Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam układu scalonego do budowy falownika

Random 20 Maj 2007 18:35 1542 5
  • #1 20 Maj 2007 18:35
    Random
    Poziom 10  

Szukam układu scalonego do budowy 3 fazowego falownika tzn. takiego co generuje potrójny przebieg sinusoidalny przesunięty w fazie o 120°

0 5
  • #2 20 Maj 2007 19:07
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Ile chcesz wydać na cały falownik? Jakiej będzie mocy? Jakie parametry chcesz kontrolować?
    Bo jeśli chcesz zbudowaćgo dla kogoś, to proponuję zastanowić się nad kosztem inwestycji i sprawdzić ofertę Siemensa, mają dość tanie falowniki z których osobiście korzystałem.
    Kiedyśzbudowałem falownik bez kontroli, na zwykłym NE555, po drobnej modyfikacji (dodaniu dzielnika) i układów całkujących można zrobić 3 fazy, lecz gra nie jest warta czasu i kosztów.
    Pozdrawiam

0
  • #3 20 Maj 2007 20:43
    Michalwl
    Poziom 11  

Można prościutko ATMEGA8 (PWM'y i łatwość sterowania kształtem i częstotliwością-tylko fantazja ogranicza) Trzeba by 6 IGBT'ów na 1200V i sterowanie z transoptorów i na wyjście filtr LC. Cena jest dobra, a parametry znakomite. Jakby Ci zależało, mogę to skonkretyzować (jeśli zastosowanie jest komercyjne, to darmowe to nie będzie, trzeba do kieszonkowego dorobić ;) )

0
  • #4 21 Maj 2007 18:38
    Random
    Poziom 10  

Ale mi chodzi tylko o układ scalony tak jak napisałem, resztą już się sam zajmę. Jest wiele tysięcy różnych układów scalonych i nie wierze, że niema pośród nich takiego którego szukam. Poza tym sprecyzuje, że chcę zbudować falownik czysto sinusoidalny o zakresie częstotliwośći 0 - 300 Hz do sterowania alternator samochodowego na 12 V i mocy do 500 W.

0
  • #5 21 Maj 2007 18:42
    Michalwl
    Poziom 11  

Ja polecam mikroprocesor. Falownik z 12V zrobić banalnie.

0
  • #6 21 Maj 2007 18:53
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Oryginalne falowniki korzystająz zaprogramowanyk mikrokomputerów jednoukładowych.
    Układ którego tak usilnie szukasz, musisz wybrać spośród tego typu układów i samemu zaprogramować, ewentualnie skorzystaćz jednoukładowego generatra fali sinusoidalnej, są również generatory 3-rój fazowe.
    Poszukaj takiego na stronach elfy.
    Powodzenia

0