Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gm 300. Nie mam odpowiedniego zasięgu. Wina anteny?

malina998 19 Maj 2007 17:03 1244 6
  • #1 19 Maj 2007 17:03
    malina998
    Poziom 17  

witam wszystkich!! w temacie radiotelefonow jestem ciemny ogolnie:) ale mam kilka pytan na temat gm 300. kupilem to radyjko na pasmo 136-174 mega mam zaprogramowane 15 z 16 kanałów. i mam na parapecie antene samochodowa (ma ok 50 cm.) i jest problem..moze to wina anteny..chodzi mi tu glownie o nasłuch bo jestem strazakiem i chce miec nasłuch na to co sie dzieje.. ale jak narazie slysze policje i pogotowie a strazy nic... zasieg miałem miec okolo 15-20 kilometrow ale napewno tak nie jest...policje szysze ze swojego miasta (koluszki) i pogotowie tez oraz pogotowie z lodzi.. czy to wina anteny??? prosze o pomoc:) pozdrawiam wszystkich

0 6
  • #2 19 Maj 2007 17:46
    gilong
    Poziom 18  

bo sluzby kazdego miasta maja troszeczke inna czestotliwosc

0
  • #3 19 Maj 2007 18:32
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

malina998

Jeżeli jesteś strażakiem (jak piszesz) to zdajesz chyba sobie sprawę , że kanały na UKF-ie są różne dla różnych służb.
    Jeżeli słyszysz policję to napewno nie usłyszysz staży.

Jedyne wyjście to przeprogramować GM-300 na częstotliwości straży pożarnej.
    Antena jest prawie OK. Jeżeli zainstalujesz ją na dachu to zasięg do komendanta straży powinien być około 30km.

Pozdrawiam.
    PS. A dlaczego strażak nie piszę po polsku - polskimi literkami ? (ą,ę,ć,ś,ż,ź,ł,ó,ń..). Przecież raporty strażak pisze po polsku.

0
  • #4 19 Maj 2007 20:48
    161MDS01
    Poziom 24  

radiosystem napisał:
    malina998

Jeżeli jesteś strażakiem (jak piszesz) to zdajesz chyba sobie sprawę , że kanały na UKF-ie są różne dla różnych służb.
    Jeżeli słyszysz policję to napewno nie usłyszysz staży.

Jedyne wyjście to przeprogramować GM-300 na częstotliwości straży pożarnej.
    Antena jest prawie OK. Jeżeli zainstalujesz ją na dachu to zasięg do komendanta straży powinien być około 30km.

Pozdrawiam.
    PS. A dlaczego strażak nie piszę po polsku - polskimi literkami ? (ą,ę,ć,ś,ż,ź,ł,ó,ń..). Przecież raporty strażak pisze po polsku.

A może nie ma zainstalowanego polskiego programisty...Ale wracając do tematu kolego strażaku riba i zaprogramowac sobie radio na pasmo straży pożarnej...POZDRAWIAM

Daniel

0
  • #5 19 Maj 2007 21:56
    Gelo14
    Poziom 13  

Motorole GM300 na pasmo VHF były robione w wersjach 136-156 i 156-174 Mhz. Obie wesje mozna zaprogramować na dowolną częstotliwość z zakresu 136-174. Musidz wiedzieć na jakich częstotliwościach chcesz prowadzić nasłuch (korespondencję). GM300 można po niewielkiej zmianie pliku .mdf przeprogramować na wersję 40 kanałową ale skanowanie jest mozliwe jedynie na pierwszych 16 kanałach.

0
  • #6 20 Maj 2007 08:52
    malina998
    Poziom 17  

nom ja mam ustawione 15 kanalów i kazdy ma inna czestotliwosc..i straz i policje i pogotowie..slyszalem ze dobra by byla antena magnetyczna..

0
  • #7 20 Maj 2007 10:02
    161MDS01
    Poziom 24  

malina998 napisał:
    nom ja mam ustawione 15 kanalów i kazdy ma inna czestotliwosc..i straz i policje i pogotowie..slyszalem ze dobra by byla antena magnetyczna..

To ktoś Ci źle powiedzia najlepsze są anteny kierunkowe, ale zastosuj sobie antene j-ka bardzo ładnie pracuje i baze słychac i korospodentów odległości około 50km-100km...POZDRAWIAM

Daniel

0