Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fabryczny pilot i Alpine.

22 May 2007 11:39 1974 2
 • Level 10  
  Witam szanownych Forumowiczów.

  Właśnie nabyłem radio firmy Alpine, model CDE-9873RB i bardzo interesuje mnie połączenie firmowego pilota z auta do tego radia.

  Wiem, że istnieje adapter UNI20, ale jego twórca nie jest w stanie zagwarantować mi poprawności działania i zachowania wszystkich funkcji. Dlatego też nie chcę ryzykować wydatku powyżej 100zł, który będę mógł sobie powiesić na ścianie.

  Otóż chciałbym prosić Was o udostępnienie protokołu transmisji (ramki komunikacyjnej). Firma Alpine chwali się, że ma przetworniki, ale ich koszt jest niemalże równy kosztu zakupu radia (Radio 523zł, a interfejs 400zł).

  Obsługa pilota jest prosta (krótki programik do mikroprocka), ale nie wiem co dalej - jaki format powinien posiadać sygnał wyjściowy, który podam na radio.


  Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję i pozdrawiam.
  Jacek


  Moderated By Błażej:

  Przeczytaj swój post i zastanów się JAKIEJ INFORMACJI NIE PODAŁEŚ? Na razie, by uniknąć zbędnych pytań, temat czasowo zamykam. W celu odblokowania proszę o kontakt na priv.

 • Level 10  
  Witam,

  w odpowiedzi na informacje podane przez Moderatora, podaję dodatkowe informacje:

  1. Nie ważne, jaki pilot i od jakiego modelu samochodu (dla ciekawskich: Renault Megane '97)
  2. Stronę obróbki tego konkretnego pilota mam już opanowaną.
  3. Interesuje mnie, co mam wysłać radiu, żeby wiedziało, że np ma zrobić głośniej.

  Przepraszam za niedomówienia i czekam na liczne odpowiedzi ;-)

  Pozdrawiam
  Jacek
 • Level 33  
  Kupowałem uni20 ja i kilku znajomych i nie ma problemu ze zwrotem jak nie pasuje więc nie przesadzaj z tą ścianą... Można taniej kupić wersje bez kabli i dorobić potrzebne, żaden problem, zresztą czasami łatwiej połączyć 3 przewody niż upychać duże wtyczki za deską.
  Oprogramowane są poprawnie i wszystkie potrzebne rozkazy mają, poza tym z kierownicy potrzeba tylko podstawowe, po co ci wszystkie, za duży mętlik się robi.
  Nie spotkałem opisu w sieci wyjścia sterowania do Alpine, być może będzie podobny protokół jak zmieniarki bo idą 2 przewody plus masa.
  Pzdr. N.