Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa instalacji TV naziemnej zbiorczej dla 20 odbiorców

szpak3 24 Maj 2007 23:11 7460 42
  • #32 24 Maj 2007 23:16
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

zastosuj wzmacniacz wkk861 ma on wiele zalet może on zasilać przed wzmacniacz (wykrywa go auto.) zastosuj gniazda telmora z serii ga15/16 jako symetryzatory zastosuj płytki z trafkiem wytrawionym nie stosuj zbudowanych w oparciu trafka na ferrycie . Wzmacniacz wygrzej ze dwa dni dopiero go dokładnie ustaw . jesli go zastosujesz odpadają zwrotnica i kilka wzmacniaczy . Uruchomisz go teraz zima wprowadź korekcje poziomu sygnału i jakieś 10 lat spokojnej pracy. Wzmacniacze aws dla mnie są mierne.Wynika to z napięcia zasilania wzmacniacza telmor to dość dobrze opanował ewentualnie Vector tez dobre robi.
    Wkk861 ma własne tłumiki i strojone wejścia .Wzmacniacze pap montuj jak będzie taka potrzeba . Pewnie nie masz miernika sygnału mały tv przenośny by sie przydał .

• #34 25 Maj 2007 08:28
    domir10
    Poziom 11  

Witam zadzwon 605 607 862 robiłem anteny w łukecinie to CI pomoge

• #36 28 Maj 2007 21:15
    pajo21
    Poziom 35  

Na kablu nie należy oszczędzać bo to jest bardzo ważny element instalacji.
    Zastosowanie kabla niskiej jakości spowoduje jeżeli nie od razu to po jakimś czasie obniżenie jakości sygnału.
    Nie miałem w rękach tego kabla ale sądząc po cenie jest to jakaś chińszczyzna bo nawet nie ma dokładnego opisu.Pewnie dlatego że nie ma się czym chwalić.
    http://www.sklep.elpio-bis.com.pl/product_info.php/pName/kable-tc-6-trishield-305-m
    Jeżeli jest to ten sam kabel to nie warto go kupowac.

• #37 28 Maj 2007 22:44
    szpak3
    Poziom 20  

Witam
    Chodzi o to, doszedł dziś WWK-861 i ATX-91 itd., sklep b konkretny, szybka wysyłka i pomyślałem że skorzystam jeszcze z ich oferty, no ale jednak zamówiłem w Delcie triset-113 :)

pozdrawiam

A i jeszcze jedno gniazda muszą być natynkowe, myślę o
    Ramka natynkowa do gniazd FD + wkład gniazda

• #38 10 Cze 2007 14:13
    szpak3
    Poziom 20  

Witam
    Mam taki dylemat otóż b fajnie łapie stacje z Kołowa najbardziej oddalony nadajnik 110 km, ,Sławoborze itd zastosowałem wzmacniacze PAP 630 , i nie mam problemów z złapaniem i jakością programów ale wszystko pięknie działa na WWK-861 na wyjściu UHF3 np. Antena ATV 25/41-60 dla polsatu ( przy okazji TVP3 ) działa idealnie obraz można złapać w super jakości,,,ale po wpięciu w UHF1, strasznie śnieży brak kolorów, UHF2 nic nie ma, nic się nie zmienia gdy reguluje wzmocnienia ustawiam tory kanałowe itd. Co robie żle :(

I tak teraz widzę że początkowa opcja, instalacja na zwrotnicy kanałowej i dobrym wzmacniaczu powinna dać sobie rade, no ale mam już co mam i tu muszę wybrnąć

POZDRAWIAM

• #39 10 Cze 2007 14:56
    pajo21
    Poziom 35  

Wejscie UHF3 nie posiada regulacji kanałów lecz tylko wzmocnienie więc dlatego na tym wejściu działaja Ci anteny.
    Wejścia UHF1,2 posiadają 6 przestrajanych torów kanałowych i trzeba wyregulować wzmacniacz do odpowiednich kanałów.(bardzo minimalne ruchy)
    Teraz dla szybkiej i dokładnej regulacji przydałby się miernik.

• #40 11 Cze 2007 15:33
    Soliton
    Poziom 10  

Witam,

Trochę późno włączam się do tej dyskusji ale mam nadzieję, że pomogę.

