Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocne basy estradowe na 12"

digger4 24 Sty 2008 18:37 26469 73
  • #31 24 Sty 2008 18:37
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #32 26 Sty 2008 19:02
    digger4
    Poziom 11  

Witam.Szybki poleciały.Fakt,że okiennica była trochę podjedzona,ale poprzednio grał tam zespół i na ich sprzęcie jakoś nie poleciały(a mieli jakieś odwrotki elestry chyba ze 400 bądź 500w i górki peaveya dość małe ale ze 250 miały) Rw120b81 w zwykłym br pewnie nie da rady szybom,chyba że w niewielkim pomieszczeniu i na konkretnej końcówce,ale nie sprawdzałem.Jestem zadowolony,że niewielkim kosztem zrobiłem coś co mnie satysfakcjonuje.Kolega ma 2 beymy sm-118 w br i grają gorzej niz moje a wybulił za nie ze dwa razy więcej niż ja.Kolego bartezz mowisz chyba o sprzętach za kilka tysi a nie o niskobudrzetówkach...Mam teraz cztery odwrotki :dwie za 12" i dwie na 15",tłukłem nimi plener i było super.Sam się zdziwiłem że cztery niefirmowe paki(+ cztery górki po 200w)grają jak dobrej klasy sprzęt.

• #33 26 Sty 2008 20:37
    irecki24
    Poziom 16  

Ważne że tobie się podoba i jesteś zadowolony:)
    Ja tak patrzę że na forum tym to już nie ma co zamieszczać projektów żadnych, co nie zrobisz i jak nie zrobisz to i tak zawsze pojadą po tobie :(
    Tutaj miało być: Cena/Jakość!

Heh,
    digger4 jak możesz to odezwij sie do mnie na gadulca: 8307489

• #34 30 Sty 2008 20:08
    Elektrostepa
    Poziom 12  

sam wykonałem taką basówkę i przy STX 12" alphard jako tania firma niema porównania lepiej do tych pak dać beyma z magnesem z neodimium inaczej neodymowy:] ale sam przekonałem się co to potrafi i za niedługo zobaczycie mnie na forum:] super sprawa:]

• #35 07 Lut 2008 18:27
    djwatoo
    Poziom 19  

jakby ktos chcial to jestem w posiadaniu zmierzonych parametrow TS dla tego glosnika. Nie wesji zmanipulowejn przez firme alpierd.
    Ciekawi mnie tylko skąd ktoś kupił glośnik ktory nie jest importowany od conamniej 2 lat

• #36 09 Lut 2008 22:27
    digger4
    Poziom 11  

djwatoo napisał:
    Ciekawi mnie tylko skąd ktoś kupił glośnik ktory nie jest importowany od conamniej 2 lat

allegro.pl :)

kupiłem bodajże w "centrumelektroniki"

przepraszam, "sklepelektronik"

Dla zainteresowanych podaje parametry :
    moc rms-400w
    impedancja-8ohm
    spl-94db
    pasmo przenoszenia-36-2500hz
    średnica cewki-3"
    fs-35
    qts-0,37
    qms-2,25
    qes-0,44
    vas-69

A tak wyglądają w rzeczywistości:

• #37 10 Lut 2008 18:20
    Elektrostepa
    Poziom 12  

hmmmmm... alphard to najgorszy szajs oprócz serii "magnum" ale nie polecam tych badziewiu nawet do malacza bym nie dał :D ale po jakimś czasie sobie chyba wymienisz te głośniki bo one szybko tracą na mocy ważne jest to że wykonałeś tą odwrotkę:D

• #38 11 Lut 2008 16:18
    digger4
    Poziom 11  

Stary słuchaj nie ma co krytykować głośników jeśli się ich nie słyszało(CHYBA że słyszałeś i poprzesz swoją opinię wrażeniami z odsłuchu).Oczywiście nie jest to fenomen bo są lepsze sprzęty,ale jak na tą cenę i i fakt że głośnik ma niewielką średnicę to myślę że gra bardzo dobrze.A co będę opowiadał.Zapraszam na odsłuch.Wtedy się okaże czy to szajs i daje gwarancje że większość zmieni zdanie...Mówisz,że tacą na mocy...Gram nimi już od dłuższego czasu i nigdy ich nie oszczędzałem.Prawie zawsze grają na granicy swoich możliwości i prawdę mówiąc spadku mocy nie zaobserwowałem, jak waliło tak i wali.hehe :)

• #39 15 Lut 2008 21:17
    Elektrostepa
    Poziom 12  

hmmm ja nie krytykuje bo sam ma taka odwrotkę w domu i jest świetna w porównaniu do pol-audio to można to poniżyć:? tylko ja mam na GARKU STX 30/200/8 szacun dal tych co podjęli sie tego wyzwania:]

• #40 16 Lut 2008 08:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #41 18 Lut 2008 23:01
    digger4
    Poziom 11  

Igorelectronics napisał:
    "STX lepszy od Beyma" - bez komentarza...

