Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra I--> Centralny zamek, nie dziala na tylne drzw

majuss 17 May 2007 20:03 3810 4
    majuss
    Level 10  
    Mam powazny problem dzis przy otworzeniu samochodu zauwazylem ze tylne drzwi od kierowcy sie nie otworzyly. Co moze byc przyczyna, duzo zaplace za naprawe? bo niestety nie mam rozeznania z gory dziekuje !
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Reszta działa poprawnie?
    Jak tak, to usterka siłownika, brudny zamek lub jego usterka, usterka okablowania, najczęściej przelotka w drzwiach. O kosztach się nie wypowiadam.
    majuss
    Level 10  
    no tak kufer i 3 drzwi chodza ok tylka te jedne sie nie otwieraja ani zamykaja, dlatego musze je otwierac recznie, do czego nie jestem przyzwyczajony!
    herbalix
    Level 1  
    Podbijam temat.
    Mam ten sam problem. 5-drzwiowy asterix z '93. Nie działa centralny w tylnych lewych drzwiach. Samochód kupiłem w grudniu. Dziś postanowiłem, że pozbędę się tego problemu, ale się przeliczyłem. Oczywiście zacząłem szukać od tej przelotki między drzwiami a słupkiem, ale tam jest ok. Z resztą nie tylko tam, bo sprawdzałem od tej wiązki przy podłodze z przodu aż do kostki, która dochodzi do siłownika w drzwiach. Po zdjęciu tapicerki z drzwi wyczaiłem też, że przy otwieraniu z centralnego słychać, że siłownik wydaje jakiś dźwięk, tak jakby chciał, a nie mógł. Sam sobie odpowiedziałem, że problem jest w siłowniku. Z wymontowaniem siłownika jest trochę zabawy więc ciekaw jestem czy jest możliwe, że da się go naprawić czy od razu kupić nowy. Wolę najsamprzód zapytać niż jeździć z rozebranymi drzwiami lub rozbierać i składać na darmo.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro drzwi rozebrane, to podstaw inny siłownik i sprawdź, czy działa. Jak tak, to wymień. Jak nie, to szukaj w okablowaniu. Naprawa nieopłacalna.