Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omijanie NAT

19 Maj 2007 14:26 2863 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Zainstalowałem nowego bitcometa 0,87 i w peers pisze omijanie NAT w wszystkich inicjacjach obok adresu ip .Mam łącze radiowe 512 kiedyś w starszych bitcomecie ściągało po 60KB a teraz 20-4KB
    Mógł by ktoś mi wyjaśnić co to jest dokładnie omijanie NAT
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    http://pl.wikipedia.org/wiki/NAT

Jesteś za NAT'em to znaczy że wszyscy z Twojej sieci mają ten sam adres IP na wyjściu.
    Jeśli byś połączenie bezpośrednie, nie przez NAT to musisz się zgłosić do swojego administratora z prośbą o przydzielenie dla Ciebie zewnętrznego adresu IP.
  • Poziom 9  
    To dlaczego ja tylko się łącze i ściągam o tych osób obok których adresu IP pisze omijanie NAT
  • Poziom 33  
    ominąć translacji adresów ( NAT ) nieda sie ,jedynie przekierowanie portów u admina ;)
  • Poziom 9  
    U admina jest taka strona gdzie w panelu idzie ustawić
    Port zewn od 6000 do 7000
    Port wewn od 6000 do 7000
    Typ tcp
    Jest adres podany Adres IP zewnętrzny i wewnętrzny
    Jak wybiorę post to jaki mam wybrać w bitcomecie
    socks 4
    Socks 4a
    socks 5
    Http 1.1
    Co trzeba wpisać serwer proxy i port proxy
  • Poziom 10  
    No nie zgadzam sie z wami panowie ;> Istnieje sposob na obejscie NAT'a wymaga on wiedzy, oraz drugiej bramy ;> a robimy to tak.
    Z NAT'owanej sieci zestawiamy kanal VPN z tunelem do drugiego providera, powiedzmy kogos z SDI lub modemem kablowym (no chyba ze jestes administratorem i masz do dyspozycji 2 lacze), konfigurujesz przekierowanie portow opcjonalnie) i powinno zadzialac ;>