Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które z głośników kupić do tylnej półki

18 Maj 2007 18:42 1242 7
  • Poziom 12  
    Zrobiłem wzmacniacz do suba na tda1562q ale chińskie głośniki 20cm mi nie wyrabiają. Nie mam za dużo kasy więc zastanawiam się nad dwoma głośnikami alphard

1 http://www.alphard.pl/product/47/57
    2 http://www.alphard.pl/product/52/57

Za pierwszym przykładem przemawia długi magnes co wskazuje na możliwość dużej amplitudy wychyleń.
    Natomiast za drugim głośnikiem przemawiają parametry (pasmo i efektywność) ale nie wiem jak sprawdzi się w półce i czy nie będzie słychać jak cewka stuka o obudowę, bo taki efekt mam teraz.

A może jakieś inne w cenie ok 100pln?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Odpuść głośniki do tylnej półki to tak samo jak byś oglądał telewizor działający w systemie mono siedząc do niego tyłem. wsadź w przednie drzwi np phonocary y-line i bedziesz zadowolony lub blaupunkty;)
  • Poziom 12  
    Chodzi o pokrycie pasma do 150hz więc kierunek z którego będzie dobiegał dźwięk nie ma znaczenia bo jak wiadomo do około 300hz nie rozróżniamy kierunku z którego dochodzi. Resztę pasma mam załatwioną za pomocą głośników wysokotonowych 1" oraz szerokopasmowych 4" rozmieszczonych optymalnie pod względem bazy stereo.
  • Poziom 12  
    Subwoofer raczej odpada bo często porzebuję dużo miejsca w bagażniku co wiązałoby się z jego wyciągnięciem. Głośniki do drzwi też nie wejdą bo chowa się w nich cała szyba i magnesy trochę zawadzają. Znowu odpowiednie nakładki są drogie. Chcę tylko wiezieć jakie głośniki zastosować do półki żeby był dobry efekt. Mogę jeszcze wykonać tą półkę ze sklejki powiedzmy 16mm żeby nie uginała się powodując przeciwfazę do pracy głośników.
  • Poziom 12  
    Dzięki. Chociaż parametry Alpharda wyglądają lepie to jednak do Tonsila mam większe zaufanie i kupię te głośniki.