Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD HP vs19 pionowe smugowe zanikanie obrazu

17 Maj 2007 12:59 1606 4
  • Poziom 2  
    Rok temu kupiłem używany monitor używany i na początku byłem bardzo zadowolony. Po pół roku zaczął się pojawiać problem.

Do ekranu tak jakby przestawał dochodzić sygnał. Obraz zostaje zamrożony i powoli pojawiają się rozmywające się pionowe pasy. Nie pojawia się też menu od ustawień monitora. Zauważyłem jednak, że uruchomienie podczas trwania usterki programu zmienia oraz na ekranie, linie przechodzące przez jaśniejsze miejsca na ekranie (tym co powinien być widoczny) stają się jaśniejsze a zrzucenie wszystkich programów do paska na dole (klawisze: windows + D) powoduje zaciemnienie się obrazu (mam czarny pulpit).

Najlepiej jest pozostawić monitor wyłączonym na jakieś pół godziny - tyle czasu na ogół starcza na samoistną naprawę. Kłopot w tym, że usterka pojawia się coraz częściej, ostatnio potrafi kilka razy dziennie (licząc 16h pracy dziennie). Na samym początku wystarczyło uruchomić coś co cały czas zmieniało coś na ekranie i problem znikał. Potem gdy to już przestawało działać - działało delikatne (!) pukanie w lewy dolny róg matrycy. Teraz dostaje mi tylko wyłączanie ekranu. Raz zadziałało potrząśnięcie całym monitorem.

poniżej typowy obraz po minucie od pojawienia się problemu
    LCD HP vs19 pionowe smugowe zanikanie obrazu
  • Poziom 35  
    Typowy obraz uszkodzenia matrycy.(polaczenia pomiedzy matryca a elektronika,tasmy)
  • Poziom 2  
    Nie rozumiem. Uszkodzenie samej matrycy czy połączenia między nią a elektroniką?
  • Poziom 35  
    Oprocz elektroniki monitora Jest jeszcze plytka elektroniki matrycy od ktorej odchodza tasmy do matrycy i tu wystepuje brak kontaktu.Sprobuj jeszcze wymienic wsad bo to przy uszkodzeniu wsadu moga wystepowac podobne objawy.
  • Poziom 12  
    Dzień Dobry,

Pozwoliłem sobie w tym temacie zadać pytanie, gdyż mam bardzo podobny objaw: jedna pojedyńcza kreska pionowa (grubości poniżej 1mm) przez cały ekran. Zielonkawa, jak na zdjęciu powyżej. Czy to może się pogłębiać, czy też można z tym żyć? Monitor kupiony używany. A może można to w prostu sposób naprawić?

Z góry dziekuję za pomoc