Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z dyskiem w IBM T60 i dyskiem TOSHIBA MK8032GSX ?

19 May 2007 10:53 2547 9
  • Level 20  
    Witam
    Mam problem z dyskiem w tym laptopie.
    Obszar dysku to 80 GB.
    Partycja C to ok 72GB, Partycja ukryta - systemowa to reszta.
    Jak zaznaczę wszystkie pliki i foldery (łącznie z ukrytymi ) to pokazuje mi 23 GB obszaru zajętego i ok 2GB wolnego. Gdzie jest reszta dysku?
    Dodam że sprawdzałem we właściwościach dysku i cały obszar jest przydzielony, a użytkownicy nie mają ograniczeń do przestrzeni dyskowej.
    Gdzie szukać pozostałego miejsca?

Pozdrawiam
    Piotom0
  • Level 23  
    a co Ci pokazuje jak we wlasciwosciach sprawdzasz pojemnosc dysku?
  • Level 20  
    Pokazuje:

Całkowity rozmiar 72GB.
    Wolny obszar 2GB.

Piotr
  • Level 11  
    Witam,
    Kiedyś miałem podobny problem, osobiście zgubiłem mniej miejsca, ale pomogło sprawdzenie dysku w poszukiwaniu błędów - Scandisk
  • Level 20  
    Właśmie zeskanowałem. To nic nie daje. Żadnych błędów. Po skanowaniu nic się nie poprawiło.
    Czekam na wskazówki.
    Piotom0
  • Level 34  
    Pliki ukryte? Folder System Volume Information (rozmiar)? Włączona hibernacja?
  • Level 20  
    Hibernacja włączona - zajmuje ok 290MB
    Folder System Volume Information - 540MB
    Wszystkie dane zajmują 25,7 GB - łącznie z ukrytymi , folderem System Volume Information
    Dysk ma 80GB - więc nadal nie wiem gdzie szukać pozostałych 55GB ??
    Zgłupiałem.
    Dodam, że komputer ma rok, ale rzadko go używałem. Miałem inny. Teraz zaszła potrzeba skopiowania na niego 40GB a tu zonk?
    Ktoś zaiwanił 55GB :)

Pomóżcie znaleźć.
    Piotom0
  • Level 16  
    proponuje ściągnąć i zainstalować total commandera. W konfiguracji->ustawienia główne->wyświetlanie->zaznaczyć pokaż pliki ukryte i systemowe. Potem ustawić się w głównym katalogu c: i spacją sprawdzać który katalog ile zajmuje. Może to chwile potrwać, jeśli jest dużo małych plików np. w katalogu tymczasowym przeglądarki. Później najlepiej zaznaczyć wszystkie i jeśli dalej suma sie nie zgadza to w grę wchodzą już tylko narzędzia do sprawdzania struktury systemu plików typu chkdsk, scandisk i itp.
  • Level 34  
    Hik dobrze proponujesz.
    Start -> uruchom ->cmd
    chkdsk literadysku: /F
  • Level 20  
    Sprawdzałem chdisk. Nic nie wykryło - żadnych błędów, wszystko się zgadza oprócz wolnego miejsca.
    Żeby się upewnić co do ilości miejsca zainstalowałem Partition magic.

Jak pisałem wcześniej komputer jest nowy (roczny). System był instalowany z ukrytej partycji (tak ma IBM) i nie ja to robiłem.
    Przeglądałem już każdy folder (łącznie z ukrytymi) po kolei w windowsie.
    Zainstalowałem Total comandera - dokładnie ta sama sytuacja co w windowsie.

Czy to może być wina jakiegoś wirusa, szpiega , czy innego oprogramowania lub samych ustawień windowsa?

Pozdrawiam
    Piotom0

Znalazłem przyczynę - w opcjach ThinkVantage wyłączyłem odzyskiwanie systemu - pomogło.
    Temat uważam za zamknięty.