Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić model elektrowni wiatrowej?

17 Maj 2007 15:49 5158 8
  • Uczeń
    Witam
    mam na technike zrobic elektrownie wiatrowa
    ale nie taka do oswietlania czy cos tylo taka zeby jak sie smiglo bedzie krecic to zeby zarowka sie swicila
    moglby mi ktos pomoc w budowie takiej maszyny chodzi mi o jakis schemat i dobor materialow czy cos

pozdrawiam
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • Poziom 17  
    Jak masz jakiś mal silniczek na prąd stały (np. z samochodzików od "toru samochodowego") to podłączasz taki silniczek np do diody led i zakręcisz wiirniczkiem to dioda zaświeci. tylko uważaj bo silniczek może być dosyć mocny i spalisz diode (chociaż koszt diody to grosze) to wtedy zastosuj rezystorek pozdrawiam
  • Poziom 14  
    silniczek? a w jaki sposób ten silniczek ma wytworzyć prąd do zaświecenia diody? jak juz to chyba trzeba zastoswac jakas mała prądnice... np dynamo rowerowe :)
  • Pomocny dla użytkowników
    Zbok-u silniczek prądu stałego to ustrojstwo odwracalne jak mu zakręcisz w głow... osi to mu się wirnik w polu magnetycznym magnesu stojana obraca i zwoje rżną w poprzek linii pola przez co elektrony popędu dostają ;))
  • Poziom 19  
    Hmm, ja chciałbym się przyłączyć do wątku, ale z innym problemem:

mam coś takiego koło domu:

czy da się jeszcze bardziej zbajerować, żeby dawało prąd?
    [/img]
  • Pomocny dla użytkowników
    Trochę mało informacji o tym czymś ;))
  • Poziom 19  
    Paweł Es. napisał:
    Trochę mało informacji o tym czymś ;))

hmm, normalny wiatrak, na łożyskach. Kręci się siłami natury, nawet całkiem nieźle. co jeszcze?