Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar 663 S Bio - bez opamiętania nabiera wodę.

trutol 21 Maj 2007 12:13 2948 8
  • #1 21 Maj 2007 12:13
    trutol
    Poziom 2  

Moja pralka - prababcia Polar PS 663 S BIO bez opamiętania nabiera wody. Znalazłem przetarcie w rurce plastykowej do hydrostatu ale to jeszcze nie to.
    Reszta działa poprawnie tylko pralka grozi zalaniem mieszkania. Pomóżcie gdzie szukać. Dodaję, że na swoje nieszczęście zabudowałem ją i mam dość trudny dostęp. Bardzo proszę o szybką odpowiedź przed grożącym mi rozwodem jak tego ustrojstwa szybko nie naprawię.

0 8
  • #2 21 Maj 2007 12:26
    allann
    Poziom 13  

Witam skróć wężyk z hydrostatu około 0,5cm z każdej strony (hydrostat sprawny?)

0
  • #3 21 Maj 2007 12:58
    Wirginiusz
    Poziom 14  

Dołożę swoje trzy grosze. Spróbuj przedmuchać wężyk bo może być zatkany lub jest żle ułożony co powoduje, że niecałkowicie jest w pozycji pionowej. Przy przedmuchiwaniu nalej wody do pralki i jeśli usłyszysz bulgotanie wody tzn układ jest drożny. Sprawdź również hydrostat, sądzę, że masz dobry słuch i wdmuchując powietrze do wężyka podłączonego do hydrostatu powinieneś usłyszeć charakterystyczny klik przełączania styków, jeśli tego nie słychać to wymień hydrostat. Może się również okazać, że sam hydrostat jest nieszczelny więc sprawdź go taką samą metodą jak się sprawdza dętkę od roweru. Powodzenia.

0
  • #4 21 Maj 2007 21:18
    jurek54
    Poziom 13  

I ja dołożę swoje trzy grosze, jako że się z tym spotkałem. Sprawdż czy elektrozawór sie nie zacina - w trakcie pobierania wody poprostu wciśnij pokrętło programatora-jeżeli woda leci dalej to wymień elektrozawór.

0
  • #5 21 Maj 2007 21:23
    trutol
    Poziom 2  

Piękne dzięki za błyskawiczną reakcję i w sumie może nie uratowanie małżeństwa ale na pewno uratowanie twarzy mężczyzny w domu ... :-)
    Mój post o pomoc był spowodowany tym, że standardowo sprawdziłem hydrostat - puka. Dmuchnąłem w wężyk - drożny i zgubiłem się. Po Waszych podpowiedziach dokładniej obejrzałem wężyk i istotnie jest uszkodzony. Nie wiem jakim cudem w połowie przetarł się. Wymiana - i hula !! Dzięki !!
    Przy okazji zapytam korzystając z Waszej grzeczności ... Czy rzeczony wężyk do hydrostatu ma iść faktycznie w pionie, czy jest to ważne ??

I jeszcze jedno ... przepraszam za post napisany nie w tym dziale !!. Dziękuję Modowi za przeniesienie.

0
  • #6 21 Maj 2007 21:55
    Yabu69
    Poziom 9  

najprostrzą usterką pobierania bez umiaru wody jest opadnięcie węża odpływu wody z pralki.Sprawdz go,musi byc poprowadzony nad poziom bębna i dopiero skierowany do kanalizacji .kiedyś właśnie tak mi się stało.

0
  • #7 22 Maj 2007 08:49
    Wirginiusz
    Poziom 14  

W przypadku zagięcia wężyka woda może nie spływać do bębna podczas wypompowywania wody. Taka banieczka wodna spowoduje błędne działanie hydrostatu, pamiętaj, że mamy do czynienia z ciśnieniem wynoszącym raptem z 500mm słupa wody a więc każdy korek to błąd w działaniu hydrostatu. Pozdrawiam.

0
  • #8 08 Lip 2007 16:51
    majsterw1
    Poziom 14  

witam sprawdź czy po wyłączeniu pralki nadal pobiera wodę jeśli tak to uszkodzony elektrozawór jeśli nie to sprawdź wężyk hydrostatu czy nie jest przytkany lub króciec hydrostatu oraz sam hydrostat pozdrawiam majsterw1

0
  • #9 08 Lip 2007 16:52
    pbor2
    Poziom 10  

Ja miałem podobny problemik i był to właśnie elektrozawór

Pzdr.

0