Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

exus V5 smart - prblem ze schematem

19 Maj 2007 22:57 3442 6
  • Poziom 17  
    Cześć wszystkim! Kupiłem sobie alarmik Exus V5 SMART zakładam go do AUDI 80 B4 1.9 TDI (sterowanie centralnym zamkiem pneumatyczne - konfiguracja 3 załączniki) podłaczania wyszło pare niejasności jesli ktoś śmiga w podłączaniu alarmów i centralnych zamków to PROSZĘ O POMOC! Więc jest tak: W sterowniku jest cała masa przewodów większość opisana spoko ale mam dylemat poniewarz są tam dwa przwody (biały z czarnym paskiem i czarny z białym paskiem) niestety na schemacie opisane są obydwa jako biały - czarny czyli biały z czarnym paskiem jak mniemam :) i teraz pytanie który jest który???jeden z nich ma być połączony z przewodem pomarańczowym a drugi steruje załączaniem dodatkowego kanału np osobnego otwierania bagarznika. Problem w tym ze podłączyłem na "sztukę dedukcji" czyli tam gdzie występuje bezpiecznik czyli na jednym z dwóch opisanych kabli - biały z czarnym paskiem razem z pomarańczowym jak na schemacie a czarny z białym paskiem zostawiłem wolny bo nie chce podłączać bagażnika osobnio. I teraz pytanie czy to jest dobrze podłaczone na 100%? Wywnioskowałem to na podstawie tego iż na białym kablu (konfiguracja 1 i 2) "zamykanie" posiada bezpiecznik więc czyba "otwieranie" też musi mieć bezpiecznik nie? Wiem że to troche zawiłe ale wszelkie wskazówki mile widzine
    Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI
    Sławek
    acha w necie szukałem i wszystkie schematy są jednakowe i róznią się od mojego , ja mam dodatkowe podłaczenia sygnału ze światła stopu i kolory się nie zgadzają ze schematami z netu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprościej się jest domyślić patrząc na rysunek. Biały z czarnym paskiem i bezpiecznikiem wychodził z kostki połączeniowej koło żółto - czarnego i pomarańczowo - czarnego. Natomiast czarno - biały gdzieś w okolicach żółto - zielonego... Zresztą przewody są zaznaczone jako dwie wiązki: alarmowa i interfejs zamka centralnego.
    Poza tym ten od kanału dodatkowego jest bardzo łatwo sprawdzić, bo pojawia sie na nim masa w momencie aktywacji tego kanału.
  • Poziom 33  
    Ale z tego starania nic nie wyszło.Obraziłeś tam tego co wie tu najwięcej z nas.