Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microcom router AD 2656 i domowa sieć LAN

17 Maj 2007 22:34 2548 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam router microcom AD 2656 oraz dwa komputery na których jest on zaistalowany w sposób klasyczny (niezbędny do uzyskania połączenia z usługą neostrada). I komp jest podłączony do routera za pomocą portu USB a drugi kabla RJ-45. Internet działa bez zarzutu.
    Potrzebuję połączyć komputery (chodzi o skonfigurowanie łącza LAN bo fizycznie komputery są juz połączone przez router) w taki sposób aby była możliwa bezpośrenia wymiana informacji między nimi. Znalazłem multum informacji na ten temat jednak ich ogrom mnie przytłacza, ponad to nie mogę znaleść opisu w jaki sposób ustanowić wspomnianą sieć przez router - proszę o ŁOPATOLOGICZNĄ instrukcję, jestem zielony w temacie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Konfiguracja routera nie ma nic wspólnego z działaniem "Otoczenia sieciowego".

Całość to sprawa ustawień systemów i ewentualnie firewalli.
  • Poziom 2  
    hmm... o to właśnie mi chodzi. Nawiazałem tylko do tego że wiekszość znlezionych przezemnie opisów dotyczyła połączenia bezpośredniego miedzy portem RJ-45 I kompa a II. Tymczasem mnie interesuje konfiguracja połączenia przez router. Przypominam że jestem zielony.
  • Poziom 20  
    Wyglada to dokladnie tak samo jak przy polaczeniu bezposrednim - Ta sama Grupa Robocza- udostepnianie plikow na obu komputerach, wylaczone firewalle (lub dobrze ustawione) i powinno dzialac
  • Poziom 2  
    Puki co dzięki na bieżąco poinformuje czy mi sie powiodło.
    A wie ktos może jak skonfigurować połączenie programu Microsoft Oulook Express w windowsie 98. Kiedy klikam przycisk wyślij/odbierz pojawia sie monit o połączenie telefoniczne. W opcjach jest wspomniane że program korzysta wspólnie z tego samego połączenia co Internet Explorer, a przeciez ten śmiga bez zarzutu.
    P.S. Zanim zainstalowałem router wspomniany w temacie, był tam modem neostrady z którym system łączył się przez kartę dial-up.
  • Poziom 2  
    ok dowiedziałem się że niemożliwe jest ustanowienie sieci lan przy istaniejącym układzie: jeden komputer jest podłączony za pomocą kabla usb, drugi RJ-45 - to tak jak polak próbowałby się dogadać z chinczykiem :). Tam gdzie komputer jest podłączony za pomoca kabla USB muszę zadbać o podłączenie UPT (RJ-45). Pewnie jak to się uda to już pójdzie jak po maślę. Jedanak podłączenie kabelka to kolejny duży problem.

Port UPT który zwykle jest podłączony do karty sieciowej, w moim przypadku jest zamocowany na płycie głównej, czyli karta sieciowa jest z nią scalona. Moja płyta główna to MSI 648 MAX i przypominam - system na komputerze na którym mam problem to windows 98. Problem tkwi w tym że sterowniki do urządzenia sieciowego które są do pobrania na stronie producenta http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=501
    nie mogę poprawnie zainstalować. System dalej nie widzi portu a tym bardzie nie zamieszcza nazwy urzadzenia w katalogu kart sieciowych.
    Ponadto na podanej stronce są dwie wesje sterowników (występują pod nazwą LAN Drivers) i nie wiem czym one sie różnią.

Choć sądzę że pomocy mogę się spodziewać głównie od tych którzy mieli styczność z wymienioną płytą główną, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc od wszystkich którzy orientują się w temacie.