Stx'y na pewno nie są lepsze od Beymy,a co mówić nawet alphardach ale porównując swoje kolumny z kolegi na sm-118 w oryginalnym br mogę śmiało stwierdzić, że te beymy na takim samym wzmaku( peaveyu 2x350) nie umywają sie nawet do moich.Nie wiem jakby zagrały w odwrotkach ale moje 12" biją na głowę te 18 calowe gary w takich obudowach.Niedługo pokaże wam moje noowe górki średnio-wysoko tonwe bo są już na wykończeniu,ale będzie tylko fotka(w tym poście) i opisik ONLY dla zainteresowanych na gg.Na razie mogę tylko zdradzić,że są to góry tubowe na Eminence i B&C.Na forum nie będę ich pokazywał ponieważ nie ma sensu,bo człowiek się namęczy jak wół przy robieniu,dopracuje każdy detal a i tak po tobie pojadą,że ci sie odechce.Nie wiem czy większość ma pojęcie o oklejeniu nawet durnej tuby kocem!a co mówić dopiero o czterech jak ja!Spróbuj,przekonasz się czy to tak łatwo.Inni maja wielki problem,bo napis na głośniku im się nie podoba.Powiem szczerze,że wiekszość wypowiadających się na te tematy nigdy w życiu nawet takowych głośników nie widziała na oczy a co mówić słyszała.A pisze,że to g... i takie tam.Oszczędź swoich durnych sugestii dopóki nie posłuchasz sprzętu!Przepraszam,za to jeśli ktoś został w tym momencie urażony,ale ktoś to musiał wreszcie powiedzieć,bo źle się dzieje na tym forum i uwierzcie mi ze wkrótce nikt nie będzie tu nic pokazywał.

• #42 19 Lut 2008 16:00
    irecki24
    Poziom 16  

Pełna racja i powgada dla digger-a. Dokładnie nawiązywałem już do tego tematu, ale w ostatnim poście wszystko określił co i jak jest i siedzeje na tym forum, i jakie podjeście mają ludzie...

Mi są fajniutkie te basiki, i szczerze mówiąc to mało mnie obchodzi czy tam siedzi beyma czy alphard, bo koszta są nieduże, a efekt jak pisze autor świetny wiec wszystko chyba jasne:)

Digger4 jak możesz odezwij sie do mnie na gadu
    8307489

Pzdr.

• #43 25 Mar 2008 20:44
    Elektrostepa
    Poziom 12  

soryyy... wiem przesadziłem STX a beym niema co porównywać..... tak samo jak pol-audio który cieszy się dobrą jakością:?

• #44 26 Mar 2008 20:25
    digger4
    Poziom 11  

Witam.Powiem wam,że swoje paczuszki na 12" już sprzedałem.Poszły za 1000zł do jakiegoś klubu i używają ich do nagłaśniania zespołu na średniej wielkości sali.Dzwonił wczoraj do mnie nowy właściciel i mówił,że jest z nich bardzo zadowolony.Teraz troszkę mi ich szkoda,ale mam kasę i zrobię coś mocniejszego.Jak mówiłem,tak zrobiłem.Górki już są.Mam do was pytanie:Gdzie w okolicy zamościa można kupić tuby do wysokotonowców na 1,3/4"?Mam jedną tubę chyba od jakiegoś alpharda.Drugiej takiej samej na razie nie mam.Posiadam jakąś mniejszą i tymczasowo ją włożyłem.Muszę powiedzieć,że dźwięk super!Jest zadziwiająco głośno.Dźwięk czysty,szczegółowy i taki na luzie:)(nie wiem jak to określić).Narazie jeszcze wstrzymam się z pokazywaniem tu fotek,bo z różnymi tubami nie wygłądają zachwycająco.
    Ps. Irecki odezwę się do ciebie w weekend bo narazie sesja się za mną jeszcze ciągnie i mam pozaczynane kilka innych projektów.Nie mam się kiedy nawet w głowę podrapać:)

• #45 30 Mar 2008 11:22
    Skipior
    Poziom 20  

Elektrostepa napisał:
    hmmmmm... alphard to najgorszy szajs oprócz serii "magnum" ale nie polecam tych badziewiu nawet do malacza bym nie dał :D ale po jakimś czasie sobie chyba wymienisz te głośniki bo one szybko tracą na mocy ważne jest to że wykonałeś tą odwrotkę:D

