Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt kiel RD104 - problem z CD

kzielin2 17 Maj 2007 10:30 959 1
  • #1 17 Maj 2007 10:30
    kzielin2
    Poziom 1  

Witam
    Ponieważ od jakiegoś czasu pojawiały się problemy z odczytem płyt CD (raz działało raz nie), postanowiłem przeczyścić laser. Niestety źle podszedłem do tematu (czego dowiedziałem się tutaj na forum) i zdjąłem górną pokrywę od mechnizmu CD i zapewne jakoś niewłaściwie go złożyłem później.
    Teraz mam następujący problem, mechnizm CD pobiera płytę, opuszcza ją, ale mimo opuszczenia i dociśnięcia, silnik mechnizmu pobierania płyty cały czas działa, (tak jakby chciał tę płytę cały czas włożyć i opuścić), po czym słychać dźwięki przeskakujących zębatek plastikowych mechnizmu, bo płyta jest już opuszczona i dościśnięta, po chwlili mechanizm wyrzuca płytę, nie wyświetalająć żadnych błędów na wyświetalczu.
    Próbowałem też inaczej, włożyłem wcześniej płytę i włączyłem CD, wtedy wyświetlacz pokazuje CD ON, ale dysk się nie kręci i laser nie próbuje nawet czytać.
    Próbowałem też ręcznie (kręcąc napędem silnika) wkładać i wyjmować płytę i wszystko wydaję się być ok. Nie zauważyłem też żadnych zniszczeń pękniętych zębatek itp.
    Pytanie jest takie, czy są w tym mechnizmie jakieś czujniki, które określają, że dysk jest już opuszczony i gotowy do odczytu, a które jakoś źle złożyłem?
    Czy też trzeba trzeba ustawić cały mechnizm zębatek w odpowiedim położeniu?
    Proszę o pomoc, będę wdzięczny, za wszelki sugestie.

0 1
  • #2 04 Lip 2008 15:55
    tomekcorporation
    Poziom 10  

sprawdź sensory od wykrywania płyty miałem taki sam problem i to pomogło

0
  Szukaj w 5mln produktów