Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zuzycie zawiasow w laptopach

kocislaw 17 Maj 2007 16:15 2875 6
  • #1 17 Maj 2007 16:15
    kocislaw
    Poziom 9  

Czy ktos moze wypowiedzic sie na temat zuzywania sie zawiasow w laptopach? Po jakim czasie uzytkowania mozna sie tego spodziewac? Czy trudno to naprawic? A moze sa osoby, ktore intensywnie korzystaja z laptopow i nie spotkaly sie z takim problemem?

0 6
  • #2 17 Maj 2007 16:22
    ezop5
    Poziom 15  

witam.w moim komuterze (toshiba uzywana w domu-nie przenoszona tylko zamykana i otwierana) zawias uszkodził obudowe po 3 miesiącach-usterke usunięto w serwisie w ramach gwarancji.
    asus codziennie przenoszony i intensywnie uzywany od 2 lat i zero uszkodzeń

0
  • #3 17 Maj 2007 17:09
    cjbobo10
    Poziom 17  

ja posiadam już czwarty rok IBM i zawias chodzi jak nowy nic nie wyrobiony, czuć lekki opór na zawiazie, żadnych luzów pozdrawiam

0
  • #4 17 Maj 2007 17:40
    artaa
    Poziom 43  

Naprawiałem ostatnio Gericoma , zawias chodził tak ciężko (po 2 latach) że pękły mocowania. Tak więc różnie bywa

0
  • #5 18 Maj 2007 20:53
    Xyrovaqs
    Poziom 23  

Zalezy od producenta. Osobiscie mam IBMa 600X ktory ma ladnych pare latek i zawiasy wciaz jak nowe. Takie same ma seria T, niewiem jak inne.
    Byla np seria Compaqa (ktores Armady) w ktorych zawiasy sie po prostu zacieraly. Poza tym patrzac na nowe, tanie laptopy mam wrazenie ze zaiwasy chodza zbyt ciezko, co czasami doprowadza do uszkodzen obudow matryc. Czyzby producenci wiedzieli o tym ze szybko sie zuzyja?

0
  • #6 18 Maj 2007 20:56
    artaa
    Poziom 43  

Dokładnie :!:

sprzęt ma np 2 lata gwaracji i tyle ma wytrzymać,

potem nich klient kupi nowy , w końcu firma musi z czegoś "żyć"
    :D

0
  • #7 20 Maj 2007 04:12
    misiupan
    Poziom 35  

Witam , mam VAIO z magnezową klapą i spodem , zawiasy pracują bez najmiejszego luzu , z oporem , nic się nie luzuje itp.. , myśle że trwałość zależy od konstrukcji , w sklepie ,,testuję '' laptopy ogladając na wystawie , odrazu widać który się rozpadnie , przykładowo : otwierając i zamykając klapę widzę ,że brzegi laptopa po prawej i lewej stronie klawiatury unoszą się i to bardzo , wiadomo ,że to popęka lub zostaną wyłamane gniazda śrub w klapie czy obudowie , najlepsze zawiasy widuje w toshibach i ibm , najgorsze w ,,wynalazkach'' z promocji , w media m...t , znajomy ochroniarz twierdzi że tygodniowo reklamują kilka laptopów z połamanymi klapami przy zawiasach , zawiasy w dobrym laptopie są zamocowane do szkieletu aluminiowego , natomiast w klapie zawias jest też jednocześnie mocowaniem matrycy , taka konstrukcja jest niezawodna latami , tanie ,,wynalazki '' zawiasy mają przykręcane bezpośrednio do obudowy , co powoduje wyginanie się obudowy dolnej , jak i samej klapy przy zawisach , często przez zawiasy zaczyna szwankować płyta główna , powstają na niej pękniecia , znam to z doświadczenia , ciężko skatalogować który laptop jest kiepski ,a który nie , bo w danej marce też są wadliwe modele np dell cpi ma wady pęka klapa przy zawiasach , a np w dell d 600 jest super zamocowana , zależy to od przedzaialu ceneowego . Ciekawą sprawą jest też zatrzask matrycy , rozpakowałem komputer z pudełka i otwieram ,podczas przesówania suwaka otwierania klapy rozszedł się metaliczny dzwięk sprzężynki znajdującej się w mechaniżmie tego zatrzasku , sprawdziłem kilka sztuk i w każdym było identycznie , niby mały detal, a jednak nie dopracowany , zgrzytanie niestey nie ustąpiło z czasem i nadal jest słyszalne .

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo