Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

benq siemens ef81- problem z charczącym głosniczkiem

shonasz 20 May 2007 12:13 2256 6
SterControl
    shonasz
    Level 15  
    Witam!
    Od tygodnia głosniczek zaczoł charczec , charczy ten głosnik od sygnałów dzwiekowych a nie od rozmowy.Gdy puszczam mp3 to charczy i dzwiek jest o wiele cichszy, najlepsze w tym to że wystarczy dmuchnąć w głośnik podczas odtwarzania muzyki i wszystko jest ok na sekunde.Tak jakby dostał sie jakiś brud i przeszkadza.Czytałem na sieci ze to nie jest odosobniony przypadek.Dałem do naprawy to krzykneli 100 , ale tez bedzie problem ze znalezieniem nowego głosniczka.Ma ktoś rade na to,spotkał sie ktoś z tym charczeniem albo ma sposób na rozrbranie tego tel bez inwazyjnie :)
    PS.Gdzie mógłbym znależc taki głośniczek
    Pozdrawiam
  • SterControl
    tooomek2
    Level 16  
    no najlepiej wymienić samemu, ale skoro po dmuchnięciu jest ok przez chwilę to zapewne masz jakieś "farfocle" w głośniku, bez rozbierania fonu i czyszczenie nie obejdzie się
  • SterControl
    topgsm.pl
    Level 11  
    Zmartwie kolego bo wyczyścić to raczej będzie problem, głośnik kryje się razem z górą obudowy jako jeden moduł, gdzie głośnik jest mocno abdowany.
    Co do wymiany to ciężko dostać taki buzer jedynie oryginał w cenie ok 100zł (drogo niestety ale ma się wtedy nowy front panel), sama wymiana nie jest skomplikowana.

Pozdrawiamy Grupa PM
    www.topgsm.pl
    www.topgsm.pl/sklep/
    www.topgsm.pl/serwis/
    shonasz
    Level 15  
    Dziękuje za odpowiedz.Chciałbym sie jeszcze spytac ,w jaki sposób rozebrać ten front z głosniczkiem.Bo wszystko jest na zatrzaski gdzie one sie znajduja....Pozdrawiam
  • Helpful post
    topgsm.pl
    Level 11  
    Oprócz zatrzasków masz 2 śrubki.
    Krok po kroku.
    Podgrzej szybkę (hotair max200 lub suszarką) u góry, odklej górną część i masz już dostęp do dwóch śrubek. Po ich odkręceniu możesz zacząć otwieranie klapki od góry do zawiasu, przy zawiasach wysuń górną część do siebie i po kłopocie.

Pozdrawiamy Grupa PM
    www.topgsm.pl
    www.topgsm.pl/sklep/
    www.topgsm.pl/serwis/
    shonasz
    Level 15  
    Wielkie dzieki!!
    shonasz
    Level 15  
    A gdzie te srubki...???Odkleiłem z wierzchu front z blachy ten z logo ,odkleiłem szybke,widze tasmy i bebechy a srobek nie ma.W którym konkretnie miejscu są srubki?
    Pozdrawiam