Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
  • #1
    ando
    Level 17  
    Witam.
    Radio jak temacie. Model: 4AO 035 186; proc. UPD 78214GC 523 ale zamiast 93C06 siedzi jakis wynalazek z oznaczeniami:
    048
    61907
    10501
    Nie mam pojęcia co to za pamięć. Problem tkwi w tym, że nie mogę jej zapisać. Odczyt idzie OK. Pamięć jest sprawna bo proc. skrupulatnie ustawia licznik błędów.
    Jeżeli ktoś ćwiczył ten temat, proszę o wskazówki.
  • #2
    makumba
    Level 13  
    czy nie lepiej podstawić 93c06 i zaprogramować
  • #3
    djlj24
    Car audio specialist
    opisanny jest ~048 a to jest 9306 smd (napięcia !!!)
  • #4
    ando
    Level 17  
    Poćwiczyłem dziś tą pamięć jeszcze raz. Po odwróceniu fazy D-IN układ reaguje na komendy zapisu ale nie są zapisywane wszystkie komórki. Sprawdzałem to przy różnych napięciach od 3 do 6V.

    djlj24 wrote:
    opisanny jest ~048 a to jest 9306 smd (napięcia !!!)

    Z tego co znalazłem zasilanie powinno byc 5V.
    Na płycie radia jest 4,5V.
  • #6
    ando
    Level 17  
    Kolejność jest taka jak w 9306. Jak sróbowałem zamienić D-IN z D-OUT, układ milczał calkowicie.
  • #7
    djlj24
    Car audio specialist
    9306 jest mniej tolerancyjny na różnicę napięć oraz żre więcej prądu niż seria z literką C. Jak czytasz takim sobie programatorem (i uwaga MAXem) to się dziwne rzeczy dzieją. A jak programujesz to są już problemy (podobnie jak C46 z Clariona czy GRN-001).
  • #8
    ando
    Level 17  
    Urzywam Ponyproga. Specjalnie do sprawdzenia tej kostki podłączyłem zewnętrzny regulowany zasilacz, więc słaba wydajność prądowa odpada. Próba na kostce 93C06 wypadła OK. Wydaje mi się, że kostka zastosowana w radiu nie jest jej ścisłym odpowiednikiem. Dziś spróbuję ją podstawić (nie mam wersji SMD). Co się będzie działo - napiszę wieczorem.
  • #9
    djlj24
    Car audio specialist
    Tak się składa, że bawiłem się takim eepromem z pony progiem i latało ok. Ale na wszelki wypadek mam zawsze rezerwę SMD 93c46, które tam idą bez problemu (może się zdarzyć zawsze radio z naruszonymi nogami pamięci).
    Jeszcze jedna uwaga. Nie chodzi tylko o poziom napięcia ale też o wydajność portów. Bo Pony jest niebuforowany i port przy czytaniu jest obciążony pamięcią. W serii C to leci ładnie ale w starych pamięciach są problemy. Port nie jest w stanie "ściągać" stanów do właściwych poziomów logicznych. Takie poroblemy są z Ponym i pamieciammi firm Catalist, starymi Samsung (nie każdymi) i nowymi płytami.
  • #10
    ando
    Level 17  
    Zagoniłem 93C46 i radyjko hula aż miło popatrzeć. Ta ostatnia uwaga z wydajnością portu będzie chyba sękiem w całej desce.

    Piękne dzięki za zainteresowanie i cenne wskazówki.
    Pozdrawiam.
  • #11
    JarekLT
    Level 14  
    Witam!

    Mam takie same radio. podstawilem 93C46, ale mam zle wprowadzony kod, to musze zaczekac az licznik sie wyzeruje. byc moze ktos wie ile trzeba czekac w tym radiu. bo nie wiem, czy licznik sie jeszcze nie wyzerowal, czy 93C46 nie pasuje. Licznik podejrzewam jest w procku.
  • #12
    ando
    Level 17  
    Witam.
    Jeżeli wstawisz pamięć z prawidłowym wsadem, to nie będziesz na nic czekał.
  • #13
    JarekLT
    Level 14  
    Dzieki za rade. Odczytalem oryginalna pamiec prostym programatorkiem od Pony przy pomocy ICProg softu ustawiajac pamiec jako NS7002. Radio ruszylo