Słuchaj, trochę Twoją wypowiedź należy sprostować... Otóż jest to produkt słabej jakości, jednak tani... A wiesz... Tanie głośniki kupują ludzie, którzy nie mają kasy, albo mają bardzo małe pojęcie o audio... Dlatego blisko 70% negatywnych opini pochodzi od osób, które nie potrafią głośnika zaaplikować do dobrej obudowy lub wykonują jakieś cyrki z tymi głośnikami. Poza tym, aby głośnik grał jak należy wymaga DOBREGO GRACZA! Mój kumpel potrafił skatować nawet dobre tonsile, ale tak to jest jak ma się siano w głowie. Alphard w dobrej aplikacji i grający u gościa z głową to dobry sprzęt w tak niskiej cenie. Jednak wiele melomanów kupi ten głośnik, da 2x mocniejszy wzmacniacz, bass na full, właściwie equalizer ustawi w "uśmiech" i da po garach... No i co wtedy? Wtedy właśnie taki idiota psuje renome nawet takich marek jak tonsil czy inne. Ogólnie Alphard nie jest za dobry, ale można z niego uzyskać spoko brzmienie w takiej cenie. Osobiście używam Tonsili, ale gdybym nie miał kasy, a mam głowę to z alphardów potrafiłbym wycisnąć granice możliwości dobrego brzmienia, a nie łupanie podczas którego głośnik już się pluje... Pozdrawiam ;)

• #46 30 Mar 2008 12:01
    djdinitro
    Poziom 25  

No i skipior masz racje ze tak własnie jest z tymi domorosłymi basowaczami co zagłuszają okolice car audio na voicekraftach i dibeisi garkach.Moj koleś to potrafił mi zamordowac prawie nadmiarem zniekształcen z wzmacniacza...głosnik-BEYMA model HP12 w idealnie dobranej skrzynce grajacy wczesniej pod wzmacniaczem Phonic MAX1500 i dajacy pieknego kopa,a to co mi pokazał na swoim smiesznym samochodowym "piecu"z dumnym napisem 1200W za 200zł to juz była zenada.Ten głosnik niegra nadaje sie,moje dibeisi lepiej grały.(no koment)... no ale cuz ja tam jakis słuch mam wyrobiony,umiejetnosci z lekka tez mam i wiem co mozna jak zrobic by grało i działało.Sam kupuje czasem głosniki słabszej marki po to by rozwiac watpliwosci czy aby to szajs?I moge teraz powiedziec ze Alfred ma w swojej cenie dobre produkty a w jeszcze lepszych rękach potrafią zagrzmiec,i zabrzmiec.

• #47 30 Mar 2008 20:17
    Skipior
    Poziom 20  

Przeciętny człowiek nie usłyszy różnicy pomiędzy np. STX 38-300-8-AE w dobrej aplikacji, a jakąś Beymą... Tu tkwi sęk... Wiele osób po prostu wierzy w to co pisze producent, w cenę i w opinię innych, która często jest przekręcona. Taką różnicę usłyszy np. moja była nauczycielka z gimnazjum ( oj dawno :P ), która potrafiła z szkolnego chóru wytypować osoby fałszujące... Nie wiem jak można z 20stu osób wyłonić np. 2, które serio nie tak śpiewały... No ale to jest właśnie dla takich osób... Jeszcze coś... Firmy jak STX nie są takie słabe, przykład - stx stosuje magnesy neodymowe ( twarde i mocne ) do syk ( neodym jest wskazany do wysokich częstotliwości ), a tonsil stosuje zwykłe magnesy w sykach... Taki przykład... No ja osobiście używam przetworników Tonsila, nie wiem czy będę kupował coś droższego, bo i tak chyba nie usłyszę różnicy ;) Pozdrawiam :)

• #48 30 Mar 2008 21:08
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #49 30 Mar 2008 21:46
    Skipior
    Poziom 20  

Nie wiem jak te syk się sprawują, bo ich nie używam. Ci do tej głośności to masz rację po trochu, ale mi chodzi o jakość, która jest na tym samym poziomie. Głośniki różnią się ale są to różnice mechaniczne. Jeden wytrzyma więcej, drugi mniej, ale w jakości dźwięku różnica nie jest taka wielka ;)

• #50 30 Mar 2008 22:31
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Wiam. Gdzie na podanym projekcie jest Jakas wneka na Wylot ? Widze, ze głośnik jest zamkniety w srodku bez dostepu wiatru. Chyba, ze mnie oczy zawodza. Czyli ta tuba ma w zamiarze tłuc i zero przeciagniecia basu.

