Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka elektryczna Bosch+sterowanie mocą

18 Maj 2007 16:15 3660 7
 • Poziom 10  
  Witam kolegów,mam pytanie do doswiadczonych serwisantów.Mam niesprawną dwupalnikową kuchenkę elektryczną Bosch do zabudowy/dwie płyty grzejne metalowe/na spodzie kuchenki jest kartka z typem kuchenki:EKMS 382 typ M-AB 13-4.Przełącznik mocy wiekszej płyty nie działa,chociaż obraca się, powinien mieć 6 pozycji skokowo wybieranych.Na płycie od wewnątrz jest podłączony jakiś czujnik ceramiczny i w srodku płyty jest również jakiś czujnik,od którego biegnie przewód do wadliwego przełącznika.Czy ktoś z kolegów możę mi pomóć w informacji,gdzie można taki przełącznik "zdobyć", lub czy można go zastapić innym-jakim?.Bedę wdzieczny za pomoc, bo w wielu wyszukiwarkach próbowałem znależć odpowiedż i nie znalazłem,stad mój problem.
 • TestoTesto
 • Poziom 28  
  Sterowanie odbywa się poprzez WYPEŁNIENIE OKRESU gdy grzałka jest załączona, a pokrętełko to tylko pozwala wybierać jak to wypełnienie okresu załączenia ma się do całego okresu - więc należy znależś element który jest walnięty i zrobić z nim porządek.
  Ten długi czujnik przewleczony przez element grzejny to bezpiecznik termiczny aby temperatura nie wzrosła nadmiernie.
 • TestoTesto
 • Poziom 10  
  Witam ponownie.Rozumiem,że ten ceramiczny element,który jest od spoodu przykręcony do płyty grzejnej i włączony w szereg z jednym z trzech wyprowadzeń zasilania płyty to swojego rodzaju czujnik,buć może jest tam element bimetalowy.Pytanie jak go sprawdzić czy jest sprawny
 • Poziom 28  
  A normalnie miernikiem zwanym omomierzem- musi mieć przejscie.
  Nie istnieje w płytach coś takiego jak pomiar temperatury- a ten nastawnik to tak jak w gazowej kuchni- dodajesz albo zmniejszasz- przecież gdzie te gospodynie będą te temperature mierzyć i po co- ma sie ugotować i tak aby nie kipiało na "fajerki".
 • Poziom 10  
  sprawdziłem ten czujnik-ma przejscie,grzałki płyty chyba dobre-90 om i 47 om, a przełącznik w żadnej pozycji nie łączy, nie wiem czy tak ma być.
 • Poziom 28  
  Ten przełacznik to służy do sterowania zasilaniem grzałek wię szukaj elementu wykonawczego- triaka chyba ale on moze być Ok - natomiast moze byc uwalone sterowanie triakiem dla którego pokretło służy do regulacji wypełnienia tego okresu.
  Jak nie grzeje to masz zerowe wypełnienie tego cyklu- i tutaj musisz szukać- może to być jakiś specjalizowany scalak, który nie leży w sklepie na połce i pozostanie TYLKO FIRMOWY SERWIS- niestety tak też bywa.
  Nikt obecnie nie bawi sie w jakieś dyskterne elementy- BO TO KOSZTUJE I JEST ZAWODNE.
  Poszukaj na płytce moze cos znajdziesz ale wydaje mi się że to jakiś specjalny element zrobiony przez znana firmę , tylko że dla producenta tej kuchni i D...a blada- SERWIS FIRMOWY , może byc konieczny.
 • Poziom 10  
  Witam.Serdeczne dzieki za dobre rady,ale w tej kuchence nie ma żadnej elektroniki typu sterowanie triakiem lub coś podobnego,jest tak jak napisałem w pierwszym poście, druga płytka ma podobny przełącznik,ale bez czujnika i działa.Myślę,żę są tam tylko przełaczane mechanicznie przez przełącznik spirale grzałki.Jak przyniosę aparat zrobie zdjęcie kuchenki.
 • Poziom 29  
  Witam.
  Jak sam stwierdziłeś bezpiecznik prądowo-termiczny ma przejście to najprawdopodobnie padł czujnik temperatury ten w środku płyty, a ten przewód to rurka zwana kapilara.