Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki miernik sygnału antenowego wybrać

kolo 21 Maj 2007 13:46 13220 7
  • #1 21 Maj 2007 13:46
    kolo
    Poziom 20  

Mam dylemat chciałem kupić do firmy miernik poziomu sygnału antenowego. Mam dwie oferty: http://www.dipol.com.pl/sklep/r10502.php?sid=4ad6bddac8d380a i http://www.dipol.com.pl/sklep/r10503.php?sid=4ad6bddac8d380a.. Pierwszy w cenie 656zł. brutto a drugi 911zł. brutto. Nie wiem co wybrać parametry i funkcje mają podobne. Tego nie widać ale pewnie diabeł tkwi w szczegółach, ten pierwszy to pewnie tani "tajwan", ten drugi produkowany jest w Polsce. Może ktoś posiada jeden z wymienionych mierników i podzieli się tutaj na forum swoimi uwagami . Bardzo proszę o wasze opinie. Pozdrawiam

0 7
  • #2 21 Maj 2007 14:12
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Witam!
    Domyslam cię, że chodzi Ci głównie o ustawianie anten TV.
    Czynnikiem decydyjącym o jakości odbioru wcale nie musi być siła sygnału (czyli to, co pokazują te mierniki), a np. brak odbić, które mogą spowodować, że sygnał będzie silny, a obraz nie do oglądania, na dodatek zero teleketstu, który jest szczególnie wrażliwy na odbicia.
    Pomyśl, czy nie było by bardziej sensownie zainwestować w mały przenośny telewizorek (z teletekstem!), to jest tańsze, a może być bez porównania bardziej użyteczne!

0
  • #3 21 Maj 2007 15:50
    kolo
    Poziom 20  

Tak tylko wytłumacz mi jak samym telewizorkiem pomierzyć poziomy sygnału w instalacji antenowej składającej się z 80 gniazd i 80 odgałęźników na czterech kondygnacjach, i jak zestawić to wszystko tak aby w każdym gnieździe był zadowalający poziom sygnału "65-80dBuV"

0
  • #4 21 Maj 2007 17:34
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

No, to jest rzeczywiście trochę inne zastosowanie, ale w tym miejscy zaproponował bym Ci podłączenie jakiegoś miernika do napięcia automatyki wzmacniacza p.cz w takim przenośnym TV, w ten sposob masz podgląd i pomiar. Oczywiście, najpierw trzeba by zdjąć charakterystykę napiecia w automatyce w funkcji sygnału wejściowego.
    Co jest ważne: automatyka jest kluczowana sygnałem synchronizacji, więc napięcie nie zależy od treści obrazu.

0
  • #5 22 Maj 2007 15:23
    kolo
    Poziom 20  

Naprawdę nikt z czytających to forum nie ma jednego z wymienionych mierników ?

0
  • #6 22 Maj 2007 23:16
    kondensator
    Poziom 36  

Domniemuję że potrzebujesz do pomiarów CATV (kilkadziesiąt kanałów),
    a nie MATV (kilka- kilkanacie kanałów).
    Poszukaj używanych dobrych przyrządów z RFN np. KATHREIN MFK-xx
    Tam już analogowa TV szybko zanika, i przyrządy tanieją...
    Jeżeli kupisz przyrząd z analizatorem widma, przyda się też do DVB-T,
    nawet MPEG-4, a bez tego... za parę lat eksponat, tak jak telefon NMT450...
    Na kupno przyrządu z dekodowaniem i pomiarami MPEG4, bym poczekał,
    aż DVB-T ruszy u nas w formie docelowej. (Ale i tak tani nie będzie).
    Nowy za 800...1800zł - to niekoniecznie najlepszy zakup.
    Jeżeli nowy, to np. PROMAX, PROLINK z Kabelkom. Kilka kzł trzeba wydać...

0
  • #7 29 Maj 2007 11:28
    kolo
    Poziom 20  

No tak moderator temat przeniósł na forum "Co kupić i gdzie kupić" i temat umarł. To normalna sprawa ze fachowcy nie zaglądają tutaj bo nie mają czasu na pierdoły. Ale poza tym wszystko jest w myśl regulaminu.

0
  • #8 30 Maj 2007 16:05
    szabla12
    Poziom 19  

Witam ,jeżeli masz profesjonalnie dokonywać pomiarów i mało przy tym biegać ,polecam tak jak wyże opisuje kolega Promaxa -Prolinka,posiadam i jestem z niego bardzo zadowolony.

0