Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica typ:C6E ... jak zmostkować programator?

slaslo 17 Maj 2007 12:19 4627 4
  • #1 17 Maj 2007 12:19
    slaslo
    Poziom 15  

Kuchenka Amica
    model L60700
    typ:C6E3.410ZpTtKDpRs
    Jak w temacie. Zepsuł się programator i wszystko co na prąd nie działa.
    Kiedyś czytałem na elektrodzie o mostkowaniu programatora, ale moje poszukiwania nie udały się. Jeśli ktoś podpowiedziałby mi jak to zrobić będę wdzięczny. Przydałby się też schemat tej, lub podobnego modelu kuchenki.
    Za zainteresowanie z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 4
  • Metal Work Pneumatic
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2007 14:46
    Krzychu7
    Poziom 39  

Czy ten programator służy także do nastawy temperatury? Jeśli do nastawy temperatury jest oddzielne pokrętło (temperatura nie jest wyświetlana na wyświetlaczu), to możesz zewrzeć styki przekaźnika załączającego prąd do piekarnika (jest on w module zegara).

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 17 Maj 2007 15:53
    slaslo
    Poziom 15  

Temperatura pracy piekarnika jest ustawiana oddzielnym pokrętłem.
    Programator służył do ustawiania godziny włączenia i wyłączenia piekarnika lub płyty grzejnej. Zawiera zegar, minutnik, wyświetlał też temperaturę po dołączeniu sondy wetkniętej np. w pieczeń.
    Czy mostkowanie przekaźników nie uszkodzi czegoś dodatkowo?

1
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2007 18:13
    skryn
    Admin grupy AGD

slaslo napisał:
    Czy mostkowanie przekaźników nie uszkodzi czegoś dodatkowo?

Nic nie uszkodzi. Musisz zewrzeć dwa przekaźniki (parami. po dwa grubsze przewody). Żadne schematy nie są Ci potrzebne, bo nikt takowych nie posiada, jeśli chodzi o sam programator.
    Nie będziesz tylko mógł korzystać z niektórych funkcji zegara, m. in. minutnika oraz sterowania lewym poszerzonym polem grzewczym (tylko z dawkownika energii).
    Poza tym, wszystko będzie poprawnie działać, temperatura piekarnika (ustawiana oddzielnie termoregulatorem), przełącznik funkcyjny (również oddzielny), sterowanie lewym poszerzonym polem grzejnym z dawkownika (w pokrętle oddzielne).
    Powodzenia.

0
  • #5 18 Maj 2007 23:38
    slaslo
    Poziom 15  

Programator wymontowałem, niczego nie mostkowałem. Po zrobieniu dokładnej rozpiski przepiąłem kable tak, aby obwody się zamykały.Kuchenka działa.
    Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.
    Temat zamykam.

0