Wyregulowanie poszczególnych kanałów bez miernika można zrobić tak:
    1. Zestrój telewizor na poszczególne kanały TV podłaczając sygnał bezpośrednio do głowicy w telewizorze i wstępnie oceń, które programy z tych, które chcesz wzmacniać, mają najlepszą jakość a które są słabsze. Zapamiętaj tą ocenę lub zanotuj gdzieś pod ręką.
    2. Przełącz telewizor na wyjście wzmacniacza a antenę na wejście UHF 1 - to wejście obsługuje co najmniej 3 kanały TV. W środku wzmacniacza jest rozgałęźnik, który dzieli sygnał z anteny na poszczególne tory kanałowe, więc niestety na wejściu następuje pewne osłabienie sygnału.
    3. Wybierz 2 programy, które działały najsłabiej, włącz telewizor na jeden z tych zaprogramowanych kanałów, regulator tłumienia na wzmacniaczu - kanał 1 - ustaw na minimum (dolne pokrętło skręcone w lewo) a regulatorem filtra powoli obracaj aż do uzykania najlepszego obrazu. Jest to potencjometr wieloobrotowy więc trzeba nim trochę nakręcić. Podobnie zrób dla drugiego ze słabszych programów - tym razem regulacje wykonuje się w kanale 2.
    4. Lepiej działające programy TV można stroić na kanale 3 oraz ewentualnie na kanale 4. Przyłączenie kanału 4 powoduje dalsze osłabienie sygnału antenowego gdyż jest dzielony do kolejnego wejścia. Nie wiem, czy jest to realizowane przez podzielenie sygnału wchodzącego tylko na kanał 3 czy też wpływa na poziom sygnału wszystkich kanałów.
    5. Podobne regulacje wykonuje się dla wejścia UHF 2 przy czym najsłabszy sygnał stroi się na kanale 6 a mocniejsze na kanale 5 i ew. 4.
    6. Regulację wzmocnienia można wykonać w taki sposób, że wszystkie tłumiki należy skręcić na maksimum i pojedynczo zmniejszać tłumienie począwszy od najsłabszych kanałów TV oraz obserwować wszystkie pozostałe kanały TV. Gdy któryś z kolejno regulowanych kanałów TV zacznie zakłócać inne kanały, wówczas należy go stłumić w celu uzyskania niezakłóconego odbioru na wszystkich innych kanałach.
    7. Ewentualne przłączenie sygnałów UKF i VHF wykonuje się na końcu - po zestrojeniu wzmacniacza dla kanałów w paśmie UHF.

Uwaga - wejście UHF 3 nie jest filtrowane i jeżeli na tym wejściu zostanie podany sygnał z anteny, która odbiera również kanały filtrowane z wejść UHF1 i UHF2, wówczas może nastąpić nałożenie sygnałów z obu wejść, co może spowodować podwójny obraz lub przesterowanie na niektórych kanałach TV.

Wzmacniacz kanałowy to fajna sprawa ale trzeba się trochę postarać, żeby go dobrze zestroić, zwłaszcza bez miernika. Wzmacniacze z regulacją mechaniczną są podatne na rozstrojenie i dlatego ja używam wzmacniaczy z elektroniczną regulacją np. WWK 921 firmy Telmor a ostatnio VS 22 firmy WISI.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

SOLITON

• #41 14 Cze 2007 01:38
    szpak3
    Poziom 20  

witam
    Panwie mam poważny problem innej natury, co 2 min cały obraz dostaje zniekształceń, szumy czasem nawet zanika, zapominałem o tym bo używałem tv sat i nie było tego że parę km dalej znajduje się jednostka wojskowa i niestety radar który prawdopodobnie wywołuje te zakłócenia,,,
    :(
    W sobotę wpadnie znajomy z miernikiem, i pytanie czy rozgałęźniki mogę zastosować na zewnątrz ( osłonięte przed deszczem ) co jeszcze, 2 anteny załatwiły sprawę atx-91 nie jest już potrzebna :)
    Soliton dzięki za post i wskazówki, oczywiście WWK 921 fajny jest ale budżet miałem ograniczony :)
    pozdrawiam

• #42 14 Cze 2007 14:50
    pajo21
    Poziom 35  

Jeżeli rozgałęźniki będą osłonięte przed deszczem to mogą być na zewnątrz.

• #43 13 Lip 2007 00:55
    szpak3
    Poziom 20  

Witam
    Niebawem napisze jak się miewa moja instalacja,generalnie jest ok biorąc pod uwagę pogodę która strasznie przeszkadzała

pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME