Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wizji w Grundig ST 70-713/8 Dolby

waldir 16 Paź 2003 19:18 3975 6
  • #1 16 Paź 2003 19:18
    waldir
    Poziom 10  

Mam problem z telewizorem Grundig ST 70-713/8 Dolby z chassis CUC2130 - brak wizji (również wtrybie AV i TXT) , fonia jest prawidłowa . Na początku sprawdziłem czy nie mam przypadkiem uszkodzonego pionu ale po chwilowym podniesieniu napięcia na S2 widać powroty na całym ekranie. Ponieważ układ STV2248C po kilkunastu sekundach od właczenia odbiornika grzał się bardzo mocno wymieniłem w/w układ ale niestety na niewiele to się zdało - brak wizji nadal , choć dodam że nowy układ STV2248C ma normalną wg mnie temperaturę pracy i jest nieznacznie ciepły. Napięcie zasilania 5.0V na nóżce 53 oraz n.12 i napięcie 8.0 V na n.17 również jest prawidłowe. Napięcia sterujące wzmacniaczem wizji z nóg 30,31,32 są bliskie 0 V podczas gdy wg schematu powinny byc odpowiednio 2,4 2,3 2,4 V.
    Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem i może mi pomóc ?
    Pozdrawiam
    Waldek

0 6
  • #2 16 Paź 2003 19:50
    skorbi
    Poziom 27  

Witam.Proponuję na początek załadować do EEprom wartości domyślne. W tym celu należy włączyć odbiornik wł. sieciowym przy naciśniętym na pilocie przycisku P- /Programy minus/ .Ewentualnie pózniej wejść w Tryb Serwisowy i dokonać stosownych korekt . Wejście w Tryb Serwisowy : włączyć wł. sieciowym przy wciśniętym przycisku - i - na pilocie.Pozdrawiam.SKORBI.

0
  • #3 16 Paź 2003 19:58
    waldir
    Poziom 10  

dzięki , zrobię to jutro rano jak będę w warsztacie i poinformuję o efektach.

0
  • #4 16 Paź 2003 20:42
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Paź 2003 08:19
    skorbi
    Poziom 27  

Witam.Chcę krótko odpowiedzieć koledze /POMOCNIK/.Z poprzedniego postu wynika ,że był wymieniony STV,napięcia +5, +8V są prawidłowe,+200V jest-bo obraz jest ciemny.Załadowanie EEPROM jest operacją najprostszą i dlatego uważam że należy ją przeprowadzić na początku.Serdecznie pozdrawiam.SKORBI.

0
  • #6 25 Paź 2003 08:04
    waldir
    Poziom 10  

Witam ponownie !

Bardzo dziękuje Panu "pomocnikowi" :o za cenne wskazówki. Okazało się że miał Pan całkowią rację z nieprawidłowym napięciem +8V i uszkodzoną "zenerką" 6,8 V. Po prostu wpuścił mnie w maliny mój "badziewiaty " miernik niskiej jakości za przysłowiową "stówę" i jak na złość pokazywał akurat ok. 4V za mało. Kiedy sprawdziłem na pewnym METEX-ie faktycznie było 12 V napięcia +E. Po usunięciu usterki obraz się pojawił i pozostało tylko dokonanie korekt w geometrii. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
    waldir

0
  • #7 12 Sie 2004 12:44
    dziadek1
    Poziom 11  

Czy koledzy wiedzą dlaczego leci ta dioda (trzeba szukać przyczyny jej uszkodzenia? czy to wada tego modelu) Tv działa po wym. tej diody.
    Pozdrawiam :)
    Archeologia? spójrz na daty <zdzich42>

0