam

Ja zmieniałem ale w innym nootenboku...

Pierwotna konfiguracja to:
    Celeron M 360 1,4gh L2:1mb efektywne fsb:400mhz i pamieć 256mb efektywne fsb:333mhz

Zmieniłem na:
    Pentium M 750 1,86gh L2:2mb efektywne fsb:533mhz i pamieć na 1gb efektywne fsb:400mhz

Nie jestem zadowolony z tej wymiany:/ wydajość jakieś 10% tylko poprawiło, modyfikacji żadnej nie trzeba było robić, a co do pónktu czwartego to tak bardzo wydłuża prace na baterii...

A płyta u mnie jest oparta na sis661fx...
  • Poziom 32  
    jarewa napisał:
    A płyta u mnie jest oparta na sis661fx...

To chyba wszystko tłumaczy. Jeśli sprzęt oparty jest o i855 lub i915 to wtedy można bawić się w wymianę celeron quasi M na pentium M. Kolejnym problemem może być bios płyty, musi posiadać "microcode" dla procesorów z jądrem Dothan.
    W Toshibach jest świetny program do zarządzania energią "Toshiba Power Saver"
  • Poziom 15  
    witam wszystkich. RAMu mam 512mb ddr2/533mhz. płyta cd o ktorej pisze to instalka xp home do toshiby-na innym komputerze sie nie zainstaluje.komputer byl kupiony nowy z oryginalnym systemem.program powersaver posiadam ale zauwazyłem ze nie obniża taktowania procesora przy zasilaniu z baterii (moze to działa tylko z pentium a z celeronem nie? ) plyta ma chipset radeon expres 200m-procesor graficzny+northbridge w jednym-to wyczytałem na stronie ATI.przepraszam,ze tak chaotycznie napisałem.