Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tally T2265 - problem po wył. - Nagroda !

21 Maj 2007 10:29 1193 4
  • Poziom 39  
    Problem z drukarką igłową Tally T2265.
    Podczas włączania drukarka próbóje się inicjować - przesuwa się głowica, słychać "pstrykanie" przestawianych zębatek, powtarza tę czynność 3 razy a następnie wyświetla HARDWARE ALARM.
    Wartość TASKCONTROL wynosi 114032. Problem istniał już od dłuższego czasu po wyłączeniu prądu, ale zwykle po którejś próbie włączenia drukarka "zaskoczyła" i drukowała normalnie przez kilka miesięcy bez żadnych problemów aż do momentu wyłączenia zasilania, kiedy to problem z inicjalizacją zaczynał się od początku. Z tego powodu nie była nigdy wyłączana - no ale od czasu do czasu są wyłączenia prądu i klapa.
    W obecnej chwili nie udało się jej już włączyć pomimo kilkudniowych prób.
    Proszę o pomoc doświadczonych serwisantów lub użytkowników - za rozwiązanie problemu proponuje dodatkowe 30 pkt.
    Pozdrawiam :D
  • Spec od drukarek
    Zacznij od rozebrania drukarki i zrobienia jej konserwacji. Sprawdź elementy ruchome czy nie są wyeksploatowane.
  • Poziom 39  
    Została rozebrana, odkurzona i wszystkie kółka zębate, krzywki, popychacze i co tam jeszcze widać dokładnie obejrzane - wszystko wygląda na sprawne. Nie może być inaczej, bo jak pisałem :
    Cytat:
    zwykle po którejś próbie włączenia drukarka "zaskoczyła" i drukowała normalnie przez kilka miesięcy bez żadnych problemów aż do momentu wyłączenia zasilania
    Radzę czytać "ze zrozumieniem" posty - skoro gdy uda się ją właczyć, drukarka chodzi kilka miesięcy, to nie może mieć żadnych mechanicznych uszkodzeń ! - to chyba oczywiste !
    Problem nie jest trywialny, ale raczej bardzo tajemniczy :D
    Czekam na dalsze, bardziej konstruktywne propozycje.
  • Poziom 12  
    Witam, ja bym się dobrze przyjrzał zasilaczowi, może jest uszkodzony któryś z kondensatorów w zasilaczu i zasilacz nie jest w stanie dostarczyć pełnej mocy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Zasilacz ? - to było mało prawdopodobne - skoro pracuje po kilka miesięcy pomiędzy wyłączeniami ? - ale rozebrałem go, sprawdziłem, pomierzyłem.
    Wszystko jest w porządku, daje co ma dawać -> 33V/3A - kondensatory jak nowe !

............ z ostatniej chwili (dodane 23.05) :

No cóż, nagroda zostanie u ofiarodawcy :D
    Pomogło przeczyszczenie sensorów FSS1/FSS2 -> Monitoring Light
    Barrier ,,Path Selection“ i kółka z nimi współpracującego. Sensory te odczytują ustawienie napędu źródła papieru : tractor1/tractor2/tractor3 lub single. Ponieważ u nas zawsze chodziło na tractor1, to ustawienie to nie zmieniało się i odczyty były potrzebne tylko przy inicjalizacji drukarki po włączeniu zasilania.
    Podziękowania za cenne rady dla serwisu TallyGenicom w Warszawie :D
    Lzep