• #51 31 Mar 2008 17:09
    digger4
    Poziom 11  

Głośnik jest w zamkniętej.Jak tu można nie zauważyć wylotu?Jest z przodu tak jak to widać na schemacie i fotkach.Powiem szczerze,że od moich raczej niskiego basu nie słyszałem.Na korektorze to zaczynały grać już od 45hz.Czasami(po 2 na stronę)to potrafiło zaciągnąć,że aż żołądek pod gardło podchodził :)

• #52 11 Kwi 2008 19:20
    wojto15-05
    Poziom 18  

Witam rodaka :D (też jestem z Zamościa)
    Kawał dobrej roboty ... wiem ile bo sam robiłem odwrotkę.. ( www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=819188&highlight= )
    i również na alpierdzie. Wszyscy na nie gadają a tak naprawdę można z nich wyciągnąć "trochę" :D Nie doczytałem się czym to napędzasz ? i gdzie grasz :D ?

• #53 20 Kwi 2008 21:07
    digger4
    Poziom 11  

Ja też witam rodaka.Gram na imprezach w pobliskich miejscowościach(Skierbieszów,Kraśniczyn itd.)Na mniejsze imprezy był:do gór stary,wysłużony eltron 100u,a do dołów elmuz 2x200(modelu nie pamiętam).Średnie imprezy:elmuz+peavey i po jednym basie na stronkę(w zupełności wystarczało).Większe imprezy i plenery elmuz,peavey i ads,cztery odwrotki+górki i heyah:) pozdr.

• #54 24 Kwi 2008 22:11
    wojto15-05
    Poziom 18  

no to całkiem całkiem ja jak narazie mam 2 nadstawki omnitronic dx1522 i bandbass-a jak w linku powyżej. do tego Dymiarka Antari, Zig-Zag, Superstrobe 2700, i pracuje nad laserem ;] A jak jest z Twoim efektami ?

• #55 04 Maj 2008 21:22
    digger4
    Poziom 11  

Ja też pracowałem nad laserem,ale nie wychodziło mi to za bardzo i kupiliśmy z kumplem na spółkę za 5stów laser sterowany muzyką od znajomego(120mW).Co prawda czerwony(chciałem zielony)ale nawet,nawet.Miałem tak jak ty zig-zag ale spalił mi się silnik po kilku imprezach i teraz leży na strychu od dawna:(Mam dymiarkę,nie wiem jaka firma ani jaki model bo nic na niej nie pisze(kiedyś coś pisało ale napisy są pościerane.Jednak jej moc jak na moje potrzeby jest wystarczająca.Stroboskopów mamy 4.Modelu nie pamiętam(widziałem je tylko raz) bo to kumpla tóry ze mną gra.Pisze na nich 1800w i coś jeszcze po szwabsku(po 2 bardzo długie palniki w każdym).Kumpel niedawno przywiózł 4 skanery(też z niemiec).Super efekt!

• #56 05 Maj 2008 21:10
    digger4
    Poziom 11  

Witam panów.Szykuje się do zrobienia jeszcze czterech takich odwrotek,bo zostało ni tylko dwie,co jest dla mnie troche za mało.W związku z tym kilka pytań:
    1)jaki głośnik był w oryginalnym projekcie?
    2)co można by było tam lepszego włozyc?
    3)co myślicie nad wepchnięciem tam stx gdn 38/550 w 8 ohm'ach?
    Te stx'y są dosyc tanie,ale czy dobre?Może ktoś ma w takiej,lub podobnej obudowie i napisze jak się sprawują?
    Ot coś takiego:
    Pozdro Krzysiek.

• #57 06 Maj 2008 19:15
    aduski
    Poziom 12  

witam. mam właśnie te głośniki i dużą ich wadą jest , że potrzebują mocnego wzmachola do dobrego wysterowania ale ogólem to jestem z nich zadowolony i słucham ich cały czas w pokoju i wmiare czysto grają ale mam w obudowie bass reflex ale ogólem ciekawe są te kolumny ja chwale

• #58 06 Maj 2008 21:11
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Głośniki STX'a 38/550/8 potrzebują mocnego wzmacniacz, jak nie masz przynajmniej 300W rms to nie wiem czy duzo z nich wycisniesz.

• #59 06 Maj 2008 22:23
    djdinitro
    Poziom 25  

Tam jest cewka 51mm czy 61mm? bo sie pomieszałem tyle tych pseudo estradowych stx wychodzi z fabryk ze juz niewiem co jest?Ale poprzednie nawiniete były tak cienkim drucikiem ze 200wat je zabijało z konkretnego wzmacniacza.A tu nagle 550wat? je tez 250w zabije to standart.Wartało by rozejzec sie za czyms uzywanym konkretnej marki.

• #60 07 Maj 2008 07:20
    digger4
    Poziom 11  

Z pociągnięciem tego głośnika na 100%,a nawet i o wiele więcej nie będę niał żadnego problemu.

djdinitro napisał:
    Wartało by rozejzec sie za czyms uzywanym konkretnej marki.
    To co byś do tej aplikacji proponował najrozsądniejszego?