Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór nowej kolorowej drukarki laserowej

20 Maj 2007 18:44 2892 4
  • Poziom 10  
    Witam,

w najbliższym czasie zamierzam zakupić do biura drukarkę laserową kolorową, w związku z czym chciałbym prosić o doradzenie konkretnego modelu. Szczególnie byłbym wdzięczny za opinie osób które miały styczność z zaproponowanym modelem a nie posiłkują się tylko dostępnymi recenzjami... :)

Nie ukrywam że mam już na oko konkretny model, lecz chciałbym uniknąć sugerowania...

Oto moje priorytety:

1. Niskie koszty ekspoatacji.
    2. Dobra (jak na drukarkę laserową) jakoś wydruku.
    3. Cena samej drukarki (do 2500 brutto)
    4. Wyposażenie / opcje - interfejs sieciowy, duplex, dodatkowy podajnik, itp

Drukarka będzie głownie używana do wydruku kolorowych zdjęć, nie będzie przesadnie eksploatowana, myślę że rzędu 100-200 zdjęć na miesiąc.

Dziękuję za porady,
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Z tanich drukarek laserowych drukujących w kolorze polecam Lexmarka C522. Nie jestem niestety pewien czy ma ona w opcji duplex. Posiada cztery tonery i cztery jednakowe bębny (koszt bębna to około 120 zł). Posiada kartę sieciową której można nadać nr IP (po podaniu w przeglądarce tego numeru można odczytać stan drukarki, zużucie tonerów, bębnów, papieru itp.). Wydruki są moim zdaniem przyzwoitej jakości. Mam "pod opieką" dwie takie drukarki i nie było jak dotąd z nimi żadnych problemów (w przeciwieństwie do drukarek HP).
  • Poziom 27  
    Witam
    Obsługuję kilka drukarek oki serii 5 - tysięcy i
    uważam że to jedne z lepszych drukarek laserowych.
    Jednakże drukarka jest tania w eksploatacji jezeli
    zdecydujemy sie na regenerację.
    Rozdzielczość 600x1200, możliwość rozbudowy o podajniki, kartę sieciową (niektóre modele mają), duplex.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery
  • Poziom 10  
    Dziękuję za ciekawe opinie.

Osobiście także rozważałem zakup lexmarka c522 natomiast tym co mnie zniechęciło do jej wyboru są trudności z zakupem tonerów.

Szczerze mówiąc nie widywałem w sklepach tonerów to tego produktu, ba nie widziałem tej drukarki w sprzedaży ! Jak i innym podobnych modeli tej firmy.

Lexmark po serii tanich drukarek atramentowych których reklami masowo publikowane były we wszelkich ulotkach hipermarkerót jakiś czas temu pozostawił mi pewien niesmak. Zanim zdecyduję się na zakup chciałbym wypróbować model, chociażby ten C522 a z tym już może być spory kłopot - więszość sklepów owszem oferuje je w sprzedaży ale jedynie na zamówienie, po decyzji o zakupie, a jak mam się zdecydować skoro nie widzę jak drukuje, odwzorowuje barwy, jak szybko drukuje w praktyce itd...

Druga sprawa to właśnie wspomniane przed chwilą tonery a raczej problem z ich dostępnością...

Zdaję sobie sprawę że jest to związane iż monopol na drukarki ma od jakiegoś czasu pewna firma... w tym momencie zdradzę upatrzony przeze mnie model : HP 2605DN

Zapoznałem się z jej wydrukami, nie były jakieś powalające alewystarczające na moje potrzeby. Martwię się tylko o koszty eksploatacji tej drukarki bowiem widziałem opinię iż nie są najmniejsze...

Podobnie jeśli chodzi o drukarki Minolta bo również model http://www.komputronik.pl/Drukarki/Minolta/la...lorowe/Minolta_MagiColor_2450/pelny,id,18965/
    wydaje mi się interesujący...

teraz jeszcze będę ogląał OKI

i oczywiście czekał na kolejne opinie
    Dziękuję i pozdrawiam