Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pralką SHL z 1958r.

17 Maj 2007 21:14 1418 6
  • Specjalista AGD
    Witam problem z pralką jest następujący: potrzebuję wymienić w niej ułożyskowanie, nie uszkadzając takich elementów jak wirnik, czy koło pasowe. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie ukręciła się śruba w kole pasowym. Dowiedziałem się, że można odkręcić tarczę wirnika od strony ziornika na wodę i wtedy wyjąć wszystko razem z ułożyskowaniem. Proszę o rady, czy ktoś już tak robił ?? Zaznaczam, że silnik jest w stanie idealnym.
  • Poziom 28  
    Sprawdz w którą stronę kręci się wirnik i przytrzymując koło pasowe próbuj odkręcić wirnik w przeciwną stronę
  • Poziom 32  
    Przy wymianie ułożyskowania w zasadzie wymienia się wszystkie elementy również wirnik bo oś może już być wytarta. To są bardzo tanie elementy i po wymianie na nowe mogą posłużyć kilka lat .Powodzenia.
  • Specjalista AGD
    Witam i dziękuję za szybkie odpowiedzi. Próbowałem zrobić według rady kolegi Edek45, ale się nie udało, gdyż wirnik ani drgnie. Czy jest jakiś sposób przytrzymania koła pasowego lub poluzowania śruby w tarczy wirnika ?? Ręką nie da rady) Czy wymienić pozostałe elementy zdecyduję dopieru po wyciągnięci wirnika.
  • Poziom 39  
    Coś kolega kręci. O ile pamiętam to koło pasowe było tam umocowane przy pomocy śruby wkręcanej promieniowo w piastę. Skoro została ukręcona to tylko wiertło i wiertarka. Całkowicie nie wiem jak można odkręcać przy pomocy wirnika. Zdejmowanie poryw obu i tak raczej wskazane i znów nie wyobrażam sobie wymiany łożyska bez zdjęcia koła pasowego. Ale może doradzający wiedzą jak. Wymiana wirnika to jakieś nieporozumienie choćby dlatego, że już jest muzealnym obiektem.
    A więc punktaczek, wiertło bodajże φ 6 mm i do dzieła.
  • Specjalista AGD
    Dzięki. Spróbuję zrobić mniejszą dziurkę wiertarką, wbić wkrętak i wykręcić to co zostało ze śruby, może uda się bez uszkodzenia gwintu. A co do pralki, to może i muzealna, ale uciągnie jeszcze więcej niż dziesiejsze automaty (możę trochę mniej wygodnie) , w miarę szybko postaram się poinformować o wynikach.
  • Specjalista AGD
    Problem rozwiązany, niestety trzeba było wymienić oprócz ułożyskowania, różnież wirnik, ale praleczka działa jak za starych dobrych lat.