Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o trafo modulacyjne

andi34 21 Maj 2007 11:19 2485 7
  • #1 21 Maj 2007 11:19
    andi34
    Poziom 19  

Witam wszystkich i mam prośbę, w jaki sposób najlepiej nawinąć trafo modulacyjne do radyjka CB, chodzi mi o wyprowadzenia oraz sposoby jak zmieścić 200 zw drutu 0, 7 na tak małym karkasie. Cenne uwagi mile widziane.

• #2 21 Maj 2007 18:16
    zwirek1
    Poziom 29  

witam
    pozostaje ci tylko cierpliwość ,cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość
    no i najważniejsze nawijanie zwój koło zwoju i wyda bez problemu
    pzdr

• #3 21 Maj 2007 19:50
    andi34
    Poziom 19  

Dzięki kolego ale cierpliwość to ja mam anielską, chodzi mi o to że nawijam już chyba z dziesiąty raz i za diabła ostatnich zwoii nie mogę zmieścić bo nie wchodzi rdzeń. Zresztą nie oto pytałem, tylko o kolejność i ilość zwoi oraz podłączenie, także czy np. jeżeli nawijam trafo 58,115,31 to w takiej kolejności czy na odwrót, oraz jak stosuje się wyprowadzenia z trafka. Dalej czekam na życzliwych. Pozdrawiam.

• #4 21 Maj 2007 20:16
    zwirek1
    Poziom 29  

nawijanie zaczynasz w kolejności tak jak napisałeś ,uzwojenia możesz jeszcze ścisnąć w kształt jakby elipsy powinny sie ułożyć i dać trochę miejsca
    na karkas odczepy robisz tym samym drutem co nawijasz (zwijasz do kupy)
    podsyłam linka z opisem wyprowadzeń trafa (post gonia)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=446287#446287

• Pomocny post
    #5 21 Maj 2007 20:45
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Daj sobie spokój z drutem 0,7. Nawinąłem dziesiątki transformatorów do CB radyjek i wszystkie drutem 0,45 - 0,5. Nie miałem nigdy reklamacji na żadną sztukę. Masz deficyt miejsca bo stosujesz za gruby drut.

• #6 23 Maj 2007 09:38
    andi34
    Poziom 19  

kolego Marku miałeś racje z tym drutem nawinąłem trafko, podłączyłem, jest nośna ale mam brak modulacji, prawdopodobnie w tym radyjku z trafka jest 5 odczepów, choć ten 5 to pewnie tylko pojedynczy drucik i wyprowadzenie gdzieś na dodatkowe połączenie nie mam schemaciku tego radyjka i nie spotkałem się wcześniej z takim rozwiązaniem, jak byś miał jakiś pomysł to był bym wdzięczny. Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #7 23 Maj 2007 09:52
    Marek Matysek
    Poziom 19  

Problem w tym, że nie piszesz jakie to radio. Jeżeli chcesz to napisz na PW. Na pewno coś poradzę.

• #8 24 Maj 2007 08:28
    andi34
    Poziom 19  

Witam wszystkich radyjko naprawione kolega Marek Matysek super fachowiec, i prawdziwy kolega. Było namieszane że hej, schemacik dobrałem z Indianapolis.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson