Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HuntKey model: BS-3000 300W naprawa?

21 Maj 2007 11:31 1627 4
  • Poziom 26  

Komputer nie chce wystartować, a po wciśnięciu przycisku Power wiatraczki ruszają na pół sekundy i wszystko cichnie. Na płycie głównej świeci się zielona dioda.

Po wymontowaniu zasilacza nie stratuje (obciążenie żarówka 20W start ze zwarcia zielony-czarny na złączu zasilania płyty). Brak napięć na wyjściu. Znalazłem tu artykuł, w którym takie objawy daje uszkodzenie diod shotky, przy czym chodziło o inny typ zasilacza.

W zasialaczu nie ma żadnych śladów uszkodzeń. Proszę o wskazówki jak zdiagnozować i usunąć usterkę. Elektronik ze mnie żaden, brak mi praktyki ale coś tam z dawnych czasów pamiętam.
    Czy wspomniane diody to te wskazane na obrazku (czemu mają 3 nóżki)?
    Zdjęcie pożyczone z jednego z wątków na tym forum o piszczących zasilaczach.
    Dziękuję za pomoc.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 14  
    Witam

Napewno zasilacz a może kondensatory na płycie głównej napuchnęły i nie dają odpowiedniej mocy na starcie.

Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    Tak jak pisałem, mam zasilacz wyjęty i odłączony do płyty i też nie startuje. Nie mam możliwości sprawdzenia płyty głównej, przynajmniej na ten moment.

Edit: Dioda ma 3 nóżki, bo są dwie w jednej obudowie?

Zdaję sobie sprawę, że nikt tu nie siedzi 24h/dobę, jednak mam lekkie ciśnienie z tym komputerkiem, a nowy zasilacz to ponad 150zł, więc może naprawa wyniesie taniej. Bardzo proszę o pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Najlepiej wylutowac oby dwa radiatory z elementami i sprawdzic na biurku.

Pozdrawiam